Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

#1

2011-12-28 08:53

Sa bagam BGS,Prudent si alte firme de paza si protectie la fel ca politistii falsi de la defilarea de Ziua Nationala,sa faca treaba unor oameni cu ani de experienta in spate doar de dragul de a mai cotiza ceva bani la hotii de la guvernare.In cazul in care nu aveti bani ptr un serviciu privat poate gasiti strictul necesar pentru un loc de veci.

Musafir

#2

2011-12-28 10:08

SMURD este printre putinele "lucruri" bune care au mai ramas in tarisoara noastra, este parca "normal" sa il distruga ticalosii iar noi sa stam i sa rabdam...Nu am cuvinte...

Musafir

#3

2011-12-28 10:10

Numai un "nebun" ar gandi, sa desfiinteze un asemenea lucru, la cati oameni au fost salvati de acesti oameni.
Cristina

#4

2011-12-28 10:11

Este tot ce mai lipsea: luarea dreptului la viata in adevaratul sens al cuvantului!

Musafir

#5

2011-12-28 10:57

Doamne sfinte, ce comentariu pot sa las?
Fie ca efectele actiunilor lor si efectele actiunilor noastre sa se produca cat mai curand.

Musafir

#6

2011-12-28 11:19

ne-au luat spitalele,aku si smurd-ul?ce ne mai ramane oare?

Musafir

#7

2011-12-28 11:39

Acest om incompetent care se cheama presedinte si care a adus tara impreuna cu haita lor de hiene portocalii in coma, toti suntem cu un picior in groapa, doar ei hienele sunt singurii care mai privesc la stele, fac, dreg, distrug tot ceea ce altii au facut prin sudoarea lor, prin voluntariat, neplatiti de nimeni, ceea ce EI nu vor face niciodata fara sa fure, nu vor face niciun serviciu acestui popor, prin munca gratuita! O adunatura de otrepe portocalii, nesimtirea s-a instalat in coloana lor vertebrala si le tine verticalitatea. Dar totusi se pare ca blestemele se tin lant si sa se tina pana cand mor toate aceste ciume ale tarii, deja au aparut si morti, au fost si accidente ... sunteti vinovati pt tot ceea ce ati facut si vreti sa faceti in continuare fara sa ganditi decat la afacerile voastre jegoase. Un om cand nu e vinovat, blestemul nu se prinde!!!Sa dati ortu popii pe rand, unul cate unu... indiferent ca esti presedinte, deputat, primar sau consilier asa sa te ajute D-zeu!!!Voi sa fiti desfintati, netrebnicilor!

Musafir

#8

2011-12-28 11:42

Sunteti tampiti de-a binelea?? Cum sa desfiintati SMURD????????????????????????????????????

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2011-12-28 11:58



Musafir

#10

2011-12-28 12:01

Este o aberatie desfiintarea acestui serviciu umanitar cladit de un dosctor strain ce a studiat si s-a stabilit in Romania Raed Arafat. Il admir mult pentru tot ce a realizat. Barbu

Musafir

#11

2011-12-28 12:04

Sa incercam sa mentinem lucrurile bune care exista acum!!!
florance flor
Musafir

#12

2011-12-28 12:14

sa i ia dracu pe ca vor sa va desfinteze


Musafir

#13 Re:

2011-12-28 12:16


Musafir

#14

2011-12-28 12:27

musafir #9 au citit multi, acest articol tampit unde presedintele nici macar nu stie sa se exprime..., poate era dupa a doua zi de betie :-)!ideea e ca este un incompetent orice ar spune altii care sunt pupincuristii lui si al partidului de guvernamat!!! nu trebuie sa ne avertizeze nimeni pt ca s-a vazut si se vede de ce au fost in stare, au anesteziat o tara intreaga, si nu isi mai revin din amorteala ....

Musafir

#15

2011-12-28 12:46

SMURD a schimbat standardele, statul daca putea face mai bine decat atat avea atatea ocazii sa isi arate putinta...
Adriana

#16 confuzie

2011-12-28 13:08

Nu inteleg de unde ati tras concluzia ca se vrea desfiintarea SMURD. Dezbaterile se refera la infiintarea altor centre similare cu SMURD-ul, private, care sa ofere servicii la fel de performante ca cele oferite de SMURD. Ceea ce este, fara indoiala, in beneficiul pacientilor. Unde mai exact ati citit ca se vrea desfiintarea?

