MPFM - Reality-show : realitate sau regie?

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția MPFM - Reality-show : realitate sau regie?


Musafir

#101 Hiena grasa Daniela sa critice si sa manance mai putin

2012-03-13 10:24

Aurelia a fost sfasiata de hienele din casa, mai ales de hiena grasa Daniela ! Ma intreb insa cum poate Andrada sa-l tina de mana pe Catalin auzind ca acesta nu trage apa si nu se spala dupa ce a fost la WC ? PUAHHHHHH ! Ce amor ghebos !!!!!!!!!!!!!
NicoNicole

#102

2012-03-15 11:12

Doamne! Cineva isi pierde timpul cu aceasta emisiune? Prefer sa-mi tai singura cablul! Va rog incetati cu aceasta mediocra emisiune,incalcati orice regula de bun simt! Am observat ca ale mele comentarii nu se publica pe alte forumuri,va rog...luati in seama parerea unei femei oripilate de aceasta emisiune! cum se poate desfiinta asa oligofrenie?

Musafir

#103 Re: C.V. Cine e acest CATALIN MOVILEANU ? DE CITIT !!!!

2012-03-18 21:18

#61: - C.V. Cine e acest CATALIN MOVILEANU ? DE CITIT !!!!

Daca exista suspiciuni in legatura cu catalin, inseamna ca adrian este adus direct de la Socola.


Musafir

#104

2012-03-19 21:08

Un om cu coloană vertebrală îşi dă seama după numai câteva emisiuni că totul este o măsluire.Moderatoarea,care se crede atât de corectă,imparţială este o ,,scroafă ordinară"deoarece îi instigă tot timpul pe toţi concurenţii,mai puţin pe cei doi moldoveni împuţiţi ai ei,răutăcioşii,inculţii şi needucaţii adrian şi mama lui.CNA-ul n-ar trebui să permită difuzarea unei asemenea emisiuni la o oră de maximă audienţă,nici acestei multi-pluripricepută actriţă,cântăreaţă sau ce-o mai fi să modereze o emisiune dacă nu este capabilă.Păcat de doamna psiholog,se vede că este un adevărat OM,nu merită să stea alături de asemenea oameni(echipa incorectă).
CINSTE LUI CĂTĂLIN CĂ A IEŞIT DIN ACEST ,,RAHAT DE EMISIUNE,,.CNA trebuie să ia măsuri să nu plătescă amendă CĂTĂLIN ,ci să fie despăgubit morl pentru ceea ce a îndurat.Vedeţi cum mai plâng şi fetele şi se cer acasă,dar tot le amână ,cred că le momesc sau le ameninţă să mai rămână să nu se facă ei de râs.


Musafir

#105

2012-03-20 16:49

MPFM REALITY-SHOW ESTE REGIE
adriana

#106 Re: Concurentii sunt alesi dintre cei care au concurat la alte emisiuni. De ce ?

2012-03-20 17:21

gheorghe

#107 Re: Concurentii sunt alesi dintre cei care au concurat la alte emisiuni. De ce ?

2012-03-20 17:46

ba frate daca ziceti ca toti astia au fost  la diverse emisiuni de ce nu aduceti imagini?din cate stiu eu majoritatea emisiunilor se gasesc pe youtube..asteptam filmulete ca proba!pana una alta ciocu mic.....aaa in afara de Andreea care apare pe youtube la kanal d..copii contra parinti#92: - Concurentii sunt alesi dintre cei care au concurat la alte emisiuni. De ce ? 

 

maria

#108

2012-03-23 19:55

buna ziua tuturor concurentilor. sunt maria si sotul meu andrei ,va urmarim din germania,mai mult vedem emisiunile in reluare asa cum timpul ne permite.noi vrem sa transmitem d-nei marioara si lui adrian toata simpatia noastra .sunteti minunati, chiar va iubim f. mult si va dorim mult succes incontinuare. aveti toata sustinerea noastra.

Musafir

#109 Re: Re: C.V. Cine e acest CATALIN MOVILEANU ? DE CITIT !!!!

2012-03-25 19:23


Musafir

#110 Re: Inacceptabil

2012-03-30 17:53


Musafir

#111 Re: Re: C.V. Cine e acest CATALIN MOVILEANU ? DE CITIT !!!!

2012-04-01 15:12


Musafir

#112 Re: C.V. Cine e acest CATALIN MOVILEANU ? DE CITIT !!!!

2012-04-01 15:14


Musafir

#113 Re: Re: C.V. Cine e acest CATALIN MOVILEANU ? DE CITIT !!!!

2012-04-01 16:11


Musafir

#114 Re: Re: C.V. Cine e acest CATALIN MOVILEANU ? DE CITIT !!!!

