MPFM - Reality-show : realitate sau regie?

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția MPFM - Reality-show : realitate sau regie?


Musafir

#126 ASAZISA FINALA DIN 14 APRILIE O MARE PORCARIE !!!

2012-04-16 10:02

ACEASTA A FOST O FINALA ? DOAR 2 ORE ? CE, ERAU NISTE VIPURI ? NU PUTEAU SA-SI INTALNEASCA FAMILIILE SI FARA SA OCUPE TOT SPATIUL DE EMISIE TV, MAI ALES SAMBATA ???!!! PLICTISITOR !!! RUSINE ANTENA 1 ! VA BATETI JOC DE TELESPECTATORI !
anonymus

#127

2012-04-22 11:31

Propun interzicerea acestui show care promoveaza si tolereaza adularea non-valorilor si a intereselor meschine,lenea,arivismul,incultura si badarania! Nu va ajunge locul din coada a Europei?

Musafir

#128 FINALA DIN 28-04 O RUSINE !!! MODERATOAREA SUB ORICE CRITICA !!!

2012-04-29 11:22

MODERATOAREA E SUB ORICE CRITICA !!! PARTINITOARE, CU GRESELI GRAVE GRAMATICALE, CU UN RAS TAMP CAND NU E CAZUL, ETC. !!! SI NU INTELEG CUM DACA UN CONCURENT ARE MAI MULTE VOTURI PTR. ELIMINARE DECAT CELALALT NU E ELIMINAT CI RAMANE IN CASA !!! POATE IMI EXPLICA SI MIE CINEVA CUM DE AU RAMAS AMANDOI BAIETII IN CASA !!! E NORMAL ASA ??? E CLAR CA AU INVERSAT VOTURILE IN ULTIMUL MOMENT !!!RAMANEAU FARA CONCURENTI !!! NIMENI NU VREA SA INTRE IN CASA !!! RUSINE ANTENA 1 !!!!

Musafir

#129

2012-04-30 12:24

Este cel mai needucativ si prost exemplu de casting pentru un show matrimonial ,producatorii induc prin materiale cearta nu numai in casa, ci si in randul sustinatorilor de afara si se creeaza o atmosfera toxica printre telespectatori.
Atrag atentia ca acest tip de show ca reteta nu este menit sa distruga imaginea si psihicul unor oameni .De aceea cred ca bucatataria show ului are mari carentze profesionale si ca atare sustin tragerea la raspundere a celor care produc acest show si sistarea lui atata timp cat devine factor de decadentza sociala.

Musafir

#130 IN ATENTIA ANTENEI 1 !!!! DATI CURS CERERII TELESPECTATORILOR !

2012-05-08 11:05

DE PE FACEBOOK !!!
Ada Hope Stimat staff
Stiu ca acordati multa atentie celor scrise aici de fanii emisiunii dvs asadar imi permit sa va adresez o doleanta a telespectatorilor dvs!

In spiritul corectitudinii de care ati dat dovada mergand si lamurind intreaga situatie cu divortul lui Adrian si in urma numeroaselor dezbateri si dezvaluiri a reiesit ca acest baiat NU ESTE VIOLENT, va rugam sa continuati pe aceeasi linie a corectitudinii sa ne lamuriti daca la fel se pune problema si in situatia concurentului DRAGOS!

Nu am dat atentie zvonului care circula de luni bune pe acest forum despre o presupusa fata agresata la Palermo de acest baiat, insa in lumina celor dezbatute ieri in data de 7mai.12 in emisiunea de la orele 14 reiese clar ca acest "zvon" ar putea avea un fundament REAL!!! DRAGOS POMENESTE DESPRE O TERTA PERSOANA CARE AR FI VENIT SA-L BATA PE el DAR CARE A BATUT-O PE ea IN FINAL, FIIND PRIETEN CU DRAGOS!!!

Este deci clar ca situatia trebuie lamurita, va rugam sa DATI MATERIALE IN CARE DRAGOS FACE CONFESIUNI DESPRE ACEST EVENIMENT si sa lamurim impreuna situatia deoarece asta spune mult DESPRE O PERSOANA CARE DEJA NU MAI ARE CREDIBILITATE SI DACA ESTE ADEVARAT ESTE CEL MAI NEGATIV EXEMPLU PENTRU TINERII CARE IL MAI SI IAU DE MODEL URMARIND EMISIUNEA LA TELEVIZOR!!!

Asteptam cu incredere ca veti da dovada de onestitate , corectitudine in lamurirea acestei probleme!

Lidia Bogdan ‎.............Ada Hope Stimat staff
Stiu ca acordati multa atentie celor scrise aici de fanii emisiunii dvs asadar imi permit sa va adresez o doleanta a telespectatorilor dvs!

