Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post

:-)

#184 Re: Re: Re: ..

2013-09-04 13:09

#181: Marius - Re: Re: ..

Cum nu Marius ? Popescu Daniela tocmai ce garanta mai sus ceva asemanator. Ea le stie pe toate, bunica are o parte din vina dupa parerea ei, si saracul caine manjit de sange pe bot e nevinovat, doar a fost prin intr-un moment rau, asa-i PAPUSHE (Daniela) ?

Raspunsuri

Popescu Daniela

#187 Re: Re: Re: Re: ..

2013-09-04 13:18:30

#184: :-) - Re: Re: Re: ..

Nu am zis niciodata ca acel caine/acei caini care au atacat copii sunt complet nevinovati. Sunt caini periculosi pe strada, care musca, omoara, ataca si asa mai departe si merita sa fie eutanasiati din principiul ca tin la viata mea si a celor din jurul meu si trebuie luat o masura impotriva ACELOR caini (agresivi).

Un mic exercitiu de imaginatie: Du-te tu afara, ia un caine si omoara-l, ok? Sa vad daca poti. Doar asa din principiul ca poate-poate va deveni agresiv mai tarziu si te va omora si astfel trebuie sa te aperi - preventiv. Vreau sa stiu cat de bine te vei simti - moral. Sau mai bine nu. Du-te tu afara si omoara un pui de caine de cateva luni, ala care se uita la tine cu ochi milogi cand dai cu lopata in el. De preferabil unul de o luna/doua. Daca te tine, fa-o. Eu nu pot. Nu pentru ca-s iubitoare de animale. Ci pentru ca nu pot sa omor.

I rest my case.