SPUNE STOP MASINILOR CU VOLAN PE DREAPTA ,VIATA ARE PRIORITATE!!


Musafir

#1

2015-07-25 13:03

Si asa e haos in traficul din tara noastra, cu atat mai mult creste riscul cand e implicat in trafic un sofer care nu are vizibilitate de pe scaunul din dreapta!

Musafir

#2

2015-07-26 11:38

Cele cu volan pe dreapta sa circule doar în tarile care au hotărât ca așa e corect sa fie pe partea dreapta (volanul).Niște ciudați. Au vrut ei cu tărie sa fie mai altfel decât restul lumii.Sa și le tina la ei .Păcat ca avem atâția idioți care pt niște bani care le rămân în buzunar își risca viața dar și pe a altora ..REVENIȚI-VĂ!BANII NU INSEAMNĂ TOTUL!!!

relu

#3

2015-07-26 12:03

va dau dreptate,afara cu cazanele din tara noastra; totdeauna sistemul Romanesc a acceptat mizeriile altora!


Musafir

#4

2015-12-06 13:45

Englezii circula in toata lumea cu masinile lor. CREDETI CA SUNT MAI BUNI SOFERI? Nu conteaza pe ce parte conduci, conteaza sa sti sa conduci.

Musafir

#5

2016-01-09 18:52

Si de noi care ne-am adus masini din afara, care am muncit pentru ele ce ar trebui sa facem, dupa voi asa?

 

apolitic

#6

2016-01-15 18:53

eu am 3 masini cu volan pe dreapta si circul zilnic cu ele ,nuam avut nici un accident in17 ani de cand am permis cu volanul pe partea dreapta vad mult mai bine noaptea pt. ca nu ma deranjeaza luminile celor care vin din fata iar in cazul autostrazilor pe care le avem in Romania cu volan pe dreata nu depasesti niciodata axul drumlui pt ca aproximezi mult mai bine marginea din dreapta a masinii iar demonstratia lu, titi haur e de tot rasul pt ca legal nu pastreaza distanta legala fata de masina pe  care urmeaza sa o depaseasca personal cred ca aceasta lege avantajeaza anumiti politicieni care au afaceri cu masini deci e o lege pt binele propriu nicidecum pt siguranta in trafic si sunt multe gaste care au picat in plasa ca si initiatorul proiectului


Musafir

#7 Re:

2016-01-19 11:54

#1: -  

 Oameni buni.a.ti luat.o razna???sa spume nu soferilor fara experienta..sa spunem nu taxelor ingrozitor de mari pt inscrierea unei masini...sa spunem nu discriminarii...voi va auziti cand vorbiti


Musafir

#8 Re:

2016-01-19 11:56

#3: relu -  

 Si noi totdeauna am acceptat mizeriile guvernului bagate pe gat cu forta.voi va auziti???


Musafir

#9 Re:

2016-01-19 11:57

#6: apolitic -  

 Bravo tata!sunt perfect de acord cu tine!!!


Musafir

#10 Re:

2016-01-19 12:02

#4: -  

 Foarte adevarat!conduc in Anglia de 2 ani de zile cu volan pe staga si pe dreapta!cum ar fi fost ca atunci cand eram cu masina cu volan pe stanga sa imi spuna englezul ca nu am voi..sa ies din tara lui ca sunt pericol in trafic..si plus de asta...cand am iesit din tara lor cu masina cu volan pe dreapta sa ma ia francezii..belgienii olandezii..nemtii...cehii...unguri la pwla ca am volan pe dreapta???sunteti niste imbecili cei care interziceti astfel de masini...nu masinile sunt problema..soferii teribilisti sunt problema!!!

Cristi motru

#11 Ce sa faci.

2016-01-19 13:02

#3: relu -  

 Sistemul romanesc este el însuși o mare mizerie.

ilie

#12 a

2016-01-26 08:36

initiatoru respectivei petitii o condus vreodata o masina cu volan pe dreapta sau vorbeste aiurea...masinile aduse din UK sunt fff bine intretinute

Marian

#13 Re: a

2016-02-08 20:20

#12: ilie - a 

 Ai dreptate eu cred ca cine a facut petitia e unul fara cap ,sau e vreun nume la misto sa zica tot omul de rind da domnu le asa e .ca sa ne distraga atentia la toti vorba aia tara moare si baba se piaptana. Nu mai avem fabrici unde sa muncim sa ne putem  creste copii. Sistemul de sanatate e la pamint si uite marea problema masinile cu volan pe dreapta .sa puna mina pe condei domnii ministri sa vada ca ti bani sau primit din tara masinilor cu volan pe dreapta .Domnule Draghici mi ar fi rusine sa fac o asemenea petitie  .la copii sarmani din tara si la batrini nu te gindesti 