In spiritul corectitudinii de care ati dat dovada mergand si lamurind intreaga situatie cu divortul lui Adrian si in urma numeroaselor dezbateri si dezvaluiri a reiesit ca acest baiat NU ESTE VIOLENT, va rugam sa continuati pe aceeasi linie a corectitudinii sa ne lamuriti daca la fel se pune problema si in situatia concurentului DRAGOS!

Nu am dat atentie zvonului care circula de luni bune pe acest forum despre o presupusa fata agresata la Palermo de acest baiat, insa in lumina celor dezbatute ieri in data de 7mai.12 in emisiunea de la orele 14 reiese clar ca acest "zvon" ar putea avea un fundament REAL!!! DRAGOS POMENESTE DESPRE O TERTA PERSOANA CARE AR FI VENIT SA-L BATA PE el DAR CARE A BATUT-O PE ea IN FINAL, FIIND PRIETEN CU DRAGOS!!!

Este deci clar ca situatia trebuie lamurita, va rugam sa DATI MATERIALE IN CARE DRAGOS FACE CONFESIUNI DESPRE ACEST EVENIMENT si sa lamurim impreuna situatia deoarece asta spune mult DESPRE O PERSOANA CARE DEJA NU MAI ARE CREDIBILITATE SI DACA ESTE ADEVARAT ESTE CEL MAI NEGATIV EXEMPLU PENTRU TINERII CARE IL MAI SI IAU DE MODEL URMARIND EMISIUNEA LA TELEVIZOR!!!

Asteptam cu incredere ca veti da dovada de onestitate , corectitudine in lamurirea acestei probleme!

Musafir

#131 Re: Re: La ce emisiuni au mai participat andreea si catalin?

2012-05-11 17:00

deianera

#132

2012-05-14 14:38

a reusit iar moderatoarea sa-i asmuta si sa-i intarate unii impotriva altora,doar de asta este platita.ar trebui sa le dea premii mari tuturor ,si celor care ies ,pentru stresul la care sunt supusi
ANCA

#133 Re:

2012-05-16 18:11

#2: -

Andreea a mai jucat si in COPII CONTRA PARINTI NATIONAL TV .In acel rol ea era MARIA .

Crina

#134 Re: Re:

2012-05-16 18:12

#133: ANCA - Re: Este adevarat si eu am vazut episodul acela.

 


Musafir

#135 MODERATOAREA POATE CITESTE PARERILE DE PE FACEBOOK DESPRE CUM A DISTRUS EA EMISIUNEA !

2012-05-17 09:49

POATE CITESTI MIRELO PARERILE DESPRE TINE CARE AI DISTRUS ACEASTA EMISIUNE !!!

Flory Pop: aceasta moderatoare MIRELA , a distrus formatul emisiuni , intai lasandu-l pe acel pseudo psiholog Catalin sa conduca el emisiunea , si sa-si bata joc de ADRIAN SI D-NA MARIOARA , iar acum i-a luat locul lui Catalin Andrada cea mai mare mahalagioaica a tariii , aceasta individa nu mai are limita , este atat de limitata , incat nu stie sa faca altceva decat sa se certe ….
imi este dor sa mai vad emisiunile moderate de D-NA GABRIELA CRISTEA -TOADER , pacat ca aceasta moderatoare MIRELA , face jocul unor concurenti avand partipriuri....


Maria Mariaa: Mirela,intr-adevar, esti o femeie simpatica, dar eu cand am auzit ca tu nu ai mai mult de 30 de ani, nu mi-a venit sa cred. Aranjaza-ti si tu parul altfel, ca te imbatraneste foarte tare. Si inca ceva, legat de emisiune, te rog, fii corecta, tu esti acolo sa fii impartiala, ce se intampla ?? Nu trebuie sa i pui pe unii mai sus, iar pe altii mai jos, in ochii tai, CA MODERATOR AL EMISIUNII, toti ar trebui sa fie EGALI...ca tu in viata persoanal simpatizezi pe unu si pe altu` asta e problema ta.


Lidia Lidiuta: Mirela de ce o lasi pe monica sa-ti raspunda cum vrea si cand vrea?aici e dupa ce avem chef?vad ca la marioara si adrian nu sti cum sa mai despici firul in patru.pai ori moderezi emisiunea ori cedeaza locul lui andrada ca vorbeste intruna.nu o opresti ba din contra le dai apa la moara la ceilalti.


