MPFM - Reality-show : realitate sau regie?

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția MPFM - Reality-show : realitate sau regie?

Cuba_libre

#26 Bocitoare (victimizata) pentru fiul meu..(25 noiembrie 2011)

2011-11-25 17:22

Daca luam iarasi pulsul emisiunii, nu putem sa nu observam o alta involutie: de la "Menajera pentru fiul meu" s-a ajuns fara prea mare efort la "Bocitoare pentru fiul meu".

Fenomenul straniu (in randul mamelor) este ca bocitoarea sefa, Gabriela, cea care a pregatit drumul bocitoarelor mai tinere, a ajuns in faza in care: fetele plang, iar ea zambeste larg sau chiar rade cu gura pana la urechi. Dubios.., daca avem in vedere ca plangea de sarea camasa pe ea la cea mai mica tristete care aparea pe fata cuiva.. Sa intelegem ca sensibilitatea Gabrielei s-a dus pe apa sambetii, s-a vindecat miraculos, sau ca ea vede mai bine din interior care e starea de spirit a micilor bocitoare? As merge pe varianta trei: le vede ca bocesc in direct sau in fata camerelor si intelege (chiar si ea intelege!)ca fetele simuleaza durerea, tristetea, pozeaza in victime, isi plang de mila... etc. Asa se explica faptul ca prea-sensibila Gabriela nu pune umarul la bocit alaturi de domnioarele potentiale mirese.. si, mai mult, pare sa nu mai dea doi bani pe suferinta din jurul ei, tocmai pentru ca s-a prins ca  nimeni nu sufera cu adevarat!

Se pare ca bocitul in grup este foarte in voga. Asta da bine la public. Bocim, deci impresionam! Suntem votate din mila. N-avem cuplu  si nici nu intentionam sa facem.. Deci ne luam de manute si bocim. Ce altceva putem face ca sa ramanem in casa??

Daca producatorii fac scenarii peste scenarii si mint de ingheata apele in calorifere, de ce n-ar face scenarii si concurentele. Deci apar peste noapte scenarii, care mai de care mai elucubrante.

Sanda plange de zile in sir de mila prietenei mintite, de mila parintilor ei care plang de mila ei si de mila parintilor prietenelor ei care plang si ei de mila nu mai stiu cui... Efectiv ni se jigneste inteligenta.

Alexandra plange ca a fost mintita  inainte ca ea sa minta ca il iubeste la nemurire pe Victoras. Adica ea nu il iubea, dar el era dator sa o iubeasca  si dupa momentul despartirii... Ii mai era dator si sa ramana cast(pe cat posibil) si  celibatar convins. Ea e cea care a initiat despartirea si tot ea e cea cu pretentii. ... Ciudat rationament

Daniela plange ca n-au pus fetele nici de soclu pentru statuia dedicata capacitatii ei de a-si imbratisa dusmanul.

Edina plange in tacere (intre doua dansuri sexy) pentru ca isi aminteste (inevitabil) ca suntem muritori. (Edina gandeste deseori si mai si zice ce gandeste- fenomen rar si laudabil).

La Andreea nici bocitul nu este firesc (adica lacrimi si tot tacamul), ca intervin pauzele de exuberanta si zambete ironice.