2012-04-01 19:19


Musafir

#115 si pe mine . eu nu mai vizionez nici,nici .ei cumpara 2rosi....!!!Re:

2012-04-01 21:05


Musafir

#116 Re: si pe mine . eu nu mai vizionez nici,nici .ei cumpara 2rosi....!!!Re:

2012-04-01 21:07


Musafir

#117 Re: Hiena grasa Daniela sa critice si sa manance mai putin

2012-04-02 18:40

#101: - Hiena grasa Daniela sa critice si sa manance mai putin 

 mare gunoi de om catalin asta impreuna cu mama sa


Musafir

#118 Re: Re: C.V. Cine e acest CATALIN MOVILEANU ? DE CITIT !!!!

2012-04-02 23:31


Musafir

#119 VOTURI MASLUITE SAU DE CARE NU SE TINE SEAMA . EX : MONICA

2012-04-03 12:30

CUM DE MONICA (DESI E CEA MAI NEEDUCATA SI MAI NESUFERITA FATA) E PROTEJATA CAND EA ARE CELE MAI PUTINE VOTURI ??????????????????????????????????????????????????
Monica 9.93% (961 votes)
Andreea 13.92% (1,348 votes)
Alexandra 29.57% (2,863 votes)
Andrada 20.49% (1,984 votes)
Bianca 6.64% (643 votes)
Edina 19.45% (1,883 votes)
Adrian 43.96% (3,470 votes)
Dragos 34.6% (2,731 votes)
Imre 4.33% (342 votes)
Ionut 17.1% (1,350 votes)
Gabriela 39.16% (3,275 votes)
Marioara 41.92% (3,506 votes)
Mariana 12.46% (1,042 votes)
Aurica 6.46% (540 votes)
RUSINE ANTENA 1 !!!!

Musafir

#120 RASPUNS SI AMENDA DE LA CNA PENTRU ACEASTA EMISIUNE !!! II ASCULTA TCINEVA SI PE TELESPECTATORI !!!

2012-04-03 12:38

AM CITIT PE FACEBOOK POSTAT DE ADINA MIHAELA RADOI CAREIA II MULTUMIM
Răspuns din partea CNA la sesizările referitoare la ediţiile emisiunii „Mireasă pentru fiul meu”, difuzate de postul Antena 1,
în perioada 15 decembrie 2011 – 15 martie 2012

Consiliul Naţional al Audiovizualului a primit 34 de reclamaţii (inclusiv sesizarea dumneavoastră) referitoare la mai multe episoade ale reality-show-ului „Mireasă pentru fiul meu”, difuzate de Antena 1, în perioada 15 decembrie 2011 – 15 martie 2012, moderator fiind Mirela Boureanu Vaida.

În şedinţa din data de 27.03.2012, Consiliul a analizat raportul de monitorizare întocmit de direcţia de specialitate, a vizionat secvenţe relevante din mai multe ediţii ale emisiunii şi a audiat punctul de vedere exprimat de reprezentantul postului de televiziune care a precizat că este vorba de o producţie externă postului de televiziune. De asemenea, reprezentanta postului Antena 1 a informat CNA că au discutat cu producătorii acestui reality-show cu privire la conţinutul materialelor difuzate pe post.

Aşa cum reiese din raportul de monitorizare întocmit de direcţia de specialitate, emisiunea este transmisă, în direct, cu marcaj AP, la ore destinate audienţei generale. Consiliul a apreciat că scenele violente şi expresiile licenţioase difuzate au fost de natură să afecteze dezvoltarea fizică, mentală sau morală a minorilor.

Având în vedere toate aspectele analizate, membrii CNA au hotărât sancţionarea postului Antena 1 cu amendă în cuantum de 10.000 de lei.

Consiliul a apreciat că radiodifuzorul a încălcat prevederile legislaţiei audiovizuale privind clasificarea programelor audiovizuale în vederea protecţiei minorilor (încadrarea necorespunzătoare în raport cu ora de difuzare şi conţinutul acestora), respectiv art. 39 alin (2) din Legea audiovizualului nr. 504/ 2002 şi art. 19 alin. (2) din Codul de reglementare a conţinutului audiovizual.

Conform art. 18 lit. a din Codul audiovizualului „nu pot fi difuzate în intervalul orar 6,00 - 23,00 producţii care prezintă a) violenţă fizică, psihică sau de limbaj, în mod repetat.”

Cu deosebită consideraţie,

Preşedinte,

Răsvan POPESCU

Musafir

#121 FINALA DE SAMBATA 31-03-2012 O BATAIE DE JOC SI O PIERDERE DE TIMP !