Mariana Goga: Doamane MIRELA esti imposibila cauti numai sa faci cearta si favoriti tai sunt ;ca deobicei "Adrian si d-na Maroiara" ati dat materialul de nu stiu cite ori dar despre cei care iti plac si sunt favoriti ii ocoliti ,in loc sa faceti pace si sa fie armonie.. e numai circ nu stiu ce urmariti? pe Andrada o lasatisa vb ..cit si ce vrea de parca conduce ea emisiunea ...cind o intrebati pe Monica va raspunde cum si cit vrea ea mai si spune sa schimbati subiectul....mai nou Alexandra e avocatul poporului ..... despre Dragos ce sa mai vb cind vb in materiale urit cu Alexandra nu despicati firu in patru cum faceti cu Adrian de ce? nu sunt toti concurentii la fel cu drepturi egale? iar Ionut e de dreptul demn de mila acum ca nu mai vb cu Monica tot Adrian e vinovat si tot ce e rau in casa numai ei sunt cei rai si restul sunt perfecti ....pina si d-na Lena acum cauta sa fie perfecta a uitat cind la inceput si dumne-ei o dedea cotita .. in concluzie ...cred ca ori Mirela esti pusa intentionat sa-i faci sa se certe? ori ai simpati si antipati si esti impartiala si incazul acesta ar fi mai bine sa te limitezi la cintat si la actorie ca chear acolo esti ff buna imi placi cum cinti dar aici se vede ca nu esti corecta imi pare rau ca trebuie sa spun dar asta e parerea mea si cred ca nu sunt singura Bafta Adrian ,desi cum se vad lucrurile si nu e nimc transparent cred ca votam degeba ..va cistiga cine vrea stafu !dar fiti tari viata merge inainte !!!!!!!!!!!!!


Felix Felicia: Mirela Vaida ,tie iti place cum moderezi aceasta emisiune?...mie nu!RUSINICA


Patru Maria: pana acum numai scene de iubire nu am vazut! nu v-ati dat seama pana acum ca antena 1 si Mirela promoveaza numai scandalul ? asta se cere,asa au ei rating.ii tot intarata cu materiale vechi,sunt niste cobai acesti concurenti.

Si sunt zilnic inca multe alte comentarii pe facebook de care ar trebui sa tineti cont ptr. ca ptr. telespectatori este aceasta emisiune nu ptr. orgoliile moderatoarei !

Va laudati cu : Antena 1 se mentine pe primele locuri in preferintele telespectatorilor. Acces Direct, Mireasa pentru fiul meu, Observator 13 si Observator 16 s-au impus si ieri in fruntea clasamentului de audienta.. Postat pe 15 mai 2012. Dar in niciun caz nu e vorba de aceasta emisiune Mireasa pentru fiul meu amendata de CNA si sanctionata ! Nu mai mintiti !!! RUSINE !!!

Musafir

#136

2012-05-27 12:50

am intrebarea se taxeaza cand votezi mama saptamani astept raspuns
Nainy

#137

2012-05-28 03:50

Felicitari celor care scriu aici si care nu sunt de acord cu comportamentul organizatorilor!

Musafir

#138 Telespectatorii cer cu insistenta asta pe Facebook !!!! Nu citeste nimeni ???

2012-06-02 14:02


Sissi Katt : Cerere catre Staff !!! Producatori si psihologii care stau in spatele acestei emisiuni. In primul rand asa vrea sa va multumesc pentru profesionalism si transparenta . Deci , noi cei care va ascultam, privim, investim si ridicam raitingul A1 avem urmatoarele dorinte pe care speram sa ni le indepliniti in cel mai scurt timp adica in acest sezon si de ce nu incepand de aztazi .Da si cum spuneam inainte. Nu mai vrem sa stim nimic dar absolut nimic desre Adrian si fam . lui NU MAI VREM!!! NE-AM LAMURIT!!!
Am vrea sa stim mai multe despre Monica si Ionut : ce planuri de viitor au, ce au facut pana a intra in casa, parerea mamei lui Ionut despre ei ,etc. Si deoarece Monica stie fff bine sa devieze subiectele si sa se eschiveze V-as ruga sa va folositi de psihologii care si asa stau in culise si formuleaza intrebarile adresate concurentilor.
Vrem sa stim si cate ceva despre Imre care a fost si el fff rezervat si am vrea sa stim si noi ce relatii a avut inainte , de ce nu au mers, din vina cui etc. Suntem siguri ca avet posibilitate sa-l faceti sa vorbeasca .
Vrem sa stim si despre trecutul lui Dragos si Alexandrei , despre relatiile de dinainte de concurs, de ce nu au mers si din vina cui, despre experienta din Italia si relatiile de acolo . Targoviste e fff aproape si puteti sa faceti si un mic reportaj in satul lui Dragos si satul lui Ionut, ca si asa sunt numai 2 km intre satele lor . Suntem siguri ca nu duceti lipsa de organizare si ca nu aveti greutati legate de logistica . Asa ca asteptam respectivul reportaje in care sa faceti interviuri cu vecinii de exemplu, sau de ce nu, cu parerea unor prieteni despre cuplul pe care ei il formeaza. Planurile de viitor ale celor doi. Si nu vrem sa auzim doar raspunsuri evazive ci raspunsuri concrete ca si multe alte lucruri .Ca la Adrian si la d-na Marioara acasa !!!
Si despre viata Andradei ne-ar interesa sa aflam mai multe de ex.: Parerea elevilor de la scoala la care a lucrat , de ce nu au mers relatiile pe care le-a avut si multe alte lucruri interesanta din viata ei. Suntem siguri ca producatorii si psihologii din spatele cortinei au mai multe metode de a afla lucruri interesante despre toti concurentii .
In speranta ca profesionalismul si transparenta producatorilor se v-a face si de data asta prezenta va multumim si va urmarim cu interes. In caz contrar ......ne dezamagiti!!!
Pana acum ne-ati dezamagit destul !!!

