Lipsa crasa de profesionalism a Ambasadei Romaniei in Japonia

Quoted post


Musafir

#31

2016-10-20 12:22

Sunt la telefon ,nu ti se raspunde,
Daca nu ai rezervare nu intri desi nu e nimeni ca tine sa astepte la coada spre exemplu,
Acte SCUMPE
Nu ii intereseaza daca ai venit din alt oras ca sa te vada la fata ca doar actele care le ai nu ar fi ale tale, sunt a lui papapiua.
Nu stiu sa traduca, nu iti traduc actele
Ti se da o lista cu traducatori care trebuie sa alergi tu sungur sa iti faci tu.....
La Alte ambasade stiu ei sa traduca.... aclele nu costa bani.....
Si mai au si impresii in cap; auzi pai am facut facultate.... bine inteles ca facultatea e doar pe acte ca in cap daca era, lucra intr-un loc mult mai bun.
......... nici macar la mailuri nu raspund la intrbarile puse, raspund numai cu raspunsuri fixe dar nu pe tiparul tau. Si trebuie sa trimiti o gramada de mailuri.....

Dar ce sa ma zic , virgula,ca si in Tara in romania la primarie si peste tot unde te duci tot la fel este, la un moment dat imi spunea de arabi ca vin dupa40 de ani sa isi ia certificat de nastere, si le-am zis eu nu sunt arab si nu trebuie sa ma comparati ca sunt roman si ca cetacean roman trebuie sa am niste drepturi,iar daca noi nu ne dam drepturi si prioritate noua cine vreti sa ne dea....

1.acte rapide.
2.fara rezervarela ambasada
3.sa traduca ei actele,daca nu safaca facultatea de traduceri si dupa sa lucreze la ambasada.
4.sa raspunda la telefon ca deaceea au numar,daca nu sa desfiinteze si numarul de telefon si ambasada.
5.sa pana mana sa ajute mai mult semeni lor ca asa au fost educati,si daca ma gandesc mai mult cred ca ne ajuta mai mult japonezii decit cei de la ambasada..... deci nu este nevoie de ambasada.... hahahaha.
6.sunati-ne de craciun si de revelion sa ne spuneti la multi ani :)

ambasada este intr-un loc foarte scump,cine plateste acea CHIRIE sau o fi cumparat pamantul,din banii cui,la cati romani sunt in japonia este indeajuns un apartament sau birou inchiriat its-o cladire...... si doi angajati scurt si cuprinzator.

Raspunsuri


Musafir

#34 Re:

2016-10-20 12:48:10

#31: -  

 Scump/a  mea/u pământul e  ROMANESC  (Aici este România ) așa mi-au spus  incompetenți . 

Trebuiesc  trimiși la reeducare . 

Daca or mai ieși ceva din ei . 

Ma ș mira, dar trebuie încercata orice varianta pt. a putea scapă de aceste incompetenți .


Musafir

#57 Re:

2016-10-22 16:10:41

#31: -  

 Ambasada din cate stiu eu a fost cumparata pe timpul lui Ceausescu este proprietatea ambasadei de-aia fac ce fac astia