Mesaj catre Traian Basescu

Iulius

/ #6 MERG SA VOTEZ "NU"

2012-07-21 23:22

Iti inteleg supararea, dar trebuie sa-ti spun ca gresesti.
Am sa incerc sa argumentez:
1. N-ai sa-l convingi pe Basescu sa nu se lupte. El nu poate altfel. Trebuie sa-i accepti optiunea.
2. Daca el cere romanilor sa mearga la referendum sustinatorii lui il vor asculta.
3. La referendum nu vor veni sa spuna "NU" numai sustinatorii lui Basescu, ci si cei care sunt impotriva tututror mizeriilor facute de hoarda USL.
4. Sociologic motivatia de a lua atitudine este mai mare decat aceea de a nu lua atitudine.
5. Impotriva lui basescu se vor prezenta la urne numai cei plini de ura, indoctrinati de antene, adica numai suporterii USL.
6. Suporterii USL au fost deja la vot in iunie si o parte dintre ei considera ca si-au facut treaba. S-ar putea sa nu mai vina. In special in mediul rural.
7. Cei indecisi vor sta acasa, ca doar n-or sa mearga la votare ca sa se intrebe acolo ce sa faca.
8. Absenteismul poate oferi conditii prielnice fraudarii. Daca nu te duci la vot este posibil ca cineva din comisie sa voteze in locul tau. Daca vrei sa ii prinzi mergi dupa ora 21 - 22, inainte de inchidere, sa vezi daca nu cumva au votat deja pentru tine. Iti vor spune ca nu te gasesc pe lista si te vor invita sa votezi pe lista suplimentara. Tu sa le ceri sa-ti arate lista cu strada pe care locuiesti tu. Sa ai un aparat foto pregatit.

Concluzie:
Toti cei care sunt impotriva incalcarii statului de drept,
+
toti cei care se tem ca Romania va avea de suferit din cauza masurilor pe care le va lua UE impotriva pucistilor,
+
toti cei care il simpatizeaza pe basescu
TREBUIE SA MEARGA LA VOT SA SPUNA "NU"

Abia dupa ce ai pus stampila pe "NU" o sa poti dormi linistit.

Cu stima.

PS
1. Nu am agreat intotdeauna ce a facut basescu, dar l-am votat de trei ori.
2. Nu sunt membru si n-am fost mpebru al nici unui partid.