Musafir

#139 Minciuna Mirelei Vaida Vaide-ea despre emisiunea de azi dimineata 06-06-2012

2012-06-06 13:18

Vad ca organizatorii emisiunii nu tin cont de nicio parere a noastra !
Dovada a fost emisiunea de azi dimineata 06-06-2012
Ce lipsa de respect fata de telespectatori !!! Mirela este fan Roberta Anastase !!! Numai la Anastase 180 de voturi=70 de voturi !!! Vad ca nici Mirela asta nu se lasa mai prejos, ba chiar vrea sa o intreaca !
La Vaide-ea, 50 de minute=14minute de emisiune. Rusine !!!!!!! Cata scoala are ???????
Gabriela Cristea Toader nici o data nu abera si nu ne informa prost pe noi fanii emisiuni, dar aceasta Mirela Vaide-ea, vai de ea, ne-a spus ca o ora va tine emisiunea de dimineata. Asa a zis ieri in emisiunea de la doua.
Si inca a anuntat asta cu surle si cu trambite. La ea 10 minute dureaza o ora. E o ametita !!! O regretam pe Gabriela Cristea. Era o moderatoare de milioane,care isi respecta telespectatorii si care stia sa modereze cum trebuie emisiunea ! Aduceti-o inapoi la emisiune, si dati-o afara pe taranca asta parvenita care nu ne respecta ! Sa se duca la Suceava la folclorul ei si sa ne lase in pace !!! Rusine si Antenei 1 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#140 ACEASTA EMISIUNE NU MERITA NICIUN LIKE, SI NU MERITA VOTURI SAU TELEFOANE TAXATE SI ASA F.SCUMP !!!

2012-06-09 08:18

Daca nu ii lauda nimeni ,hai sa se laude singuri !!! Nu ? Ce minciuna !De unde atatea audiente de top pentru Mireasa pentru fiul meu ? In mai, reality showul a inregistrat 100% leadership
Chipurile editie dupa editie, Mireasa pentru fiul meu si-a cucerit telespectatorii aducand in centrul atentiei povesti de dragoste, dar si confruntari acide, emotii, suspans si multe provocari. Moderat de Mirela Boureanu Vaida, reality showul a inregistrat pe parcursul difuzarii audiente de top. Minciuni ca sa atraga iar fanii pe care i-a pierdut emisiunea. Aceasta neprofesionista moderatoare Mirela Vaide-ea, a anuntat gresit ora si durata emisiunii de dimineata, in totalul dispret fata de telespectatori ! Iar de la ora 14 nici macar nu si-a cerut scuze. Asista pasiva la certurile dintre concurenti, e partinitoare, face greseli gramaticale, rade prosteste si nu stie ce inseamna sa moderezi o emisiune. Rusine moderatoarei si Antenei 1 !!! NU MAI DATI LIKE ! NU MAI DATI MESAJE TAXABILE SAU TELEFOANE, ca nu merita aceasta emisiune ! Sa vedem din ce vor mai fi platiti ! Ca si asa se cearta pe cumparaturile facute de organizatori, produse pe care neam de neamul lor nu le-au avut pe masa si pe care multi dintre noi nu le au. Se vaita ca sunt stresati, dar merg mereu la distractii in multe locuri pe care noi nu le-am putea niciodata vedea. MAI PLEACA NEMERITAT SI IN STRAINATATE !
DECI NU MERITA NICIUN LIKE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
DECI NU MAI CHELTUITI BANI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

#141 De ce nu ni se spune cand se termina sezonul asta ?

2012-06-15 13:45

De ce nu ni se spune cand se termina sezonul asta ? Parca le promiteau lui Imre si lui Adrian fete noi, iar acum, sunt inca foarte multi in casa. Ii rezolva in 2-3 saptamani pe toti ? Nu mai are bani Antena 1 ! Cei din sezoanele trecute au plecat in strainatate si au avut mult mai multe activitati. Au facut chiar donari si actiuni de binefacere. Astia isi mananca de sub unghii !