Diana are insomnii si lacrimeaza si ea pentru ca nu stie cum sa-si tina gura (asa cum a promis) si sa nu divulge litera numelui celui de care a fost ultra-indragostita Andreea. Dar Diana nu ar recunoaste adevarul, deci scorneste povestea ca ea e cea care trebuie sa raspunda in locul Andreei. Cred ca problema ei este ca de fapt nu ii mai cere nimeni sa raspunda la nici o intrebare (nu de alta, dar toti stiu ca ea detine toate raspunsurile). Diana devine extrem de obositoare, solicita imperios sa nu fie intrerupta iar moderatoarea ii face jocul. Desi spune de trei ori acelasi enunt, Diana nu este intrerupta de moderatoare. Moderatoarea nu ii atrage atentia ca spune efectiv acelasi lucru, cuvant cu cuvant. O lasa sa faca asta 15 minute.Ce se intampla????? E o forma de protest a moderatoarei fata de cine stie ce probleme din platou sau e incapacitatea de a modera?? Dna moderatoare, nu Marioara e concurenta care trebuie pusa la colt. Nu Marioara are un comportament lipsit de respect fata de public, fata de dumneavoastra si fata de concurenti. Diana e concurenta pe care trebuie sa invatati sa o opriti. E ca un robinet defect. E ca si cum ar avea hemoragie verbala si dumneavoastra sunteti un doctor care sta si priveste in loc sa intervina. Sunt de acord ca trebuie lasati sa vorbeasca , sa se exprime cat mai liber, dar nu trebuie lasati sa zica la infinit acelasi lucru. In ultima vreme, poate si din lipsa de inspiratie, Diana a inceput sa repete obsesiv fraze. Sesizati-va la momentul la care vorbeste si luati atitudine. Nu va complaceti in situatia asta, pentru ca azi, de exemplu, am avut impresia ca ati inregistrat emisiunea, ca nu ati difuzat in direct, tocmai pentru ca Diana a repetat un enunt cuvant cu, cuvant. Ati lasat sa se intample asta si a treia oara si nu ati intervenit. Asta e un aspect.

Promovati minciuna: desi s-a spus si s-a repetat in casa ca Adrian a jignit toate fetele, nu v-ati obosit sa corectati si sa spuneti ca a jignit doar doua fete. Doua. Cat de prost trebuie sa stea cineva cu matematica pentru ca avea probleme in a numara pana la doi? Ce interes aveti sa se promoveze o astfel de minciuna? Aveti un plan secret de denigrare a concurentilor?

Alt punct nevralgic al emisiunii este faptul ca difuzati la infinit aceleasi materiale, mai precis, difuzati colaje din franturi de materiale. Ne faceti sa credem ca de fapt filmati cam o ora pe saptamana (maxim doua ore). E vreo problema cu bugetul alocat emisiunii? Nu primiti destule sms-uri? Concurentii sunt atat de inactivi incat nu merita filmati? Care e misterul? Poate il elucidati.

Am spus si repet: promovati violenta verbala. Difuzati materiale cu violenta verbala si factica, le redifuzati. Faza cu Adrian nas in nas cu Catalin. O stim pe dinafara. Stim toate cele 20 de materiale difuzate si rasdifuzate. Le-am memorat. Le visam si noaptea. Ne-au iesit efectiv pe nas.
Schimbati ceva la emisiunea asta daca mai vreti bani de la public.. si daca mai vreti vreo urma de audienta.


Musafir

#27 MINCIUNI, FALSITATE,LIMBAJ VULGAR, SCENARIU PROST, ACTORI PROSTI = CEREM SANCTIUNI

2011-11-26 09:00

Tastati pe google Catalin Movileanu si vedeti-l la NARCISA SALBATICA !!! De ce e lasat de moderatoare si de stafful Antenei 1 sa ii minta pe telespectatori ca a fost doar cand era mic intr-un platou de filmare ??????? La fel tastati pe google ANDREEA DUMITRU si o puteti vedea pe Andreea. Tastati pe google Alexandru Balan si vedeti cum se vorbeste despre Victor FIGURANTUL drogat !!! Iata cata minciuna ni se serveste de catre Antena 1 in emisiunea oribila Mireasa pentru fiul meu ! Iata ce concurenti a angajat stafful Antenei 1, numai ca sa ne pacaleasca !!! Totul se petrece conform scenariului conceput de Antena 1 !!! Un scenariu prost cu actori prosti !Rusine !!! Cerem Sanctiuni ,Sanctiuni, Sanctiuni de la asa zisa Comisia de disciplina, (daca ea exista ), pana la excluderea din casa cu plata daunelor prevazute in contractul semnat la intrarea in emisiune !!! Pana cand nu se vor da sanctiuni nu se va vedea pe post o emisiune fara minciuni, civilizata !!! Catalin e sub orice critica, la fel Alexandru,Andreea si Diana. Catalin de ce minte ca nu a fost la Narcisa salbatica si la alte emisiuni ? Andreea la fel de ce minte ca nu e actrita adusa si sustinuta de staff ? Totul e un teatru ieftin facut de Andreea si regizat de Antena 1 !!! Ei ne cred prosti ? Dati sanctiuni ptr.minciuna, falsitate, limbaj si comportament indecent si puneti-i sa plateasca !!! Numai asa se vor potoli si nu ne vor mai polua urechile cu limbajul lor suburban si cu acel comportament de mahala ! Asteptam deciziile Comisiei de disciplina, daca ea exista si nu e tot o minciuna ca intreaga emisiune Mireasa pentru fiul meu de la Antena 1 !!! http://www.trilulilu.ro/filmeonline10/53410ee9046876

