Romani nu sunt deacord cu primirea refugiatilor pe teritoriul Romaniei

Musafir

2016-02-27 16:14

Nu doresc imigranti in tara mea. Nu vreau sa-mi fie teama sa merg la serviciu sau sa-mi trimit fata la scoala!

Musafir

2016-02-27 17:05

nu vreau ca Romania sa devina stat islamic

Musafir

2016-02-27 17:35

nu-mi doresc musulmani in tara mea!

Musafir

2016-02-27 18:03

Oamenii trebuie ajutati si pot fi ajutati, daca se doreste, chiar la ei in tara.

Musafir

2016-02-27 18:48

Pentru că majoritatea acestor persoane este rău intenționată - manevrată de interese internaționale - sau nu, credința lor nu acceptă credința noastră, cultura, tradiția și toate celelalte valori statale, comunitare, de educație și de viață.
De aceea!

Musafir

2016-02-27 18:59

Nu avem nevoie de strămutări de persoane pe teritoriul țării,strămoșii mistrii s-au jerfit în numele credinței strămoșești și a păstrării integrității țării și a neamului nostru și am ajuns să ni se impună lucruri din partea unor trădători.

Musafir

2016-02-27 19:39

nu vreau sa vina huliganii aia să ne mai faca si ei probleme... avem noi destui oameni neajutorati, de ce sa-i primim pe ei? macar de-ar fi fost femei si copii lipsiti de aparare, dar nu, primim barbati in floarea varstei pusi numai pe rau. Sa stea la ei si sa lupte ca oricum nu-s recunoscatori pentru nimic.

Musafir

2016-02-27 20:10

Pentru ca imi doresc oameni care cunosc ce inseamna educatia si autoeducatia.

Musafir

2016-02-27 21:06

Scenariul refugiaților este de fapt un efort accelerat de multiculturalizare a Europei. O strategie dibace a viermilor zioniști. Trebuie să le arătăm că nu suntem idioți.

Musafir

2016-02-27 21:52

Asa cum am inceput in petitie, stramosii nostri au luptat sute de ani ca tara noastra sa nu devina un pasalic turcesc.Primind acesti refugiati de alta religie, inseamna ca ne batem joc de memoria stramosilor nostri(asa cum fac iubitii nostri conducatori). Se vor stabili aici,se vor inmulti, vor avea pretentii la moschei, si daca nu se iau masuri, o sa devenim minoritari in tara noastra. Acum sa dovedeasca conducatorii nostri ca sint alaturi de populatie, si ca respecta constitutia.
Ca sa nu mai vorbim ca precis printre ei se vor infilltra luptatorii daes, care vor racola adepti si vor comite atrocitati.

Musafir

2016-02-27 21:59

Mar regota nem osztok meg negativ dolgokat, de ezt meg kell latnia azoknak akik segitik a MEGSZALLO BEOZONLO BANDAT !
MONDJATOK NEMET A MEGSZALLOKRA !
SAY NOO TO THE INVADORS !
DIT NON A INVADATEURS !
SPUNE NU IMPOTRIVA INVADATORILOR !
DICE NO POR INVASION !
https://www.youtube.com/watch?v=WczDloFomAo

Musafir

2016-02-27 22:57

Adevarul Absolut, e al lui Dumnezeu.
Celalalte, sunt puncte de vedere.
Consider, cei ce doresc sa locuiasca si sa lucreze in România, sa ceara drept de lucru si de sedere; comform Constitutiei României.

Musafir

2016-02-27 23:28

In semn de respect Romaniei si celor care Au murit pt aceasta tara! Constitutia Romaniei trebuie respectata! Nimeni din afara nu poate decide in numele poporului roman! Pacat ca avem parlamentari "de doi bani "care nu au ONOARE SÌ DEMNITATE!

Musafir

2016-02-28 01:00

Pentru ca nu sunt de acord ca statul nostru si noi ,care am muncit o viata pentru o pensie de 1300 lei(profesor de engleza38 de ani)sa intretinem niste musulmani care nu vor sa se adapteze,sunt aroganti si au pretentii,nu vor nici sa lucreze pentru femei e interzis sa lucreze,etc.etc.etc.Citi fig de razboi pot fi ajutati de statele bogate ale Vestului,acolo poate vor si lucra ceva,unii,iar cei care cauta doar ajutoare si din foarte bine ar vrea excelent ,n-au decit sa-l caute in alta parte.
ANGEL STRONG
Musafir

2016-02-28 03:55

Nu sunt de acord,pentru ca musulmanii nu se pot incadra in tara,au alta religie,si ei vor sa domine.

Vreau sa traiesc in liniste si pace,sa nu ma tem ca voi fi violata,daca port cruce la gat maltrata,etc..

NU MUSUMLMANILOR!!!

Musafir

2016-02-28 03:57

Sunt impotriva acestui sistem malefic,si a musulmanilor....

Musafir

2016-02-28 17:28

Pentru liniștea poporului Român.Sunt mulți oameni care trăiesc la limita subzistenței deși muncesc. Ciorile astea vor totul dea gata.

Musafir

2016-02-28 19:22

Refugiatii reprezinta un pericol pentru tarile care ii primesc, avem sute de exemple din tarile vecine, care i-au primit. Asta ne trebuie noua acum? Plus ca suntem foarte saraci sa mai suportam si intretinerea lor, nu mai bine folosim banii aia pentru ajutorarea batranilor sau copiilor necajiti din Romania? Personal nu ma deranjeaza daca nu intram in Shengen, daca asta este conditia pusa de Consiliul European...oricum nu fructificam nimic din ce ni se ofera, suntem doar consumatorii lor...

Musafir

2016-02-28 19:53

Nu este cazul sa primim refugiati deoarece nu suntem inca capabili sa ne rezolvam problemele noastre

Musafir

2016-02-28 23:01

Nu vreau debandada, terorism, jaf, frica, salbaticie.

Musafir

2016-02-29 10:54

Am semnat aceasta petitie pentru urmatoarele motive :
1. Incalca Constitutia Romaniei.
2. Dupa cele intamplate in Africa si Europa, am inteles foarte clar ca, siguranta individului, siguranta nationala, este pusa in pericol si ca nu este vorba de refugiati de razboi decat intr-o mica masura, ceea ce Germania ar putea foarte bine sa duca si singura, avand in vedere ca este mult mai dezvoltata economic, mai ales ca este initiatoarea acestei invazii.
3. Neavand drepturi egale in spatiul european, nefiind acceptati in spatiul Schengen, nu vad de ce Romania trebuie sa fie obligata sa fie gazda unor triburi salbatice care nu au legatura cu razboiul din Siria.
3. Romania trebuie sa se ocupe mai intai de proprii cetateni, si dupa aceea sa faca acte de caritate.
4. Este evident ca este vorba de un act de tradare a intereselor europene si nationale, lucru care trebuie corectat de societatea civila.

Musafir

2016-02-29 14:16

Nu doresc ca refugiatia sa vina la noi in tara : cu violenta, cu religia lor care vor sa ne-o dea si noua!!! Nu doresc: Teroristi!!!!!!!!!!!!!! Nu doresc boliiiii din tarile lor!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Musafir

2016-02-29 14:23

A fi uman nu poate fi impus prin lege.

Musafir

2016-02-29 14:46

Nu avem nevoie de teroristii ......

Musafir

2016-02-29 15:15

Pentru respectarea legilor unui stat de drept.

Publicitate plătită

Vom aduce această petiție la cunoștința a 3000 persoane.

Aflați mai multe informații...