Musafir

#17 Re:

2011-12-28 13:19

#9: -

Interesul acestui presedinte jucator(in limbajul sau de ghetou) nu a fost in stare sa faca nimic cu banii pe care cred ca ti-i impoziteaza si tie.Banuiesc ca te tratezi in Austria sau alte tari din moment ce il sustii pe nemernicul asta.Arafat nu este cel mai mare dusman al statului.Cel mai mare dusman al statului este Basescu care in afara de a distruge si taia tot ce ia cazut in mana altceva nu a facut.Cu cei 2% virati catre SMURD din impozitul tau,domnul Arafat a infiintat un serviciu util nu scoli  de bodyguarzy care sa practice medicina si primul ajutor.Statul condus de Basescu ce a facut cu restul de bani impozitati?

zizi

#18

2011-12-28 13:25

Cind a fost dl dr RAED ARAFAT numit secretar de stat am stiut cá SMURD-ul no sá fie ceea ce a fost ..atunci cind el era coordonator...din pácate acuma nu functioneazá asa cum trebuie..am avut experienta proprie din pácate din ultimii luni...dar nu este frumos sá se distrugá cineva din propria interes..Noi locuitorii acestei oras Tg-Mures-Marosvásárhely ,impreuná cu toti locuitorii acestei orasi indiferent de nationalitate am fácut donatii la anii respectiv cind a fost infiintatá SMURD-ul (si nu numai atunci) asa cá nimeni nu are dreptul sá se distrugá ceea ce apartine locuitorilor acestei oras...Dacá totusi incearcá cineva sá se opuná la dorinta locuitorilor sá fie toti BLESTEMATI ...Si asa suferim de datorii si de boli incurabile .,atunci de ce este necesar sá ajungem noi mai repede in cimitir..??? si altii sá se imbogáteascá peste másurá.si sá fie tratae la clinici particulare ..nu in tará...ci in stráinátate...sá fie rusine pentru genocidul care se urmáreste

Musafir

#19 Arafat Raed

2011-12-28 13:29

Dar ce poti sa intelegi in contextul infintarii unor firme private care sa asigure urgentele?Daca te uiti la istoria SMURD o sa vezi ca sunt multi ani de experienta pentru a ajunge la nivelul actual care se apropie de cel european.E usor de spus ca trebuie concurenta.Noi nu mai avem spitale si medici si infintam niste firme private care sa asigure urgente.Privat inseamna ca trebuie sa cotizezi,nu?SMURD nu face selectie la cotizanti si necotizanti,se duce la orice solicitare.Firme private de ambulanta mai sunt in tara.Ai vazut o firma privata la maternitatea Giulesti(cazul bebelusilor arsi).Eu nu am vazut!In caz de calamitate,dezastru crexi ca o sa vina firma ta privata la care cotixexi sa te scoata de sub daramaturi sau sa-ti acorde asistenta medicala?Nu mai ganditi cu capul ala chel al lui Basescu ca e sec si imi provoaca greata.E ca si cum mi-ai spune despre Steaua ca e mai buna ca Real Madrid ca joaca amandoua in liga campionilor.

Musafir

#20

2011-12-28 13:30

Era singurul lucru bun care mai exista in tara asta. Bun pentru populatia obisnuita.
Sa nu uitam ca fondatorul SMURD-ului a fost medaliat acum doi sau trei ani de aceiasi care azi ii doresc disparitia.
Rudy

#21 Pentru Adriana - 16

2011-12-28 13:35

Nu uitati cum a pus Basescu CFR-ul pe butuci. A dat friu extrem de liber firmelor private de transport rutier.
Sigur ca este bine sa avem si alte servicii asemanatore SMURD.

Musafir

#22

2011-12-28 13:54

Si nu uitati ca ceea ce a zis Basescu sa si intamplat.Auzi ce nesimtit ordinar.Acest dusman sa ii spuna lu tacsu nu lui Arafat.Imi pare rau ca se nasc dobitoci ca Basescu si jegosii aia portocalii pe care trebuie sa-i suportam dar sper sa le vina randul.De nu le-ar mai murii multi inainte!

Musafir

#23

2011-12-28 14:34

Sunt Musafirul 9
Din pacate observ ca atmosfera s-a incins.
Au apărut si cuvinte ca “sa i ia dracu”, “orice ar spune altii care sunt pupincuristii lui”, “nesimtit ordinar”....
Cine a deschis aceasta petitie pentru a fi semnata a "uitat" sa puna sursa inspiratiei sale. Nu ma astept sa o divulge acum.
Dar, daca printre dumneavoastra, mai ales cei care ati semnat ori sunteti decisi sa semnati petitia, poate este cineva in stare sa dea sursa unde apare ca basescu vrea sa desfiinteze Smurd-ul.
Se ofera cineva?

Musafir

#24 Re:

2011-12-28 14:45

#23: -

Pai nu se poate altfel musafir 9.Basescu a demonstrat ca poate pune orice pe butuci.Tu chiar esti un lingau al lui?Arata-mi si mie cate firme private sunt in stare de ceea ce este Smurd ca doar exista firme private si mai arata-mi ce a facut Basescu si guvernul cu restul de 98% din impozit.Arafat are dovada a ceea ce a facut cu 2% nu cu 98% de la contribuabili.Arata-mi un lucru bun facut de Basescu ca sa descoperi sursa petitiei.


Musafir

#25 Re: Re:

2011-12-28 14:48

#24: - Re:

Si inca o intrebare?Lucrezi in domeniul sanitar cumva sau incel al serviciilor de urgenta?Daca lucrezi acolo nu venei cu aberatiile astea ca Basescu a declarat ca trebuie sa existe concurenta.In momentul asta eu vad la tv ca un elicopter smurd transporta o fata de 13 ani de la barlad la iasi in stare grava.Daca nu are bani sa se duca la o firma privata ce sanse are?