Romani nu sunt deacord cu primirea refugiatilor pe teritoriul Romaniei

Mihai Cluj
Musafir

/ #134

2016-02-25 20:36

Pentru ca avem destui saraci in tara noastra si guvernul nu se ocupa deloc de ei. Pentru ca prima data trebuia sa fim in stare sa ne rezolvam probleme noastre sociale inainte de a ajuta pe ale altora. Guvernul acestor refugiati ar trebui sa rezolve problema lor. Imigrarea nu este o solutie. Am fost refugiat eu insumi si cunosc problema foarte bine din experienta. Sunt de asemenea impotriva acestor particulari imigranti datorita violentei lor in special cu femeile si copii, cultul lor si felul lor de a gandi. Acesti oameni in primul rand ar trebui educati inainte sa faca parte dintr-o societate diferita lor. Am fost emigrant dar am respectat tara care mi-a oferit azil si legile lor. Am fost recunoscator pentru ceea ce mi sa oferit, dar acesti oameni par sa incalce legile umane sa nu mai zic ca nu ar avea nici un fel de respect fata de partea feminina si parcurg la violente si violuri iar felul lor de a gandi este invechit daca nu barbaric. I poti oferi omului o a doua sansa la viata si un sprijin dar celui ce te respecta si incearca sa se integreze si sa faca parte din societate nu celor ce ar vedea poporul nostru ca fiind unul josnic. Plus ca de cand guvernul voteaza in numele nostru si ia hotariri. Societatea asta este a nostra si noi trebuie sa hotaram cum ne o dorim. Ne-am saturat de un guvern corupt care isi urmareste doar propriul scop si nu a poporului. De cand UE hotareste la noi in tara, de cand probabil guvernul ne-a vandut tara? Nu, nu vrem ca altii sa hotareasca in locul nostru. Vrem un referendum si o lege ca totul de acum incolo sa se hotareasca doar prin referendum.