2012-04-03 13:39

JUMATATE DIN FINALA DE SAMBATA 31-03-2012 A FOST OCUPATA CU UN ASA ZIS PROGRAM ARTISTIC. PREZENTATOAREA SI-A INVITAT PRIETENELE (MARE MIRARE CA NU A CANTAT SI EA) SI ASA S-A DUS JUMATATE DIN EMISIUNE ! NU-I NORMAL ! NU MAI AVEAU SUBIECTE DE DEZBATUT ? DE EX. CE A FOST CU ACEEA INSIRUIRE DE IMAGINI IN CARE IMRE ISI ARUNCA LUCRURILE PE JOS NERVOS ? AR FI FOST ATAT DE MULTE DE ARATAT SI DE LAMURIT, DAR S-A PREFERAT SA SE INVITE CATEVA CANTARETE. DACA VOIAM MUZICA, DADEAM PE ALTE POSTURI. NE INTERESA CE SE MAI INTAMPLA IN CASA, CE SE INTAMPLA CU ASA ZISELE CUPLURI, NU UN PROGRAM ARTISTIC ! PREZENTATOAREA SA ISI FACA MESERIA DE PREZENTATOARE NU CEA DE CANTAREATA CARE INVITA COLEGE DE BREASLA ! ACEASTA ESTE O EMISIUNE MATRIMONIALA NU O EMISIUNE MUZICALA.

Musafir

#122 MONICA SA IASA LA FINALA DE AZI 7 APRILIE AFARA DIN CASA !

2012-04-07 11:09

DACA NICI IN FINALA DE SAMBATA 7-APRILIE NU PLEACA MONICA, E CLAR CA E O FACATURA !!!
ASA ARATA AZI VOTURILE TELESPECTATORILOR !!
SA PLECE MONICA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Monica 10.75% (1,231 votes)
Andreea 14.29% (1,637 votes)
Alexandra 28.95% (3,316 votes)
Andrada 18.75% (2,148 votes)
Bianca 6.45% (739 votes)
Edina 20.8% (2,383 votes)

MIRELA SA NU ISI MAI PUNA COADA AIA FALSA DE PROVINCIALA CA E PENIBILA SI E PACAT DE EA !
just_me

#123 Rusine antena 1 !

2012-04-07 15:42

Vizavi de voturi..se pare k nu sunt singura kre nu cred in ele..rusine ptr k nu sunt corecti..RUSINE!!

Musafir

#124 CATALIN CERSESTE BANI !!! RUSINE MOVILEANU !CAT AI STAT IN CASA AI MANCAT SI AI BAUT .ACUM MUNCESTE.

2012-04-09 13:00

FINALA S-A TRANSFORMAT INTR-UN CENACLU LITERAR MUZICAL ! DACA VOIAM ASTA, MA UITAM PE ALTE POSTURI. MIRELA ISI INVITA TOTI PRIETENII DIN BREASLA EI SI ASA TRECE TIMPUL !!!
MA TOT INTREB INSA : CUM SE POATE CA ACEST CATALIN CARE S-A COMPORTAT SI A INJURAT ATAT DE URAT CAT A STAT IN CASA (ANTENA 1 PRIMIND SI O AMENDA ENORMA DE LA CNA DIN CAUZA LUI ) SA AIBA TUPEUL SA ISI DEA CONTURILE BANCARE CA SA FIE AJUTAT CU BANI !!! CE E CIUNG, ORB, SAU OLOG ? NICI ACEIA NU CERSESC ASA CUM O FACE EL !!! IA UITATI CE SCRIE CU NERUSINARE : Mi se solicita deschiderea unui cont bancar pentru ca aceia care doresc sa ma sustina si financiar s-o poata face ca atare. Le multumesc tuturor si va asigur de intreaga mea consideratie si respect pentru asemenea initiativa. Imi va fi de mare folos, mai ales ca planurile mele au cam fost date peste cap: toate drepturile mele financiare mi-au fost anulate, ba mai mult, este posibil sa fiu actionat si in judecata pentru a plati daune in suma de 30.000 euro, in conditiile in care evident, nu am acesti bani si nici nu am primit vreo oferta concreta de munca. Toata aceasta experienta traumatizanta pe care am traversat-o pe parcursul celor 6 luni si mai ales gestul meu de a parasi competitia intr-un moment de mare tensiune psihica, atat pentru mine cat si pentru mama mea,etc...... RUSINE CATALIN MOVILEANU !!!! SA-TI DEA BOANDELE TALE ! LA MUNCA NU LA INTINS MANA !!! RUSINE MOVILEANU !!! MIRELA IL MA COCOLOSESTE SI ACUM PE FATA ASA CUM A FACUT-O IN TOATE EMISIUNILE ? NU CRED !!!

Musafir

#125 Re: Comisia de disciplina exista ?

2012-04-09 23:28