Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

drum bun cetateanului cilea

/ #30349 Re: Ponta: Ion Cîlea a fost un om care a luptat într-un mod extraordinar pentru binele județului Vâl

2014-12-05 13:57

#30346: - Ponta: Ion Cîlea a fost un om care a luptat într-un mod extraordinar pentru binele județului Vâlcea. 

 Cetateanul Cilea s-a dus! Dumnezeu sa-l ierte!

Omul Cilea bun pentru PSD, rau pentru populatia pe care a pastorit-o. Omul Cilea a tinut acest judet in pacla inactiunii. Nu cred ca a furat dar nici macar nu a incercat (el personal). Problema este in acest judet ca NIMENI, si repet cu insistenta: NIMENI, nu a avut curaj SA FACA CEVA PENTRU CETATENII ACESTUI JUDET.

O sa imi spuneti ca a dat bani la cutare proiect, a facut cutare, a facut si a dres.

Revin cu intrebarea pe care i-am mai pus-o inaintea alegerilor locale din 2012: Cum rezolvati problema OLTCHIM?

Rezultatul este pe minus! E drept ca putea fi minus infinit... dar asta nu inseamna ca presedintele consiliului judetean Cilea Ion sau alti tovarasi care misuna acolo au vre-o implicare decat la nivel declarativ. O sa facem, o sa dregem, bla, bla, bla. In acest timp generatorii de bani pentru bugetul din care au vegetat aceste lichele au inceput sa moara. Pe capete.

Dupa alegerile prezidentiale credeam ca acestor lichele le va reveni un rest de bun simt. Nu, nu poate sa le revina ceva care a murit de mult. Nu poate sa rasara o lumina de bun simt pentru ca ei nu au carat cu carca sacii de materii prime, nu au maturat si nu au varuit o bordura, nu au desfundat un WC-u. Nu au.... NIMIC.

De ce? Pentru ca lor intotdeauna li s-a carat, li s-a maturat si li s-a varuit, li s-a desfundat un WC-u. Pentru ca lor LI S-A CUVENIT TOTUL. Li s-a cuvenit pe banii nostri si in serviciul nostru.

De ce li s-a cuvenit? Pentru ca noi nu ne-am cunoscut drepturile. Ne stim doar obligatiile de a ii plati si a tace din gura, de a ...., totul pe banii nostri.

 

S-a dus cetateanul Cilea, Dumnezeu sa-l ierte!

Cand ne vom duce si noi, in aceeasi zona, imi doresc sa nu-l mai gasesc pe Omul Cilea presedintele judetean Valcea al mortilor. Pentru ca nici acolo nu o sa faca nimic pentru mortii lui valceni!