SPUNETI STOP MUZICI COREENE IN ROMANIA!

Quoted post

AnnaN

#82

2017-05-25 15:31

Bai are dreptate. Santeti cam prea obsedati de muzica asta. Ascultati si voi altceva !

Raspunsuri

Boyend the scene!

#83 Re:

2017-07-05 13:41:29

#82: AnnaN -  

 Draga mea Anna,  sa sti ca e mai bine sa ascultam muzica asta unde totul are un inteles, un adevar in versuri si unde ne regasim multi dintre noi.  Ai incercat sa asculti muzica asta si sa te uiti la video-uri cu cap?  Nu cred!  Si am sa-ti apun de ce ,pentru ca voi nu stiti sa ascultati decat porcariile alea de manele.  Daca noi ascultam muzica asta o ascultam de placere nu de obsesie, ok?  Muzica coreeană adica k-pop-ul are o calitate de o mie de ori mai buna decat cea românească.  Are rap, versuri in coreeana si in engleză si o coregrafie hard. Si exista trupe, trupe de muzica k-pop care isi da toata silinta si interesu sa ne facă noua pe plac, fanilor. Sa ne aduca muzica buna. Fiecare asculta ce ii place, daca noi ne-am gasit locul in lumea k-pop-ului asta e doar treaba noastra, nu va place nu ne bagati in seama.  Nu sunteti nevoiţi sa ne ascultati pe noi.  Suntem un popor liber care face ce vrea. Nu cred ca distrugem vieti, omorâm oameni sau nu mai stiu eu daca ne ascultam muzica preferata.  Daca ai fi avut minte ti-ai fi dat seama ca chestia asta nu e de comentat, dar se pare ca nu ai.  Noi nu cred ca ne-am luat de muzica ce va place voua. Noi pur si simplu ne ascultam muzica in liniste si nu comentăm in schimb daca voi comentati asta atunci noi ripostăm si cand noi facem chestia asta nu e bine.  Va facem de tot rahatul ,va luati de o populație mare.  Eu una de cand ascult k-pop mi s-a schimbat viata in bine.  Mi-am dat seama ce oameni de rahat sunt in tara noastra si cata minte nu au copiii din ziua de azi.  Muzica asta a fost pentru mine ca un scut ,un scut împotriva prostiei din România.  Si prostia pe care o ai tu si altii.   Si incearca sa asculti trupa BTS, trupa care a castigat in fata lui JB , Ariana Grande si altii pentru ca iti vei schimba opinia. Dar sa o asculti cu cap ci nu numai văzând niste "chineji" cum le spuneti voi. Asa ca te rog frumos nu mai comentati prosteşte si fara cap ca nu o sa va auda nimeni prostiile.