SPUNETI STOP MUZICI COREENE IN ROMANIA!

AnnaN

/ #84 #84 Re:

2017-09-28 14:48

#83: Boyend the scene! - Re:  

Ziceai  ca totul are un inteles dar explica-mi si mie ce poti sa intelegi  tu dintr-o limba asemanatoare cu chineza. Si da am vazut multe videoclipuri cu kpop si chiar am fost fana lor in trecut . Cred ca inca mai sunt dar macar eu nu ma laud ca am crush pe nustiu cine, ca sant fana nustiu cui, ca stiu putin din nustiu ce limba . Mai pe scurt nu exagerez asa ca voi kpop-eri.Ascult toti artistii de peste tot. Si pentru cultura ta generala NU ASCULT MANELE. Nu poti sa zici ca nu stiu nimic despre coreeni , despre Korea sau ca urasc tara asta. Nu pt ca eu ma uit de mica la seriale coreene si mi-a placut de mica aceasta tara . Nu am nimic cu ei sau cu muzica lor ci cu voi care va laudati tot timpul  si va gasiti sa-i tratati pe altii cu superioritate.Va credeti mai destepti si asta va face si mai enervanti. Apropo nu trebuie sa ma pui tu sa ascult BTS sau nush ce trupe pt ca in primul rand le-am ascultat deja si in al doilea rand ascult ce vreau. Am si eu artistii mei preferati koreeni recunosc. Asa cum am artisti preferati indieni, rusi sau americani.       In concluzie , in cazul in care esti mai grea de cap si nu ai inteles ce am vrut sa spun mai sus, eu nu ma iau de coreeni Doamne fereste ci ma iau de kpop-eri -aia care se cred mari si tari in fata tuturor doar pt ca asculta un anumit fel de muzica.