Strângerea de semnături pentru susținerea Petiției ANPR adresata Președintelui și Guvernul României, pentru susținerea legii pensiilor la 01, septembrie și majorarea punctului de pensie cu 40%

Strângerea de semnături pentru susținerea Petiției ANPR adresata Președintelui și Guvernul României, pentru susținerea legii pensiilor la 01, septembrie și majorarea punctului de pensie cu 40% / Anunțuri / Petitie semnata de peste 1300 de persoane / Comentarii


Musafir

#1

2020-09-01 06:05

Daca sar strânge semnături pe hartie ar fii mai multe persoane deoarece nu toti pensionarii au e mail sau facebook

Musafir

#2

2020-09-01 06:10

Mi se par putine semnaturi....nu stiu de ce oamenii asteapta doar...incerc sa fistribui

Musafir

#3

2020-09-01 08:18

Sper ca ANPR sa nu fie doar de ochii lumii, daca ar vrea sa faca ceva pentru cei care au muncit cu adevarat o viata intreaga si au o pensie mizerabila datorita Antiromanului Iohanis (impreuna cu guvernul lui) s-ar mobiliza in localitatile tarii, cred ca sunt destui voluntari pentru a merge sa obtina semnaturi de la pensionarii care  nu au acces la net sau nu stiu cum se utilizeaza un calculator. 


Musafir

#4

2020-09-01 09:08

Cei care conduc trebuie sa invete sa respecte o lege votata si promulgata

Musafir

#5

2020-09-01 10:50

Cred ca nu se mai poate face nimic nici în anul 2021,deja au anunțat la tv. ca majorarea de 26% nu se mai face urmând ca pensiile în 2021, sa crească numai cu indicele inflației, adică 2-3%, aceste modificări urmând sa fie cuprinse in rectificarea bugetara ce se va face în curând. Eu va susțin în demersurile pe care le întreprindeți,

Musafir

#6 Re:

2020-09-01 13:33

#5: -  

Dacă stăm ca oile, bineînțeles că se va profita și nu se va mai face nimic în plus nici de unii (guvernanții), nici de către ceilalți (reprezentanții noștri, așa-zisele organizații la nivel național ale pensionarilor)! 


Musafir

#7

2020-09-01 20:47

Acționați în instanță cat mai rapid aveți susținerea mea și a încă unui grup de pensionari destul de numeros. Va rog inițiați proteste de stradă cat mai repede , vom participa. De multi ani auzim lozinci de genul nu sunt bani, trebuie sa ne gândim la copiii ns. care vor plăti, economia noastră nu poate susține creșterea pensiilor/alocațiilor/ veniturilor ......cred că a venit timpul sa încercăm daca aceste "concepte" sunt corecte/adevărate sau simple lozinci care culmea, sunt promovate de liberali.
GABRI

#8

2020-09-03 06:49

cred ca in instanta ar trebui mentionat ca sunt destui cetateni cu vechime peste 25 de ani care au cotizat, dar nu au prins pensia. cat depre procentul dupa contributie, cand marea majoritate , dupa 1994, s-au trezit cu minim pe econmie sau chiar fara plata contribuliilor, si cnd au aflat, patronul sau managerul pus sa desfiinteze #societatea# a platit confidential, doar minim pe economie, unora ceva la negru...si atat. consider pensia sa fie echitabila, niciun pensionar nu mananca cu 7 guri, pt vechime de minim 25, sa nu depaseasca 10.000 sa nu fie sub 3000-3500. sa se sepate iar fondul de pensii, de cele spaciale si ale Map.N sau a celor pensionati de la 40-50 de ani SRI, etc...asa ar fi nornal, niciun OM NU ESTE MAI SPECIAL, CA ALTUL

pensionarul

#9 punctul de pensie

2020-10-04 17:52

Buna seara, ce se mai aude de procesul privind punctul de pensie conform legii 127/2019 s-a actionat in judecata sau trebuie fiecare pensionar sa actioneze separat ?


Musafir

#10

2021-06-01 06:47

Nu știu dacă mai putem face ceva, văzând că justiția este de partea celor de la putere și tine blocată acțiunea noastră

Oare până când? 




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...