Romani nu sunt deacord cu primirea refugiatilor pe teritoriul Romaniei


Musafir

#126

2016-02-25 19:58

Nu mi se pare corect ca să primim în țară aceste persoane care nu au manifestat nici cel mai mic respect pentru comunitățile care au încercat să le ajute. Dimpotrivă, nu au făcut decât sa distrugă și să umilească gazdele. Dacă ar împărtăși valorile noastre creștine atunci ar fi altceva.

Musafir

#127

2016-02-25 20:09

Trbuie sa facem in asa fel, incat sa asculte de noi, POPORUL ROMAN !!! Este presedintele acestei TARI si reprezentantul nostru (numai), la institutiile Europene, care nu au facut altceva decat sa ne jecmaneasca , sa fure cot la cot cu tradatorii nostri, iar noi, in tot acest timp, am stat cu gura cascata la ei, asteptand sa ne pice para malaiata.....A cam venit timpul sa punem piciorul in prag pana nu este foarte tarziu, caci tarziu, este deja !!!

Musafir

#128

2016-02-25 20:16

as putea fi de acord cu primirea unor refugiati, in tabere organizate, numai pe durata desfasurarii razboiului, urmand ca, la instaurarea pacii, acestia sa fie repatriati in tarile de origine

Musafir

#129

2016-02-25 20:18

Pentru CA NU DORESC NICI UN ISLAMIST "REFUGIAT" IN TARA NOASTRA!

Musafir

#130

2016-02-25 20:23

Aia nu sunt oameni...niște retardați.

Musafir

#131

2016-02-25 20:23

D c? Nu am nimic cu emigrantii.doar ca nu sant de acord sa intre in tara noastra niste salbatici.

Musafir

#132

2016-02-25 20:26

Pentru ca acesti imigranti nu doresc sa respecte credinta ortodoxa,pentru ca prntre ei pot fi si teroristi,pentru ca avem populatie foarte saraca si sistemul nostru corupt nu are bani sa le asigure romanilor un trai decent, nu are fonduri pentru includerea unor categorii defavorizate din mediul rural dar sa gaseasca fonduri pentru a educa si tine pe masa si casa gratuita niste musulmani puturosi si needucabili.

Musafir

#133

2016-02-25 20:35

Am semnat aceasta petitie pentru ca vreau o tara in care sa nu imi fie frica, o tara civilizata, crestina si nu musulmana, o tara in care sa nu fim bataia de joc a celor straini, o tara in care noi toti ar trebui sa avem dragoste si grija mai mare de romanii nostrii cu probleme mai mari si poate mai saracii decat acesti emigrantii. Sa fim uniti, dragi români!
Mihai Cluj
Musafir

#134

2016-02-25 20:36

Pentru ca avem destui saraci in tara noastra si guvernul nu se ocupa deloc de ei. Pentru ca prima data trebuia sa fim in stare sa ne rezolvam probleme noastre sociale inainte de a ajuta pe ale altora. Guvernul acestor refugiati ar trebui sa rezolve problema lor. Imigrarea nu este o solutie. Am fost refugiat eu insumi si cunosc problema foarte bine din experienta. Sunt de asemenea impotriva acestor particulari imigranti datorita violentei lor in special cu femeile si copii, cultul lor si felul lor de a gandi. Acesti oameni in primul rand ar trebui educati inainte sa faca parte dintr-o societate diferita lor. Am fost emigrant dar am respectat tara care mi-a oferit azil si legile lor. Am fost recunoscator pentru ceea ce mi sa oferit, dar acesti oameni par sa incalce legile umane sa nu mai zic ca nu ar avea nici un fel de respect fata de partea feminina si parcurg la violente si violuri iar felul lor de a gandi este invechit daca nu barbaric. I poti oferi omului o a doua sansa la viata si un sprijin dar celui ce te respecta si incearca sa se integreze si sa faca parte din societate nu celor ce ar vedea poporul nostru ca fiind unul josnic. Plus ca de cand guvernul voteaza in numele nostru si ia hotariri. Societatea asta este a nostra si noi trebuie sa hotaram cum ne o dorim. Ne-am saturat de un guvern corupt care isi urmareste doar propriul scop si nu a poporului. De cand UE hotareste la noi in tara, de cand probabil guvernul ne-a vandut tara? Nu, nu vrem ca altii sa hotareasca in locul nostru. Vrem un referendum si o lege ca totul de acum incolo sa se hotareasca doar prin referendum.


