Cerem aplicarea legii in cazul REX


Musafir

/ #2035

2016-05-14 19:13

Am semnat aceasta petitie pentru ca HALUL in care acel caine a ajuns ( nefiind singurul caz din pacate) este unul groaznic dar in acelas timp ma aseptam de la un asemenea gest de la, evident, niste ROMÂNI.
Nu se poate sa faci atata rau si sa ai pretentia ca tie sa ti se intample numai de bine. Petitia asta va ajuta acest caine dar din pacate nu ii va ajuta pe restul care sunt sute si care sunt chinuiti fara mila si la ora actuala. Desi, ar putea fi ajutati toti, in Romania, protectia animalelor nu se "preocupa" cu asa numiti " maidanezi" care vai cica sunt rai. Nu stiu care din ei sunt cu care adevarat rai, oamenii? Sau animalele? eu cred ca a doua varianta. Dupa cum ziceam este greu sa traiesc intr o lume atat de rea, lume pe care din PACATE numai in Romania o gasesc. Cum pot altie tari sa fie pusi la punct cu acest lucru? Cum pot alte tari sa respecte niste animalute ca si cum ar fi prietenii nostri? Cum?

Va zic eu avem oameni destui care pot face multe lucruri pentru ca aceste animale sa fie salvate, da avem, dar nu avem SUFLET!