Musafir

#28

2011-11-26 19:37

E mult prea multa regie , mult prea multa actorie si mult prea multa bataie de joc in aceasta emisiune. Pana la urma emisiunea promoveaza iubirea? Care iubire? Ce vad tinerii, ce vad adolescentii? Niste retardati ca Victor si Andreea, care poate sunt actori bine platiti ca sa ridice un rahat de rating?

Anonymous

#29 Re: Ramane o intrebare..

2011-11-26 19:55

#28: -

Te-as ruga, pe tine si pe toti ceilalti care isi pun aceasta intrebare, sa semneze aici : http://www.petitieonline.com/mireasa_pentru_fiul_meu__regizat


Musafir

#30

2011-11-26 20:00

e totul aranjat se vede destul de clar ca daca esti o persoana influenta si cu bani poti face din emisiunea asta ce vrei ex.Victor si Andreea are pile,majoritatea sunt impatriva ei si totusi iese mireasa saptamanii!Sa va fie rusine!

Musafir

#31

2011-11-26 20:02

regie, falsitate

Musafir

#32

2011-11-26 20:08

Acest gen de emisiuni duc o politica suburbana, menelista si sunt nocive pentru educatia si aspiartiile unor tineri!! Ce pot invata ei de aici?...cearta pentru mancare, haine, curatenie...si alte ciudatenii de doi bani!!!! in rest NU FAC NIMIK...sunt inchisi cateva luni intr-o casa unde li se spala creierul!!!!! nu au nici un fel de activitate, nici intelectuala nici de alt gen!!!! si nici nu-i lasa sa se cunoasca prea mult cuplurile intre ei...este o mentalitate tipic turceasca in care pampalaii( baiaetii) vin cu mamaicile la insurataore iar fetele sunt puse sa-si arate calitatile de gospodine, casnice si mai ales de femei supuse si ipocrite...si sa mai fie si fete marii...Calitatea si capacitatile,intelectuale ale moderatoarei Mirela lasa foarte mult de dorit!!!!! Toti fac nenumarate greseli gramaticale, in frunte cu moderatoarea Mirela, care mai are si un vocabular limitat!!!!! Acolo se vine doar pentru bani iar spectacolul oferit pe micile ecrane este JALNIC si de prost gust!!!

Musafir

#33

2011-11-26 20:27

DA,cred ca totul este regizat sa prinda la public, dar nu toti inghitim pastila

Musafir

#34

2011-11-26 20:55

Nu va mai enervati dragi privitori.Toate emisiunile sunt regizate, chiar si MPFM.Daca nu ar fi, credeti ca au mai avea post de televiziune, de unde sa iasa baniii ? Noi suntem cei ,, fara minte'' ca ne uitam si credem. Pacat de cei care cad victime unor astfel de escrocherii, dar fara ,,prosti ''nu iese materialul. SFAT< LUATI AMINTE SI SA NU FACETI CA EI > FITI BUNI CU VOI INSIVA , CA SA PUTETI FI SI CU ALTII.
Dana