Musafir

#142 CLASAMENTUL PROVIZORIU PENTRU CROAZIERA. IL VA ESPECTA ANTENA 1 ???

2012-06-30 09:36

Asa a fost afisat azi 30-06-2012 Clasamentul provizoriu pe facebook pentru croaziera.
La FETE
Locul 1. Edina – 22 954 Like . Va primi 4 puncte pana acum
Locul 2. Andrada – 21 909 Like . Posibil 3 puncte momentan.
Locul 3. Alexandra – 15 818 Like. 2 puncte
Locul 4. Monica – 7026 Like. 1 punct
Locul 5. Andreea – 5242 Like

La BAIETI
Locul 1. Adrian – 25 320 Like
Locul 2. Dragos – 16 684 Like
Locul 3 . Tavi – 6004 Like
Locul 4. Ionut – 5087 Like.

Pana acum, Edina, Andrada, Adrian si Dragos sunt pe primele locuri. Dragos insa nu va merge fara Alexandra. Poate merge Tavi in schimb.

Musafir

#143 SA SE TERMINE ODATA EMISIUNEA ASTA DE PROST GUST ! MODERATOAREA E SUB ORICE CRITICA !!!

2012-07-01 09:24

CEA MAI URATA ZI E SAMBATA, ZIUA IN CARE SE DIFUZEAZA FINALA SAPTAMANII IN PRIME TIME !!!
A FI MODERATOR INSEAMNA SA TE IMPLICI, NU SA LASI SA ITI SCAPE LUCRURILE DE SUB CONTROL !!!!!!! ADRIAN NU A INJURAT-O PE ANDRADA. I-A SPUS CA DE CE ASA DE : A DRACULUI, ADICA REA ! TREBUIA SA O DEA IMEDIAT AFARA PE OBOSITOAREA MAHALAGIOAICA DE ANDRADA CARE MELITA FARA SA SE OPREASCA SI FARA PIC DE RESPECT FATA DE CEILALTI, FATA DE MODERATOARE SI FATA DE TELESPECTATORI ! M-A APUCAT DUREREA DE CAP ASCULTAND-O. SI BINEINTELES CA NU O OPREA DE LOC PENTRU CA ESTE O MODERATOARE PARTINITOARE !!! ASA AR FI FOST NORMAL: SA O OPREASCA !!! ASTA INSA DOAR DACA NU ERA O SLABA MODERATOARE !!! ANDRADA NU MERITA SA PLECE. TREBUIA SA II CEDEZE LOCUL MONICAI PTR.CA SA FIE CU IONUT. DAR PROST CRESCUTA ASTA DE ANDRADA , CE STIE EA DE BUNELE MANIERE ???!!! O SA FACA CIRC SI ACOLO PENTRU CA ASA E EDUCATA !!!

Musafir

#144 Cea mai slaba moderatoare Vai-de -ea ! Cea mai slaba editie a emisiunii Mireasa pentru fiul meu !

2012-07-14 08:20


Se scrie mereu pe facebook dar de ce nu cititi si dvs.??? De aia vi se mai spune si moderatoarea Vai-de-ea !!! Iar Mireasa pentru fiul ei se numeste Mireasa pentru mahala !!! Asta pentru ca nu stie sa modereze emisiunea .Ce preselectie s-a facut de s-au adus trei sferturi de ratati in emisiune ??? Ce cauta o mahalagioaica cum e Andrada pe un post national de televiziune la o ora de maxima audienta ? Ce cauta ceilalti concurenti agramati si needucati cu comportamente si cu un limbaj inadmisibile ? Faceti audiente pe spinarea lui Adrian si a d-nei Marioara. Unde e dna Gabriela Cristea (felicitari pentru ea) sa va vada ? Dumneavoastra sunteti o moderatoare foarte slaba, rautacioasa, nu stiti sa aplanati discutile, ba din contra : le dati amploare numai ca sa faceti audienta. Radeti din senin, fara rost, faceti greseli gramaticale dar stati cu DEX-ul in mana facand pe intelectuala ! Sunteti partinitoare si ati coborat nivelul acestei emisiuni la nivelul dvs. de cantacioasa susanista din Ututoaia din deal . Aceasta emisiune va reprezinta ! Proasta alegere a facut Antena 1 punandu-va moderatoare in locul profesionistei Gabriela Cristea !!! De aia toata lumea abia asteapta sa se termine odata sezonul asta, cel mai slab si mai urat de pana acum. Si asta doar din cauza acestei moderatoare Vai-de-ea ! Rusine !!!

