Interzicerea non-culturilor *Leo de la Strehaia & CO


Musafir

/ #595

2015-10-02 13:30

Am semnat aceasta petitie pentru mama mea si pentru toti oamenii ca ea care zac ca legumele in putinul timp liber pe care il au dupa job, inainte de culcare, la tv, uitandu-se la penibila emisiune Wow Biz, ce tot prezinta de careva luni o sarada cu Leo de la Strehaia, tigani, violenta, prostitutie, superficialitate; si care da de pamant cu orice valoare morala. Nu se poate asa ceva. Cel mai penibil este faptul ca totul este o regizare penibila. Am observat ca prind la public emisiunile ce prezinta anumite necazuri ale vedetelor sau ale oamenilor de rand. Omul simplu se simte consolat cand vede la tv ca si vedetele au probleme sau cand vad oameni la fel de simplii ca ei care au probleme si mai mari (de sanatate). E vorba de un fel de multumire si sadism sa privesti cazuri mai grave decat ale tale....ca daca nu erau extraordinare nu mai apareau la tv... Nimic mai fals! Cel putin in cazul vedetelor este vorba despre publicitate, rating....Iar in cazul oamenilor simplii adusi in emisiuni este vorba de aceleasi aspecte + sensibilizarea publicului...