Vlad

#14

2016-02-18 05:50

 Problema nu este ca se inmatriculeaza masini cu volan pe dreapta ci faptul ca sunt mai ieftine si cineva pierde la vanzarea de autoturisme cu volanul pe stanga. Atat timp cat stii sa conduci o masina nu conteaza pe ce parte e volanul.

sulica

#15 Re:

2016-02-18 23:23

#3: relu -  ba nene relu dar tu ce fel de cazan conduci ?! daca si tarile celelalte mai exact anglia ar da afara cazanele romanesti ,ce ai spune atunci?!dar asa e la romani (un prost arunca o piatra n apa si 10 sar dupa ea)

 


Musafir

#16

2016-05-01 19:58

Sunteti bolnavi la cap doar ca niste cocalari smecheri care au folosit doar bicicleta pana sa ajunga in UK la diverse spalatorii auto apoi revenind in tara cu masini de 300 de lire si sa-si impresioneze vecinu care inca circula cu berlina 1310 dandu-I cox la bolidul lui fara a constientiza pericolele .daca acel autoturism e folosit in scop domestit e total inofensiv conduc asemenea autoturisme in RO din 2003 fara a avea I oglinda sarita baremi
Raspuns

#17 Re:

2016-07-29 19:24

#5: -  

 Mai platesti diferenta si iti transformi masina intr-o masina "normala", sau o duci inapoi de unde ai adus-o si cu banii "munciti" iti cumperi o masina produsa pentru tara noastra.

ionionica

#18

2016-10-16 13:04

Se arata in materialul prezentat ca si argument al petitiei cateva accidente in care ar fi fost implicate masini cu volanul pe dreapta,de acord cu sorici asta draghici cum lo chema. Ma draghiciule care nu prea sti cum sa iesi din anonimat,pot sa te ajut cu ceva idei care te-ar putea scoate in evidenta fara sa cazi in asa hal in penibibil. Acum vin si eu cu o intrebare,zecile de mii de accidente in care sant implicate masinile autohtone,cele cu volan pe stanga,carui motiv se datoreaza?. Si daca cu sclipirea inteligentei tale poti face un demers prin care sa stopezi cumva miile si zecile de mii de tragedii in care sant implicate masinile cu volan pe stanga, te rugam GENIULE. Asa ca sa-mi bag pula in mata aia prostituata,sa-ti iau copiii si bebelusii-n pula si daca ai si ceva mortisori sa-mi bag pula-n aburu lor,asta pentru ca poti sa fi atat de idiot. Esti un fraier flausat si am sa vad cum dau de tine. Te voi fute-n cur dar fara vreun lubrefiant sa nu-ti uiti niciodata prima dragoste.


Musafir

#19

2016-11-13 20:07

O lege care ar Trebe cat mai Repede sa fie facuta
sant prea multe accidente din vina celor care
Conduc o Masina cu Volan pe dreapta
NNL

#20

2017-03-02 08:39

Asta e discriminare

Am lucrat legat in UK timp de 6 ani avand masina de servici cu volan pe dreapta si ca masina de familie masina personala cu volan pe stanga adusa din tara si cu care nu am avut nici un incident.

Ideea e ca in locul interzicerii acelor masini cu volan pe dreapta poate statul roman sar putea implica cu un mic ajutor pentru schimbarea volanului pe stanga.Ceva de genu programul rabla dar in care sa te incurajeze financiar sa optezi pentru aceasta modificare in service specializat.

Si va rog incetati cu discriminarile in secolul 21.

Exista Curtea Europeana pentru drepturile omului 

Este inacceptabila aceasta petitie pentru care poti fi tras la raspundere 

Pas

#21 Oameni plictisiti

2017-03-02 14:50

  Conduc masini pe ambele parti de ani buni, nici un incident pana acum. Cu volan pe dreapta stai un pic mai departe de masina pe care o depasesti, nimic deosebit sau iesit din comun. Te acomodezi repede, tii minte pe ce parte sa stai, mare branza! Soferii cu experienta conduc pe ambele parti fara probleme, nu am stat in Anglia, dar am o masina Type-UK, nimic iesit din comun ca stau pe alta parte, politia nu-mi spune nimic, ci de multe ori admira masina si faptul ca sunt pe partea cealalta, nu stau in Ro, ci in DE unde nu e nici o problema sa ai RHD. O conduc fara probleme pe nationale si autostrada, mai mult pe nationale datorita zonei in care stau.

  Cred ca Romania are probleme mai mari decat masinile LHD vs RHD.

nik

#22 Masini cu volan pe dreapta.

2017-04-18 00:38

Masinile din uk au mai putini kilometri decat cele din germania,de exemplu,iar daca se vor interzice credeti ca nu vor mai fi accidente in Romania,este o alta tampenie,se poate face eventual o verificare a modului de a conduce.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...