Musafir

#145 CINE SE VA INSCRIE LA VIITOAREA EDITIE ???

2012-07-28 13:29

Cine a vazut editia asta mai are curajul sa se inscrie in viitoarea editie ??? ? Ce preselectie s-a facut de s-au adus trei sferturi de ratati in emisiune ca Dragos, Ionut, Marian. Ce cauta o mahalagioaica cum e Andrada pe un post national de televiziune la o ora de maxima audienta ? Sau o agresiva ca Monica ? Ce cauta acesti concurenti agramati si needucati cu comportamente si cu un limbaj inadmisibile ? Faceti audiente pe spinarea lui Adrian si a d-nei Marioara. Ptr. ca ei au bun simt. Nu aratati nimic din ce fac asa zisele cupluri, ptr.ca ele nu fac nimic, decat se pupa ostentativ in direct. In rest....... Moderatoarea a coborat nivelul acestei emisiuni la nivelul ei de cantacioasa susanista din Ututoaia din deal . Aceasta emisiune o reprezinta ! Proasta alegere a facut Antena 1. De aia toata lumea abia asteapta sa se termine odata sezonul asta, cel mai slab si cel mai urat de pana acum. Rusine Antena 1!!!Ce preselectie s-a facut de s-au adus trei sferturi de ratati in emisiune ca Dragos, Ionut, Marian. Ce cauta o mahalagioaica cum e Andrada pe un post national de televiziune la o ora de maxima audienta ? Sau o agresiva ca Monica ? Ce cauta acesti concurenti agramati si needucati cu comportamente si cu un limbaj inadmisibile ? Faceti audiente pe spinarea lui Adrian si a d-nei Marioara. Ptr. ca ei au bun simt. Nu aratati nimic din ce fac asa zisele cupluri, ptr.ca ele nu fac nimic, decat se pupa ostentativ in direct. In rest....... Moderatoarea a coborat nivelul acestei emisiuni la nivelul ei de cantacioasa susanista din Ututoaia din deal . Aceasta emisiune o reprezinta ! Proasta alegere a facut Antena 1. De aia toata lumea abia asteapta sa se termine odata sezonul asta, cel mai slab si cel mai urat de pana acum. Rusine Antena 1!!!

Musafir

#146 Foarte bun comentariu pe facebook despre ipocrizia Alexandrei, a lui Dragos si a d-nei Gabriela

2012-08-02 08:32


SOACRA ,"DAMA DE COMPANIE", BAIATU' DE CARTIER, COCALARUL, CASATORIA SI MARELE PREMIU

Intai, precizam ca expresia "dama de companie" (dama e acelasi lucru cu doamna), nu are decat un singur inteles: prostituata de lux. Din nefericire, Gabriela, din prostie (n-are rost s-o mai zicem pe ocolite) a jignit-o pe probabila ei nora. Acum, incercarile de a spune in emisiune si d-na Mirela si altii ca doamna de companie poate sa fie si altceva, nu sunt decat niste speculatii si feluri de a drege busuiocul. Tensiunea Alexandrei nu e data atat de Adrian cat de faptul ca trebuie sa indure o astfel de jignire de la Gabriela, insa se abtine. Cum de ce se abtine? Pai nu mai e mult pana la finala si trebuie sa pozeze in cuplul perfect cu Dragos, evitand orice numai pt a castiga premiul.Aceasta fata, Alexandra, e de o ipocrizie rara,ne gandim numai la faptul ca intotdeauna in ac competitie s-a cuplat cu baieti ai caror mame se aflau pe primul loc la public. A incercat sa se combine si cu Catalin cand mama lui era pe primul loc, apoi a venit "bebi" si hop cuplu. E limpede cum acesti doi "bebi" dau vina pe Adi pt tensiunile dintre ei, insa e la fel de clar ca sunt mari nepotriviri intre ei in ceea ce priveste gandirea si planurile de viitor. Doi oameni care se iubesc cu adevarat, nu pot fi despartiti nici macar de proprii lor parinti, daramite de alti straini. Faptul ca ei pun tensiunea dintre ei pe seama lui Adi, arata ca dincolo de atractia fizica si indragostirea adolescentina, nu exista o maturitate a iubirii in care, cu adevarat si dezinteresat cei 2 sa-si doreasca intemeierea unei familii.Ei mizeaza f mult pe castigarea marelui premiu, si tin sa pozeze ca totul e perfect intre ei, dar altii ii afecteaza. Si psihologic, si faptic, acest lucru e imposibil in cazul unei adevarate iubiri. O alta sursa a tensiunii proprii cuplului ocnitzean e si faptul ca pt a castiga premiul tot, cum vor, trebuie sa se casatoreasca. Decizia nu e usor de luat, si sunt multe lucruri nevorbite intre ei in ac sens, insa vedem materiale cu duiumul in care barfesc dsp Adi. In cazul absentei sau eliminarii lui Adi din concurs, cei 2 "bebi" s-ar casatori cu ochii inchisi, si cu sanse f mari de a pleca acasa cu marele premiu, deoarece ceilalti "lucreaza" pt ei dandu-si seama mai mult sau mai putin. Mai e un fapt evident: Gabriela si Alexandra nu se suporta, nu e greu de vazut asta prin felul in care discuta una dsp alta, prin felul in care se privesc , prin replici de genul " mai bine s-o ia ei (Adi si Marioara)" cum ii zicea Gabriela lui Dragos.N-ati vazut-o aproape niciodata pe Alexandra sa vb cu Gabriela doar ele doua in vreun material. De ce oare?! Dar nora si soacra trebuie sa pozeze ca si cum intre ele totul e in regula, ca Adi e de vina de tot si toate. Sigur ca sunt destui telespectatori care sa inghita astfel de galuste expirate, nu e cazul nostru insa. Apoi aceasta Alexandra e o fire pe a carei fatza se citeste esenta dusmaniei umane, in ciuda vocii ei de smarald de mlastina, e o fata materialista, ca multe altele si ca multi altii aterizati in acest concurs, al carui titlu Mpfm e pt ochiul lumii. In realitate, in aceasta emisiune nu latura matrimoniala se urmareste ci show-ul, drept consecinta sunt selectati concurenti care n-au nicio treaba cu casatoria, sunt nepregatiti pt sentimente adevarate precum iubirea, generozitatea, respectul, si poarta dupa ei carenta unei educatii precare si tupeul de a le fi permis orice, sub mastile pe care le vedem cu totii.

