Lipsa crasa de profesionalism a Ambasadei Romaniei in Japonia


Musafir

/ #44

2016-10-21 01:03

Am semnat aceasta petitie pentru ca am considerat si sunt de acord ca trebuie facut ceva pe aceasta tema.Nu pot sa imi exprim indignarea si dezamagirea in acelasi timp, pentru felul in care sunt tratati romanii din Japonia cind necesita ajutor din partea unei institutii care este si ar trebui sa fie un sprijin de baza major in situatii dificile. Locuiesc de 13 ani in Japonia si in tot acest timp la Ambasada Romaniei nu sa schimbat nimic cu privire la serviciile de proasta calitate, care in unele cazuri aduc cetatenii romani in pragul unei depresii. Mai mult incurca decat descurca!!! Pierdere de timp si de bani care este rasplatita cu un repros la final, in asa fel incat tot noi ne simtim vinovati pentru ca am apelat la serviciile acestor persoane neinteresate sau incompetente. Imi pare rau ca sa ajuns in aceasta situatite si sa ajuns pina aici, dar era timpul si cazul sa ne exprimam nemultumirile si sper sa ne auda cineva cu drept de decizie care ne poate ajuta. Motivele mele sunt bine intemeiate si nu vorbesc din auzite, lista ar fi prea lunga pentru cate mi s-au intimplat mie si famliei mele din cauza acestei institutii care se numeste Ambasada Romaniei! Este inadmisibil si revoltator sa ne gandim la faptul ca ne este rusine pentru faptul ca suntem romani, deoarece unele persoane gandesc in acest fel dupa ce au apelat la serviciile consulare ale ambasadei.