Romani nu sunt deacord cu primirea refugiatilor pe teritoriul Romaniei

Musafir

2016-02-26 20:44

Pentru ca iubesc aceasta frumoasa tara,ROMANIA!

Musafir

2016-02-26 21:03

Prioritatea este de a rezolva un trai decent la oameni care mai sint in tara si a asigura un viitor tinerilor nu sai exportam pe ai nostri si sai inlocuim cu alti de alte religii care vedem ca.accepta teroarea aceste practici teroriste. nu isi au locul in tara noastra

Musafir

2016-02-26 21:10

Copii mei si copii copiilor mei trebuie sa traiasca in Romania ca stapani nativi si nicidecum ca sclavi ai islamistilor sau a negrilor din Africa.

Musafir

2016-02-26 21:11

Sa prea refugiații tați mai dezvoltate economic decât România, noi și asa avem probleme noastre și ne confruntam cu multe neajunsuri,ne mai trebuie și refugiați care nici vorba sa se integreze în societatea noastră, ?astea sunt oameni pentru pădure, pentru pădurile tropicale....

Musafir

2016-02-26 21:19

sa nu vina nici un refugiat in tara

Musafir

2016-02-26 21:26

Am semnat aceasta petitie deoarece doresc sa imi cresc copiii in pace. Odata cu venirea musulmanilor, siguranta copiilor, a fetelor, a femeilor, a tuturor va fi in mare pericol.

Musafir

2016-02-26 21:35

Pentru ca nu este sanatos, firesc, crestinesc, constitutional ca un numar atat de mare de straini sa intre in tara cu minciunile presedintelui Klaus W. Iohannis si UE. Emigantii, migrantii trebuie sa primeasca azil in tarile arabe unde viata si tot ce apartine de societate este islamic. In Romania si UE este deja islamizare. NU are nimi de-a face cu ajutor pentru cei car efug de razboi. Asta in primul rand.

Musafir

2016-02-26 21:40

este foarte periculos sa vina asa multi si asa sunt deja prea multi in toata EUROPA

Musafir

2016-02-26 22:08

Vreau sa se respecte Constitutia! De ce poporul roman nu a plecat pe alte meleaguri, dupa atatea razboaie, de-a lungul timpului? Sa ramana in tara lor sa si-o apere. Incet, incet se infiltreaza in toate popoarele. Sa faca rau...

Musafir

2016-02-26 22:17

nu avem nevoie de emigranti , si nici de tradatori . daca ar fi. o justitie libera si pt poporul roman nu ar face ceea ce fac acum sunt foarte putini , sau poate sunt mai multi dar se tem sa se manifeste patriotic. tradatorii si perversii toti trebuie sa raspunda pt tot raul facut acestui popor, nu sa se lafaiasca in bogatiile furate de la cei care muncesc . cine nu munceste nici sa nu manince.

Musafir

2016-02-26 23:02

Nu vreau sa decida altii pentru tara noastra , sunt DAC mandru.

Musafir

2016-02-27 00:02

Pentru linistea copiilor si a nepotilor nostri.Se stie ce au facut in alte state.Eu nu cred ca este bine sa vina in numar mare,ei nu se integreaza,au alte principii de viata si vor dori sa si le impuna.Sunt multi rai si pt.ei o femee nu conteaza mai mult decat o camila.Ne pare rau pentru ca este razboi in tara lor(la care este),dar sunt barbatii care ar trebui sa lupte pentru
pace,in tara lor.

Musafir

2016-02-27 00:51

Avem noi suficiente probleme incat sa ne mai incarcam si cu altele. Si apoi, cred ca prea putini dintre refugiati sunt sirieni disperati. Restul, ce cauta in Europa? Ne vom lamuri cu timpul, insa atunci s-ar putea sa trebuiasca sa plecam noi de aici si nu prea stiu incotro.

Musafir

2016-02-27 00:59

Ptr. ca sunt nevoit si...suntem nevoiti sa semnam cat mai multi..!! nu sunt impotriva sustinerii refugiatiilor care....sunt cu adevarat refugiati...!!! aceasta este o invazie organizata si finantata.

Musafir

2016-02-27 01:06

Pentru simplu fapt ca imi iubesc tara si neamul.

Musafir

2016-02-27 01:56

Pentru toată prostia și proștii României

Musafir

2016-02-27 05:49

Dorim o viata mai buna romanilor din tara si celor plecati. Avem saracii nostri.
Nivelul nostru de trai este mic fata de cheltuieli si taxe, sistem sanitar deficitar pentru nevoile noastre, nu sa asiguram gratuitati altor noi veniti.
Vin si din alte tari migranti decit Siria, asa ca ei trebuie refuzati. Refuzam jihadisti.
Noi suntem obligati sa respectam legile tarilor in care mergem, incit obligatia aceasta le revine si lor. Vrem siguranta si protectie pt noi toti. Ei se luptau la ei, cum vor face si la noi ca si in alte tari. Sunt multi hoti,golani, violatori, de ce sa ii hranim noi ? Sa ramana la Merkel, in Olanda, Norvegia, Suedia. Ei au libertati cu homosexualitatea, sa ii pastreze ei. Noi avem morala si dorim sa raminem la valorile noastre.

Musafir

2016-02-27 06:16

Sa stea la sanul celei care i-a chemat calduros: Mutter Angela

Musafir

2016-02-27 10:02

deoarece eu cred cu putere ca acesti oameni nefericiti sunt  responsabilitatea guvernelor SUA ,UK si a celor care au distrus si profitat economic de haosul care domneste in acea parte de lume in ultimii 30 de ani ! Aceste tari ar trebui sa-si foloseasca armatele sa reconstruiasca ceea ce au distrus , sa returneze tot ceea ce au furat si apoi sa se instaureze pacea !!!!!!

Musafir

2016-02-27 10:32

NU SUNT DE ACORD CU COTELE DE REFUGIATI SI NICI CA VREUN REFUGIAT SA CALCE IN ROMANIA.SA MEARGA IN AFRICA SAU IN AMERICA SA LA MERCHEL.

Musafir

2016-02-27 11:48

Nu sunt de acord cu cotele impuse de refugiati

Musafir

2016-02-27 13:18

Ajutorul cel adevarat era ca acestora sa li se inleneasca un trai decent si sigur in tara lor . Pacea in zona ar costa mai putin dar oculta mondiala are alte planuri cu Europa. Cat ii mai rabda pamantul pe ticalosii astia?
Maria

2016-02-27 14:24

1. Nu trebuie sa uitam ca s-a intamplat Libanului. Daca dorim sa ajungem in aceeasi stare, acceptam refugiati.

2. In Romania traieste un procent foarte mare din populatie sub pragul saraciei. Cum sa mai putem sustine si refugiatii? Nu trebuie uitat faptul ni s-a alocat o cota dintr-o masa de refugiati a carei marime nu se cunoaste.

3. Cred ca fiecare tara trebuie sa hotarasca singura cu privire la aceasta problema care, din cate stiu eu, nu a facut parte din tratatul de aderare la UE. Sper ca nu gresesc cu privire la acest punct.

Musafir

2016-02-27 14:38

Referendim necesar, altminteri considera ilegitima aceasta mutare de populatii straine pe teritoriul Romaniei.

Musafir

2016-02-27 15:11

Avem foarte multe neajunsuri pt. noi......stop emigrantilor...

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...