Către Consiliul Judeţean Botoşani şi Primăria Comunei Mileanca Jud. Botoşani

Liliana

/ #6

2017-01-27 16:10

Ma uit pe aici printre toate mesajele scrise de catre fiecare dintre voi toti, si nu pot sa nu recunosc ca absolut tot din ceea ce ati scris am trait si eu la randu-mi. Dragilor, ma alatur si eu voua, ca o fiica a satului Codreni ce sunt si-l rog pe domnul primar sa nu piarda din vedere faptul ca, da, oamenii si-au pus toate sperantele in dumnealui atunci cand l-au votat. Domnule Primar, nu va dezamagiti alegatorii, oamenii au nevoie de conditii de trai civilizate... Pe vremea cand eram copil visam sa pot merge pe strada in pantofi si sa fie curati, ca de... asa vedeam la televizor ca erau domnii de la oras! Domnule Primar, lasand la o parte visele unui copil care nu mai este copil acum cand va scrie, ganditi-va la copii care fac naveta la scoala, ganditi-va la batranii satului care au nevoie de medicamente si trebuie sa ajunga fie la oras, fie la una dintre comune pentru a-si lua medicamente; si mai ganditi-va Domnule Primar si la bolnavii care trebuiesc transportati la spital si nu au conditii asa cum ar trebui sa le aibe. Domnule Primar, sunt sigura ca stiti exact la ce ma refer! In speranta ca totul nu poate sa mearga decat, pe un fagas al lucrurilor bine facute si ca veti fi alaturi de electoratul Dvs., nu imi ramane decat sa va doresc sanatate si succes pentru a duce la indeplinire toate solicitarile alegatorilor Dvs., adica; pentru inceput au nevoie de drumuri asfaltate si canalizare. Tuturor va doresc sa aveti parte de un an bun!