Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Un Om

/ #106 Re:

2011-12-30 02:34

#29: -

Domnul meu / Doamna mea in calitate de angajat in cadrul sistemului sanitar , va rog frumos sa imi dati dumneavoastra sursa si mai ales dovada palpabila cum ca FIECARE medic/asistenta/infirmiera a luat/ia spaga. Altfel ma simt nevoit sa va felicit pentru ca faceti parte din turma "neganditoarelor" care fac umbra pamantului si mai ales tarisoarei noastre frumoase. Vorbiti de intoxicare.... dumneavoastra sunteti cel intoxicat; prin simplul fapt ca generalizati si acuzati niste oameni care in fond lupta pentru viata dumneavoastra si a sutelor de pacienti care trec pragul spitalelor.Sigur , exista medici care iau spaga, exista oameni prosti ... (majoritatea sint in PDL :P); asta nu inseamna ca toti sunt asa. Numai cei mediocri generalizeaza! Cereti de la cel care a initiat petitia, ceva ce dumneavoastra omiteti cu niste randuri mai jos : sursa informatiilor :) In incheiere permiteti-mi sa opinez ca in cazul in care dispunem de puterea de a gandi in perspectiva (nu asemenea unui animalut, doar in prezent) si mai urmarim ce se intampla prin alte tari care au adoptat deja anumite strategii (si aici ma refer la America,etc. - vezi sistem privat) ne putem da seama dupa lung travaliu intelectual ca nu e bine. Nu e bine pentru omul de rand... si in fond daca nu mai iubim oamenii, daca nu mai avem grija unii de altii, pentru ce mama naibii mai consumam O2 pe acest pamant?