Spune Nu abrogarii articolului 253 din Legea Educaţiei Naționale


Musafir

/ #160

2014-03-27 12:50

mi se pare o prostie ca cineva poate contesta drepturile unui candidat, numai de dragul de a face rau, iar pe langa asta sa-mi explice acel cineva cum profesorii de discipline precum religie, istorie, geografie, chimie, bioloige, fizica, istorie, pot sa se titularizeze intr/o singura scoala cu o 1 h pe saptamana! apropo eu am luat in 2012 media de titularizare 7.46, iar in 2013 media 9.30, a doua medie pe judet, cum ma titularizez eu la religie intr-o scoala cu 1 singura ora pe sapatamana, cd postul e vacant, dar nu sunt ore suficiente, deci cei care au contestat art 253 sunt tampiti, iar cei care le dau dreptate cred ca nu sunt constienti de dreptul celor care vor stabilitate si nu vor sa fie discriminati cu dreturile in mana eu macar daca ma titularizez cu art 253 am o medie buna, si nu ma titularizez cum s-au titularizat altii cu 5 (cu multi ani in urma) si sunt prastie ca profi in ziua de azi! Rusine pt cei ce fac rau oamenilor capabili, ei sunt dusmani ai culturii si educatiei, habar nu au ce inseamna demnitatea umana si profesia de dascal!