Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Quoted post


Musafir

#29

2011-12-28 16:26

Musafir 9
Nu, nu lucrez in domeniul sanitar.
Nu vreau sa demonstrez ca basescu e frumos, destept si modest.
Singurul lucru pe care l-am cerut celui care a infiintat acest, hai sa-i zicem protest, este sa dea sursa informatiilor ca basescu vrea sa desfiinteze Smurd. Atat
Este o minciuna. mai dau o data sursa, se poate verifica, ....sursa este de la ANTENA 1. Este credibila deoarece, Antenele sunt pe partea cealalta a baricadei.

Sursa:http://www.a1.ro/news/politic/basescu-atac-la-creatorul-smurd-arafat-e-dusmanul-aparitiei-a-inca-unui-sistem-privat-de-sanatate-184393.html

Domnule/doamna 26, cel care a infiintat petitia.
Dupa cum recunoasteti "Sursa inspiratiei este viata de zi cu zi". ESTE CLAR, SPER PENTRU CEI CARE SEMNEAZA ACEASTA "PETITIE" ca ceea ce faceti dvs. este doar o intoxicare, o influentare a opiniei celor care eventual viziteaza petitia dvs si asta doar pentru ca dvs nu-l suportati pe actualul presedinte. Putin imi pasa ca este facut....citez din ce spuneti dvs "Iti pare rau ca lumea il face ordinar,jegos,ipocrit etc?", mai degraba m-ar deranja limbajul pe care il folositi.
daca lucrati in sistem, probabil stiti cam ce spagi se dau prin spitale, policlinici....sper ca nu v-am atins foarte rau.
Oricum, inainte de a deschide un alt "protest" va recomand sa studiati ceva privind psihologia sociala.
Va urez o seara placuta.


Raspunsuri


Musafir

#30 Re:

2011-12-28 16:41:06

#29: -

Un intoxicat basist esti tu care te uiti la B1TV sau TVR1 televiziunea dictatorului care nu mai are altceva de inventat decat concurenta pentru SMURD>In sistem lucrez la SMURD nu in spitalele unde zici tu ca se da spaga.Pe mine nu ma atins nimeni cu spaga la descarcerari persoane pe cand pe voi,nenorocitii de pdl-isti spaga va atinge cam des.Psihologia studiaz o tu.Iti recomand sa o faci la SOCOLA!Daca nu iti convine ,nu intra,nu semna si nu mai face valuri ca flegma in fantana.

Un Om

#106 Re:

2011-12-30 02:34:12

#29: -

Domnul meu / Doamna mea in calitate de angajat in cadrul sistemului sanitar , va rog frumos sa imi dati dumneavoastra sursa si mai ales dovada palpabila cum ca FIECARE medic/asistenta/infirmiera a luat/ia spaga. Altfel ma simt nevoit sa va felicit pentru ca faceti parte din turma "neganditoarelor" care fac umbra pamantului si mai ales tarisoarei noastre frumoase. Vorbiti de intoxicare.... dumneavoastra sunteti cel intoxicat; prin simplul fapt ca generalizati si acuzati niste oameni care in fond lupta pentru viata dumneavoastra si a sutelor de pacienti care trec pragul spitalelor.Sigur , exista medici care iau spaga, exista oameni prosti ... (majoritatea sint in PDL :P); asta nu inseamna ca toti sunt asa. Numai cei mediocri generalizeaza! Cereti de la cel care a initiat petitia, ceva ce dumneavoastra omiteti cu niste randuri mai jos : sursa informatiilor :) In incheiere permiteti-mi sa opinez ca in cazul in care dispunem de puterea de a gandi in perspectiva (nu asemenea unui animalut, doar in prezent) si mai urmarim ce se intampla prin alte tari care au adoptat deja anumite strategii (si aici ma refer la America,etc. - vezi sistem privat) ne putem da seama dupa lung travaliu intelectual ca nu e bine. Nu e bine pentru omul de rand... si in fond daca nu mai iubim oamenii, daca nu mai avem grija unii de altii, pentru ce mama naibii mai consumam O2 pe acest pamant?


Musafir

#2169 Re: musafir

2012-01-10 17:18:21

#29: -

daca se dau spagi in spitale este din cajuza acestui guvern mizerabil care nu plateste corect medicii, la adevarata lor valoare si ne fura banii opriti din salarii


Musafir

#4610 Re:

2012-01-12 17:26:40

#29: -

decat  ambulante  private  mai  bine  -SPITALE  PRIVATE --BANI  CARE  SE  IAU   LA  PENSIONARI,  LA ANGAJATI care  mai  sant, LA  SOMERI,  SA  MEARGA  LA  SPITALUL  LA  CARE  A DECIS SA FIE FACTURAT  LUNA  DE  LUNA  SI  ASA  SE  TERMINA SPAGA..

/\/\etallyca

#4856 Re:

2012-01-12 20:24:20

#29: -

clar esti spamu lu base, care ceva mai bun nu ai de facut, esti doar 1 catelus cuminte, sa fii sanatos dar daca se intampla sa patesti ceva te rogi sa vina SMURD si nu salvarea, BASE si restu au bani de-si permit operatii in strainatate dar pentru noi clasa de jos (cei care nu furam din banii populatiei, nu facem vile cu piscina si multe altele ....)tu, voi cei care conduceti tara este clar ceea ce vreti SA NE REGULATI PE BANII NOSTRI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a si sa nu uit referitor la spagile respective .... tot voi cu banu grup le-ati implementat..... cei din domeniu sanitar sunt platit jegos ca oricare alta meserie care se numea respectabila in trecut. SI NU LUCREZ IN SISTEM SUNT UN SIMPLU ANGAJAT IN SECTORUL PRIVAT. si sa nu uitam ca de la inceputul tiraniei basescu nu am innaintat ca tara, ca popor decat cu o datorie in + . seara placuta va doresc tuturor