#35

2011-11-26 23:07

dragi co-telespectatori, tot ceea ce spuneti aici este fondat si mi-a facut placere sa citesc opiniile dumneavoastra, pentru ca mi le regasesc si pe ale mele printre acestea. insa acest efort pe care il facem, sperand in "dreptul nostru de spectator", ramane fara vreo reactiune. publicul target e mai numeros decat cei care s-au straduit sa scrie aceste pareri si sa-si exprime nemultumirea, iar acest public target nu-si va ridica niciodata astfel de intrebari si suspiciuni. si eu, ca si dumneavoastra, am urmarit cu placere aceasta emisiune...media e o lume fara principii, fara morala, fara respect, iar aceasta emisiune nu face decat sa oglindeasca josnicia si lacomia avarilor si parvenitilor de la proclamarea "democratiei" incoace. nu-i va interesa niciodata parerea noastra, ii doare fix in structura firului de par. din pacate..sau din fericire...am incetat sa mai urmaresc aceasta emisiune, oricat de tentant e. ca sa ma respect eu pe mine, inaintea lor.

Musafir

#36

2011-11-26 23:10

Va felicit pt initiativa!!!!

Musafir

#37

2011-11-27 03:16

tegie...o facatura ieftina si de rahat

Musafir

#38 Accesati pe FACEBOOK

2011-11-27 10:52

Accesati pe FACEBOOK adresele si pozele concurentilor, perete,informatii,prieteni, cursuri, etc. Totul e pe facebook !!! Edina : Edina Francisca, adresa Victor : Balan Alexandru, adresa Robert : Roberto Cavali, adresa Dragos : Jocker Dragos, adresa Diana : Diana Carmen Ciobanu, adresa Catalin : Catalin Movileanu, adresa Andreea : Andreea Dumitru, adresa Adrian : Pricope Adrian (Trandafirul), adresa Sanda : Sanda Sandutza, adresa Irina : Irina Gorgos, adresa Alexandra : Alexandra Apostol, adresa Elena : Elena David. Interesant e ca la Elena scrie ca lucreaza la Mireasa pentru fiul meu !!! ??? Era angajata staffului ? Inseamna ca si ceilalti sunt la fel !

Musafir

#39

2011-11-27 19:45

cine o voteaza pe Andreea? O detesta o tara intreaga!
Explicati foarte bine sistemul de vot, poate multi nu inteleg cum trebuie sa voteze.
spataru lucica braila

#40

2011-11-29 07:42

Multumesc celor ce au scris aceste comentarii,imi regasesc toate nemultumirile cu privire la cum decurge acest" reality",important este daca ne baga cineva in seama sau se merge pe zicala ,,caini latra caravana trece",daca va respectati ca si televiziune tine-ti cont de opiniile celor care va urmaresc si nu ne tratati ca pe niste neinitiati,nu-i musai sa fii om de televiziune ca sa vezi ca in aceasta emisiune e mult amatorism si mahalagismul la rang de rege. O televiziune,emisiune,radio,ziare nu mai sunt enigme pentru multi se stie ca se practica compromisul contra anumitor,, servicii"asta sa fiu cu bun simt in exprimare,luati masuri astfel veti da dovada de corectitudine fata de cei ce va asigura rating-ul.lucica braila


Musafir

#41 UNDE E ANDREEA ???

2011-11-30 12:05

UNDE E ANDREEA ? CAND AU VENIT PARINTII ANDREEI ? UNDE SUNT DEZVALUIRILE LUI IONUT DESPRE FALSITATEA ANDREEI ? CE SE MAI BUCURA MODERATOAREA VAIDE-EA CA DE IERI 29-11-2011 , CAND CHIPURILE I S-A FACUT RAU ANDREEI, NU S-A MAI DISCUTAT PROBLEMA CU ADEVRATUL SAU INCHIPUITUL IUBIT AL ANDREEI ! CUM E POSIBIL SA CHEMI SLVAREA CARE POATE ARE DE REZOLVAT CAZURI MULT MAI GRAVE LA CARE NU SE MAI POATE DUCE, CA SA VADA O FATA PE PICIOARELE EI, FARA SIMPTOME GRAVE ??? SE PASTREAZA SUBIECTUL PENTRU FINALA SAPTAMANII . VAD CA NICI IONUT NU MAI VREA SA SPUNA NIMIC DECI E CLAR CA AU FOST INSTRUITI SA TACA PANA SAMBATA ! RUSINE ANTENA 1 !!!!! SUBIECTUL DE IERI CU MAMA LUI CATALIN A FOST IMPRESIONANT . RUSINE COPIILOR CARE ISI BLAMEAZA PARINTII ! DAR NU CUMVA SI ACEST CONFLICT INTRE CATALIN SI MAMA LUI A FOST PUS LA CALE SI REGIZAT PENTRU RATING ? MAI ALES CA ACEST CATALIN E UN ACTORAS DE MANA A DOUA SI VREA SA SE AFIRME ! NIMIC NU E IMPOSIBIL IN ACEST CONCURS. TOTUL PENTRU FAIMA SI BANI !
CAMELIA P

