Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

#4851

2012-01-12 20:22

NU !!!!!

Musafir

#4852

2012-01-12 20:23

Cititi si punctul de vedere al Institutului pentru Politici Publice

Musafir

#4853

2012-01-12 20:23

Nu sunt de acord cu desfiintarea SMURD. Si eu am beneficiat de ajutorul lor. De ce sa distrugi ceva care merge in tara asta?
Dorina B

Musafir

#4854

2012-01-12 20:23

smurd este cel mai bun lucru dupa revolutia din 1989.

Musafir

#4855

2012-01-12 20:23

rusine rusine rusine pdl-isti scarbosi
/\/\etallyca

#4856 Re:

2012-01-12 20:24

#29: -

clar esti spamu lu base, care ceva mai bun nu ai de facut, esti doar 1 catelus cuminte, sa fii sanatos dar daca se intampla sa patesti ceva te rogi sa vina SMURD si nu salvarea, BASE si restu au bani de-si permit operatii in strainatate dar pentru noi clasa de jos (cei care nu furam din banii populatiei, nu facem vile cu piscina si multe altele ....)tu, voi cei care conduceti tara este clar ceea ce vreti SA NE REGULATI PE BANII NOSTRI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a si sa nu uit referitor la spagile respective .... tot voi cu banu grup le-ati implementat..... cei din domeniu sanitar sunt platit jegos ca oricare alta meserie care se numea respectabila in trecut. SI NU LUCREZ IN SISTEM SUNT UN SIMPLU ANGAJAT IN SECTORUL PRIVAT. si sa nu uitam ca de la inceputul tiraniei basescu nu am innaintat ca tara, ca popor decat cu o datorie in + . seara placuta va doresc tuturor


Musafir

#4857

2012-01-12 20:24

Succes si felicitari pentru aceasta initiativa, daca doriti un sprijin cat de mic, va rog sa ma contactati.

Musafir

#4858 Re: http://www.ipp.ro/pagini/ipp-respinge-proiectul-legii-s259n2.php

2012-01-12 20:24


Musafir

#4859

2012-01-12 20:26

Imi pare rau, ca nu comentez o decizie imbecila, dar am primit un mail care chiar nu ne mai da nici o sansa la un viitor.
"Ce ne pregătesc Jeffrey Franks şi Traian Băsescu pentru 2012
Surse: Duminică seara, în jurul orelor 21,30, după întîlnirea oficială dintre Traian Băsescu şi delegaţia FMI, presedintele s-a văzut, în secret, cu şeful delegaţiei FMI, Jeffrey Franks. Dacă după întîlnirea oficială, ce a avut loc începînd cu orele 17, în faţa camerelor de luat vederi cei doi au dat mesaje de prudenţă, la întîlnirea privată, cei doi au "negociat" ... ca la uşa cortului.

Concret, Franks are misiunea din partea şefilor Fondului să impună manageri privaţi americani şi israelieni la majoritatea companiilor unde Statul Român încă mai deţine controlul acţiunilor. Astfel, Franks doreşte ca în 2011 2012, în două sau mai multe etape, să fie impuşi manageri străini la următoarele companii: Poşta Română, Tarom, CFR Marfa, Electrificare CFR, Societatea Naţională a Lignitului Oltenia, Electrica Furnizare, Hidroelectrica, Romarm, Oltchim, CFR Călători, Transgaz, Transelectrica, Romgaz.
În plus, Jeffrey Franks i-a mai cerut lui Traian Băsescu să pregătească terenul pentru a instala management privat şi la Nuclearoelectrica, o companie care, din punct de vedere economic, este probabil cel mai valoros activ rămas în proprietatea Statului Român.
În schimbul acestei manevre, care constituie un prim pas în scoaterea respectivelor companii din patrimoniul statului nostru, FMI va fi de acord cu proiectul de Buget pe 2012, în nişte condiţii care să favorizeze actuala Putere.
Variantele sînt ca FMI să accepte ori un deficit bugetar sporit, majorat la 5% (în loc de 3%), asta în condiţiile în care majorarea deficitului va fi acceptată şi de Uniunea Europeană - sau, pur şi simplu, în 2012 FMI să acorde României un nou împrumut, în valoare de 17 miliarde de euro ( vom reveni cu date despre acest nou imprumut), bani care vor acoperi nevoile electorale ale Puterii actuale.
Reamintim că pînă acum România a împrumutat de la FMI şi Banca Mondială 20 de miliarde de euro, din care 13 miliarde de euro au venit de la FMI.
De asemenea, reamintim că datoria TOTALA a României este cifrata la suma astronomică de aproximativ 150 miliarde euro"

Musafir

#4860

2012-01-12 20:28

Cand ceva merge in tara asta trebuie sa se gaseasca cineva care sa se opuna. Ce fel de om este acela care-si consuma propriile energii pentru a face rau altora.

