Spune Nu abrogarii articolului 253 din Legea Educaţiei Naționale

maryroxy

/ #213

2014-03-31 11:41

cred ca are dreptate colegul sau colega:TREBUIE MACAR ACUM SA FIM UNITI!Cred ca trebuie sa ne facem dosarele apoi sa mergem toti la minister in audienta,toti in aceeasi zi,sa se gaseasca o solutie!Daca vom fi putini nu avem sanse.....Haideti sa comunicam,sa incercam sa ne facem auziti!Sindicatele,nu stiu cat v-au ajutat pe voi...pe mine,niciodata.E un drept al nostru si nu trebuie sa ne lasam!Sa facem o baza de date si contacte,sa stabilim cand,ora si sa mergem toti.....Nu mai vad alta solutie!Sau poate greva foamei,ca "ajungem senatori ca Dna Anghel".....Daca ne plangem pe forumuri,nu facem nimic!Sa stabilim audienta toti sau un protest spontan in fata MEN.....Cum au reusit altii sa se mobilizeze si noi,nu;cand este vorba de soarta noastra?Eu dau examene de 8ani,am note peste 9 si nu pot face nimic,acum am intelegerea ca se poate rezolva,dar....e neconstitutional...CRED CA E TIMPUL SA FIM UNITI!SUNTEM MAI MULTI CA EI SI ,POATE MULT MAI DESTEPTI!NU AM OCUPAT POSTURILE POLITIC,CI PRIN CONCURS!