Musafir

#147 MODERATOAREA PARTINITOARE PERMITE LIMBAJUL DE MAHALA AL CONCURENTILOR !!!

2012-08-06 08:47

Spicuiri de pe facebook poate asa devine mai nepartinitoare moderatoarea care oricum e slaba !!!

Adrian jigneste ??? Ia cititi astea :

Mama Andradei (NU e concurenta)
si Nu avea voie sa jigneasca:

- "Eu am venit sa il intreb pe acest om (Adrian), MULT SPUS om...."
- "Neavenit"( referitor la Adrian)

Adrian jigneste?!?

Cornel- tatal lui Dragos (NU e concurent)
si NU avea voie sa jigneasca:

- "Tu vorbesti ma, molecula de hidrogen!?... Esti un RATAT!"....(lui Adrian!)
- "Pe ce sa fie baiatul meu gelos pe tine, mai PAPITOIULE!"...
- " Taci babo!" (d-nei Marioara!)

Dragos spune ca NU greseste, Nu jigneste:?!
dar "arunca" in emisiune,
o expresie cu tenta sexuala la adresa unei mame!?!

"d-na marioara,ati simtit si dv ce a simtit edina cand am fost acasa?".

rusine!!
........asta , TOT, pt. moderatoare ...de stiut....

Andrada : "Prost saracu, de behaie!"
Andrada: "Uita-te dracu la tine, boule ce esti! Ma scoti dreacu din sarite!"
Andrada: "Cu schiurile astea, dracu, nu vezi cum e imbracat, zici ca e imbracat dupa garla,
saracu zici ca e de la second hand! Ce sa faci cu toti tractoristii, cu toti taranii!
Andrada: "Pai mai lasa-l dreacu!!
Andrada: "Cand ii vad ma ia ficatul!"

IN TOTAL 14 ( paisprezece!!!!!!!!!!!) BEEP-URI!!!! La o "FEMEIE" care se vrea EDUCATA!!!!!!!!

Si pretinde respect din partea lui Adrian!!!!!! ...hmmmmm...

Dragos
e un baiat FOARTE FOARTE VIOLENT, COLERIC
de care iti este frica efectiv!!!!!

Primul semnal a fost tras cand
a amenintat-o pe Edina "vezi ca eu nu ma joc, sa nu ma faci sa pierd timpul".....

Apoi cum a gratulat-o pe Sanda cu TRAVESTITA,
pe ea fata fina care si-a pus inima pe tava

Apoi cum a incercat s-o agatze pe Loredana
sa faca un cuplu de complezenta si apoi a negat....

Cum a reactionat de razbunator
cand Andreea l-a catalogat needucat....
cat timp s-a plans si a lovit-o in comentarii
culminand cu "zdreantza de Stefanesti"....
flegme in ochi.....

cat de razbunator s-a intors impotriva Edinei cu nominalizarile!!!

Cum reactioneaza de violent la orice cuvant,
la orice remarca ce nu-i este pe plac.....
cata ura si egoism rabufnesc din vorbele lui....permanent!