Musafir

#4861

2012-01-12 20:28

smurd-ul este vital pentru romania si este singurul serviciu medical care isi face treaba fara sa fie nevoie de spaga...dar as dori sa il vad pe basescu in imposibilitatea de a se opera la akh,ce ar face cu sistemul medical pe care el si numai el l-a creat?dar daca ar fi nevoie de interventie  promta cine in afara de smurd?


Musafir

#4862

2012-01-12 20:29

SMURD-singurul lucru bun in sanatatea romaneasca

Musafir

#4863

2012-01-12 20:30

am trecut printr-un accident si numai datorita interventiei promte am fost salvata

Musafir

#4864

2012-01-12 20:31

SOS SMURD
dumineni

#4865

2012-01-12 20:31

SMURD-ul este strict necesar!

Musafir

#4866

2012-01-12 20:32

Nu!- desfiintarii SMURD!

Musafir

#4867

2012-01-12 20:33

Imi pare rau, ca nu comentez decizia imbecila de a desfiinta ceva ce MERGE foarte bine, dar am primit un mail care chiar nu ne mai da nici o sansa la un viitor.
"Ce ne pregătesc Jeffrey Franks şi Traian Băsescu pentru 2012
Surse: Duminică seara, în jurul orelor 21,30, după întîlnirea oficială dintre Traian Băsescu şi delegaţia FMI, presedintele s-a văzut, în secret, cu şeful delegaţiei FMI, Jeffrey Franks. Dacă după întîlnirea oficială, ce a avut loc începînd cu orele 17, în faţa camerelor de luat vederi cei doi au dat mesaje de prudenţă, la întîlnirea privată, cei doi au "negociat" ... ca la uşa cortului.

Concret, Franks are misiunea din partea şefilor Fondului să impună manageri privaţi americani şi israelieni la majoritatea companiilor unde Statul Român încă mai deţine controlul acţiunilor. Astfel, Franks doreşte ca în 2011 2012, în două sau mai multe etape, să fie impuşi manageri străini la următoarele companii: Poşta Română, Tarom, CFR Marfa, Electrificare CFR, Societatea Naţională a Lignitului Oltenia, Electrica Furnizare, Hidroelectrica, Romarm, Oltchim, CFR Călători, Transgaz, Transelectrica, Romgaz.
În plus, Jeffrey Franks i-a mai cerut lui Traian Băsescu să pregătească terenul pentru a instala management privat şi la Nuclearoelectrica, o companie care, din punct de vedere economic, este probabil cel mai valoros activ rămas în proprietatea Statului Român.
În schimbul acestei manevre, care constituie un prim pas în scoaterea respectivelor companii din patrimoniul statului nostru, FMI va fi de acord cu proiectul de Buget pe 2012, în nişte condiţii care să favorizeze actuala Putere.
Variantele sînt ca FMI să accepte ori un deficit bugetar sporit, majorat la 5% (în loc de 3%), asta în condiţiile în care majorarea deficitului va fi acceptată şi de Uniunea Europeană - sau, pur şi simplu, în 2012 FMI să acorde României un nou împrumut, în valoare de 17 miliarde de euro ( vom reveni cu date despre acest nou imprumut), bani care vor acoperi nevoile electorale ale Puterii actuale.
Reamintim că pînă acum România a împrumutat de la FMI şi Banca Mondială 20 de miliarde de euro, din care 13 miliarde de euro au venit de la FMI.
De asemenea, reamintim că datoria TOTALA a României este cifrata la suma astronomică de aproximativ 150 miliarde euro"

Musafir

#4868

2012-01-12 20:33

Spune nu desfiintarii Smurd

Musafir

#4869

2012-01-12 20:33

un arab la origine dar mai roman decat toti locuitorii unui oras CA ,,"BUCURESTI",PLOIESTI S.A.M.D. . Cinste Lui! SINGURUL ROMAN CARE A FACUT CEVA PENTRU NOI.RESTUL(POLITICIENI) AU FACUT DOAR PENTRU EI.

Musafir

#4870

2012-01-12 20:34

Confirm semnatura si cer demisia lui
Basescu pentru gravele si repetatele incalcari grosolane a legii fundamentale..CONSTITUTIA ROMANIEI

Musafir

#4871

2012-01-12 20:34

Cred ca este timpul pentru o noua revolutie.Una adevarata.

Musafir

#4872

2012-01-12 20:34

SUSŢIN DEMERSUL Dr. RAED ARAFAT ŞI SMURD
12 ianuarie 2012
Dr. GAIDAU MIHAELA

Musafir

#4873

2012-01-12 20:34

Directionez 2% din venit catre fundatia pentru smurd de 3ani si am incredere ca doctorul Arafat face ce trbuie cu ei,spre deosebire de ceilanti care raman statului si nu vad mari realizari.

Musafir

#4874

2012-01-12 20:35

SPUN NU DESFIINTARII SMURD

Musafir

#4875

2012-01-12 20:35

e dureros ceia ce se intampla !!e ca si cum nu ne lasa nici sa traim dar nici sa ,,murim!!