Musafir

#135

2016-02-25 20:46

Am semnat aceasta petiție pentru ca acești oameni sunt departe de a avea același obiectiv,acceasi mentalitate,aceleași orizonturi ca și noi!

Sunt niște oameni care nu respecta drepturile nici unei religii,care nu respecta umanitatea în sine,care cred ca doar instaurand frica se poate trăii,care cred cu tărie ca dacă violează o femeie nu este nici un păcat ba din contra respecta coranuL.

Ca dovada conviețuirea noastră va fi practic imposibila!meritam un pic de liniște nu gândul persecutarii și umilinței!

wanda
Musafir

#136

2016-02-25 20:57

Romania nu este in Shengen si va rog sa va amintiti cum si-au batut joc de noi pe motiv ca nu ne-am securizat granitele,un lucru neadevarat.Grecia probabil le-a securizat conform modelului sita sau poate ciur,ungurii au modelul gard usor de escaladat sau taiat de baietii antrenati.Romanii au fost ospitalieri cu lipoveni refugiati din motive religioase, cu grecii refugiati politic dar sirienii ar trebui sa lupte pentru tara lor nu sa fuga ca niste lasi.Femei,copii mici ar putea sa stea provizoriu pana la terminarea conflictelor .Atat.Mama Merkel i-a invitat deci sa ii si hraneasca.In Romania exista femei cu pensie de 3 lei.Daca era refugiata primea mai mult!


Musafir

#137

2016-02-25 21:01

Vreau ca eu si toti romanii sa traim in liniste ca pe unde au ajuns acesti salbateci au adus numai dezastru .

Musafir

#138

2016-02-25 21:02

Noi nu avem locuri de munca avem pensionari cu pensii de 5 lei iar multi nu au ce manca rusine ROMANIA daca nu iei atitudine si te lasi calcata in picioare de niste corupti ordinari

Musafir

#139

2016-02-25 21:17

Ptr cei de afara nu face guvernul nimic.

Musafir

#140

2016-02-25 21:20

Doamne fereste de asa ceva ....,astia mai lipseau....

Musafir

#141

2016-02-25 21:21

Sunt ingrijorat de soarta mea in Romania, si asta pentru ca am trait printre musulmani in occident si stiu la ce pericole ma expun !

Musafir

#142

2016-02-25 21:25

Mi s-a urat sa fim tratati ca niste retardati. Aceasta adunatura numita UE este un ambalaj fals al celor care ""se cred stapanii lumii"'.Le amintesc ca in toate domeniile de cultura si tehnologie Romanii au fost prioritari ( de la stilou pana la avionul cu reactie)Pentru a ne domina, vor sa ne dezbine, sa distruga familia,istoria milenara si traditiile lucruri pe care majoritatea nu le au; au in schimb deviati sexuali si multi alienati.

Musafir

#143

2016-02-25 21:37

Dupa tot ce au facut "refugiatii' in Europa, mai este nevoie de alte comentarii?

Musafir

#144

2016-02-25 21:45

Nu doresc sa ne impuna nimeni ce sa facm la noi in tara. Romanii sa hotarasca in aceasta problema arzatoare.

Musafir

#145

2016-02-25 22:10

Avem saracii nostri, nu mai avem nevoie de alti !!!i
ionut

#146

2016-02-25 22:13

statul nu ne dă locuri de muncă de suntem nevoiti să lucrăm prin străinătate dar pentru astia au bani să-i intretina


Musafir

#147

2016-02-25 22:26

De ce am semnat??? Pentru că de 9 ani de zile lucrez prin străinătate că în România nu este de lucru la meseria pe care o am......

Musafir

#148

2016-02-25 22:30

Dacă într-adevăr sunt imigranți care fug de război, atunci sa fie ajutate femeile cu copii și doar imigranții de religie creștină, nu musulmani care vor sa islamizeze Europa și care nu au chef de munca ori care vin din tari în care nu au război !!!

Musafir

#149

2016-02-25 22:31

!!!! NU ISLAMIZARII ROMANIEI !!!!

Musafir

#150

2016-02-25 23:05

Nu as fi de acord ca in patria noastra tara in care mosi si stramosi au murit in razboie pentru ea sa fie calcata in picioare de catre refugiati