Cum l-a amenintat pe Adrian cu bataia pentru cand vor iesi din casa, dar si ca ii da cu capul de pereti pe el si pe d-na Marioara !!!
Nu l-a sanctionat nimeni !

DRAGOS ESTE UN OM VIOLENT SI DE TEMUT!

D-NA MODERATOARE. Va plac expresiile ??:.
- "ii iau gatu marioarei" -zis monica...;.........
- ii dau un pumn in bot."- zis monica;...................​....
-. "zdreanta de edina si andreea"-zis dragos;.................
- "ouale din izmene"- zis de ionete catre andrada";.................​..........
- "jignirea lui dragos catre d-na marioara :"Vreti sa simtiti ce a simtit Edina cat a fost afara cu mine" ;.............
- .jignirea lui imre catre d-na marioara ref. la nr 69...";..............
- ."imre l-a facut hot pe adrian -cica din gluma";...........
- ."ionete l-a facut bataus pe adrian , cica sa vada cat rezista la stress..";..
- ..Dragosii a spus despre sustinatorii lui Adrian ca sunt prosti, iar tatal lui ne-a facut infractori;...........
- ."fata unicata a spus ca toti sustinatorii lui Adrian sunt limitati si zero barat ";..........
- .gabriela i-a zis marioarei: "ce te f--- grija?";...
- gabriela a zis (in direct) ca- telespectatorii sunt chiori;..
- .dragos a spus cu alte cuvinte ca face ceva pe fanii (lui);.
- "andrada l-a facut DEMENT pe Adrian "(emis. in direct);

ASTEA-toate..NU le vedeti d-na moderatoare ???....

TOTI ACESTIA - TREBUIAU DE MULT SANCTIONATI !!! DAR LI S-A CANTAT IN STRUNA, MODERATOAREA FACANDU-SE CA NU AUDE SI CA NU VEDE. !!!

ATUNCI, SA FIE EA SANCTIONATA !!! RUSINE ANTENA 1 !!!


Musafir

#148 Catre 147..

2012-08-06 22:32

147..Te rog fa un efort ca cel din comentariul tau si reda si toate injuriile si badaraniile lui Adrian..Te rog...sa nu fim ipocriti....
ARISA
Musafir

#149 Pentru fanii ADRIAN

2012-08-06 22:35

LUATI AMINTE LA ACEST CITAT SI PUNETI-VA UN SEMN DE INTREBARE."CEL CARE VREA SA SE INALTE DEASUPRA TUTUROR,ACELA VA FI SINGUR,SI VA FI FIDEL NUMAI SIESI.sE VA FOLOSI DE FIECARE,DAR NU SE VA INCREDE IN NIMENI!" CINE E DESTEPT PRICEPEDOAMNE AJUTA1


Musafir

#150 SA VA FIE RUSINE !!!

2012-08-09 09:30


SA VA FIE RUSINE !!! NU AVETI PIC DE RESPECT FATA DE TELESPECTATORI !!! AM DAT PE 08-08-12 UN SMS LA 1272, UN SMS CARE COSTA APROAPE 1 E CU TEXTUL :
O MAMA VIOLENTA, ca aceasta hidoasa Gabriela, agresiva fizic si verbal poate sa poarte titl
ul de "Mama saptamanii "? VREM SA STIM CE SALARIU AU CONCURENTII DOAR PENTRU FAPTUL CA STAU IN CASA, dupa cum au spus cu totii ca au, de isi permit atatea cu
mparaturi : mancare si bautura, rujuri si farduri scumpe, rochii scumpe si costume de baie de 60 de lei si mai pleaca si cu bani acasa ???? Deci au stat 1 an intreg pe casa ,masa, si distractie si mai pleaca si cu un salariu pe 12 luni ? INADMISIBIL !!! Si tot ei se plang . Ba unii se mai poarta si urat cu telespectatorii !!! SPUNETI-NE CE SALARIU AU, CA SA STIM DE CE SE INGHESUIE SA VINA IN CASA CHIAR SI CEI CARE AU MAI FOST DAR AU CERUT SA IASA !!!
DE CE NU MI S-A DAT PE POST ACEST SMS ???
VA DERANJA CE SCRIAM ?
NOII CHELTUIM BANII DEGEABA ???
NU MERITATI SI SFATUIESC PE TOATA LUMEA SA NU MAI DEA NICIUN SMS CA IL VA DA DEGEABA SI VA CHELTUI BANI DEGEABA PENTRU O EMISIUNE CARE NU MERITA !!!
CEA MAI PROASTA EDITIE DIN TOATE TIMPURILE !!! BINE CA SE TERMINA.
RUSINE !!! RUSINE !!! RUSINE !!!