#42

2011-11-30 18:52

DACA ANDREEA A FOST SI LA ALTE EMISIUNI DAR A SPUS CA ACOLO TOTUL A FOST REGIZAT CINE NE GARANTEAZA CA ACUN NU ESTE REGIE .EMISIUNEA ASTA NU SE COMPARA CU CEA DE PE KANAL D ,NU ZIC K ACOLO A FOST TOTUL K LA CARTE DAR AICI PREA ISI BAT JOC DE NOI PE FATA.

Musafir

#43 Moderatoarea VAIDE_EA si ANDREEA !

2011-12-02 11:48

Andreea a jucat teatru si chipurile i s-a facut rau , ca sa scape ! Daca vreti sa nu mai credem ca toata emisiunea asta e regizata, sa se spuna odata adevarul Andreei !!! Sa nu mai minta nici ea nici celelalte fete si mame ! Nu sa se astepte finala saptamanii !!! Spectacolul de 1 decembrie a fost unul ca la caminul cultural .In niciun caz un spectacol de difuzat pe un post de televiziune serios ! Noroc de invitatii de clasa, ca ai nostri concurenti rageau ca niste magari !!!! 2 zile pierdute ptr. un spectacol nul ca valoare. Mirela Vaide-ea canta bine, dar nu ptr. asta a fost adusa in aceasta emisiune. Ci ptr.ca sa fie moderatoare. Ceea ce nu e !!! Condoleante d-nei Marioara si lui Adrian. Acum ca au iesit afara, sigur vor veni cu forte proaspete, vazand diferite emisiuni si comentarii mai vechi si vazand diferite reactii ale noastre ale telespectatorilor scrise la tot ce se intampla in casa ! ! Poate ca asa le vor impartasi si celor din casa cate ceva, ptr. ca noi scriem degeaba Antenei 1 despre ce gandim si despre ce se credem ca se intampla acolo !

Musafir

#44 Adresa Alexandru al Irinei !

2011-12-02 12:17

Am aflat Adresa de facebook a lui ALEXANDRU pentru cine vrea sa vada poze, stiri si totul despre el : ALEX STEFAN . El scrie ca traieste in Galati si ca e LIBER DE CONTRACT !!! Aviz amatoarelor !·

Musafir

#45 Finala din 3 decembrie inca o dezamagire ?

