Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post

Popescu Daniela

#187 Re: Re: Re: Re: ..

2013-09-04 13:18

#184: :-) - Re: Re: Re: ..

Nu am zis niciodata ca acel caine/acei caini care au atacat copii sunt complet nevinovati. Sunt caini periculosi pe strada, care musca, omoara, ataca si asa mai departe si merita sa fie eutanasiati din principiul ca tin la viata mea si a celor din jurul meu si trebuie luat o masura impotriva ACELOR caini (agresivi).

Un mic exercitiu de imaginatie: Du-te tu afara, ia un caine si omoara-l, ok? Sa vad daca poti. Doar asa din principiul ca poate-poate va deveni agresiv mai tarziu si te va omora si astfel trebuie sa te aperi - preventiv. Vreau sa stiu cat de bine te vei simti - moral. Sau mai bine nu. Du-te tu afara si omoara un pui de caine de cateva luni, ala care se uita la tine cu ochi milogi cand dai cu lopata in el. De preferabil unul de o luna/doua. Daca te tine, fa-o. Eu nu pot. Nu pentru ca-s iubitoare de animale. Ci pentru ca nu pot sa omor.

I rest my case.

Raspunsuri

Viviana

#190 Re: Re: Re: Re: Re: ..

2013-09-04 13:24:23

#187: Popescu Daniela - Re: Re: Re: Re: ..

Ce buna esti draga de tine! painea lui Dzeu nu alta! Go rest y case dar si neuronul care ti-a ramas blocat la filmul Lessie! da eu in momentul asta as iesi pe strada si daca legea mi-ar permite as da piftele otravite tuturor maidanezilor. ca doar nu ma duc sa-i musc pana mor din cauza hemoragiei externe ca bietul copil!

:-)

#194 Re: Re: Re: Re: Re: ..

2013-09-04 13:26:55

#187: Popescu Daniela - Re: Re: Re: Re: ..

Cum zicea cineva.. care culmea e tot femeie "Continuati sa fiti fraieri ca o faceti bine".. Poate cunosti tu mai bine ce am facut eu si ce nu am facut, si faptul ca doresc sa scapam de ei nu inseamna ca doresc asta intr-un mod barbar sau cu lopata. Sunt si alte metode unde ei nu stiu li se intampla, am sa o fac de fiecare data cand autoritatile nu isi fac treaba si cand sunt in pericol.

Cat timp cineva imi ameninta existenta o sa ma apar, si da stiu ca daca omor un caine se incadreaza la penal, dar daca ma apar, nu mai e valabil ce am spus initial. Sau insinuezi ca o sa ma simt mai bine daca il las sa ma muste, sau astept sa creasca si pot sa ma deplasez pe strada doar cu permisiunea lui ? Esti tuta rau don-soara.. :-) Asa-i ca n-ai taiat niciodata o gaina sau nu ai facut rau nici unei muste ? E frumos acolo in lumea ta roz, probabil cumperi carnea (pui, vaca, strut sau ce rahat mai papi tu acolo) direct taiate de altii..

 

Te-ai simtit bine in postura ta de avocat de 3 secunde cand ti-ai incheiat pledoaria cu acel patetic "I rest my case" ?