2011-12-03 11:49

Si azi ne intrebam cum de a iesit sambata trecuta Mireasa saptamanii Andreea si cum de a iesit hodoronc tronc mama saptamanii pe locul 2 d-na Gabriela ? Bine ca a plecat prost crescutul taximetrist Alexandru si miorlaita de Edina ! Cine o sa mai plece ? Mai mult se vrea ca sa se intre ! Victor nu am inteles daca a obtinut sa reintre in casa si daca i-a reusit santajul facut staffului ! Totul a fost confuz. Sambata trecuta a fost o finala tare urata ! Moderatoarea a facut greseli gramaticale nepermise si a tras mult de timp, facand pauze mari, ascultand in casca ce i se spune. Concurentii au fost plini de reavointa si nu au raspuns la intrebarile prost puse si fara tact de catre moderatoarea Vaide-ea !!! Asa ca ne asteptam si azi la o alta finala trasa de par ,desi e anuntata de la inceput cu surle si trambite ca va fii o finala plina de groaza si de neprevazut ! Aiurea ! Se pierde timpul cu fleacuri si la sfarsit constati ca ai pierdut si tu timpul de pomana, ca nu s-a intamplat nimic extraordinar si ca nu ai vazut nici macar filmulete din cursul saptamanii ! Constati ca nu a mai fost timp. Fiecare cand incepe sa vorbeasca bate campii fara sa spuna nimic interesant si fara sa fie intrerupt de moderatoare ,care e fericita ca trece timpul ! De multe ori nici nu intelegi despre ce e vorba ,ptr. ca nu ai vazut inca imaginile si deci nu esti in tema ! O sa constatam ca s-a mai scurs o saptamana, iar ei s-au mai ingrasat pe banii Antenei 1 !!! Ce viata de huzur duc ei in casa, fara grijile de afara ! !!!!!!!!!!!

Musafir

#46 Marea minciuna ! Finala din 3 decembrie 2011 Lacrimi de crocodil Andreea !

2011-12-04 10:24

S-a vazut clar in finala din 3 decembrie ce aranjamente pe fata face Antena 1 cu asa zisa votare !!! Iar moderatoarea VAIDE-EA minte cand chipurile citeste rezultatul votarii ! De ce nu ne arata ce scrie pe acele foi ? DIANA mireasa saptamanii ? Andreea pe locul 2 deci protejata ? Cum sa iasa Marius cel mai putin votat cand, de atatea ori a fost votat de telespectatori sa nu iasa din casa si cand era clar ca Irina e cea cu cele mai putine voturi !!! Dar pentru suspans si rating a iesit Marius, desi in casa era nevoie de baieti nu de fete care se tin de mana si se cupleaza intre ele din lipsa de baieti ! Ce lacrimi de crocodil, ce grimase si ce falsitate la Andreea care se inchipuia intr-un rol de tragediana ! Ea stia ca nu va iesi dar a jucat rolul disperarii ! Oribil !!!!!!!!!!!!!! Dragos e un prost daca o mai crede pe Edina ca il iubeste. Si Edina joaca un rol de mare neinteleasa si de o trista figura atinsa de nenoroc ! Cine o mai crede ? Isi bate joc de Dragos de dragul spectacolului in care ea are rolul principal. Ca si Andreea . Pacat ca sunt lasate sa isi bata joc si de telespectatorii Antenei 1 si asta e de neiertat ! Rusine Antena 1, rusine moderatoarei VAIDE-EA !!!!!!!!!

Musafir

#47 Re: Accesati pe FACEBOOK

2011-12-05 23:21


Musafir

#48 Nu o mai votati pe Andreea ! Va roaga mama ei !

2011-12-06 10:45

MARIUS a spus ieri ca nu il cheama Marius si si-a dat adresa de facebook : DEDU BOGDAN. Am si o intrebare !Oare aceasta e chiar mama Andreei care a scris asa : Alexandrina Dumitru VA ROG FRUMOS SA NU O MAI VOTATI PE ANDREEA. LASATI-O PE FICA MEA SA VINA ACASA PENTRU CA ESTE TINTA TUTUROR RAUTATILOR SI NU STIU CIT VA MAI PUTEA SUPORTA. VA MULTUMESC. Pai sa ii respectam dorinta !!!!!!! NU ? Dar cine o voteaza pe Andreea in afara de Victor ? Probabil ca s-au inteles sa imparta banii la final !

Musafir

#49 Donatie pt amarati

2011-12-07 17:59

Oameni buni hai sa facem o cheta (donatie) pt sarmani astia de la MPFM nu vedeti ce viata grea au avut toti.
Nicu

#50 Oferta

2011-12-07 18:09

Antena 1 daca aveti nevoie de concurenti noi sa stiti ca la noi in cartier sint vreo 4 aurolaci si vreo 3 tute care se potrivesc de minune in grupul emisiuni.A da o avem si pe Tanti Lenuta fosta contabila la CAP care vorbeste repede si mult pt postul de moderatoare.