Schimbarea Firmei de transport pe ruta Iasi-Barnova

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Schimbarea Firmei de transport pe ruta Iasi-Barnova


Musafir

#1

2014-04-28 11:50

Batae de joc
Anonim

#2 ....

2014-04-29 13:38

Nu cred ca va exista o alta firma in Iasi care sa se incumete sa liciteze pentru acest traseu. Chiar daca va exista una, tariful unei curse va fi acelasi. Noi ne plangem, dar ar trebui sa luam in consideratie ca numai un patron nebun ar sublicita pentru acest traseu si ar practica tarife mai mici.Eu sa am firma de transport as fi procedat la fel. In primul rand ma gandesc ca incepand de la Hanul Trei Sarmale si pana la Manastirea Birnova in cel mult doua saptamani microbuzele mele ar avea nevoie de reparatii capitale tinand cont de starea traseul. La un singur traseu pe aceeasi portiune de drum soferii sunt nevoiti sa faca slalom printre gropi, iar in unele sectiuni de drum nu au alta alternativa decat sa treaca prin gropi. Solutia nu e schimbarea firmei de transport. Ar trebui facuta petite pentru solicitarea asfaltarii drumului si proptita in fruntea presedintelului Consiliului Judetean Iasi, ca de cate ori se uita in oglinda sa isi aduca aminte ca trebuie sa aloce bani si pentru acest drum. Apoi sa ne adunam cu totii in fata Primariei Birnova sa le facem o cantare cu strigaturi ca ne-a ajuns cutitul la os. Cu mana pe inima spun ca imi e dor de dl Victor Chirila. Cand era primar nu il inghiteam deloc, dar macar pe vremea lui tot s-a mai facut ceva, dar acum ne jumulesc astia de vii. Am ajuns sa ne milogim la usa lor pentru o banala hartie si sa ii spunem saramana unei dudui care nu de mult se zvonea ca face videochat, iar acum a ajuns doamna in primarie. S-au adunat cu tot cu catel, purcel si tot neamul lor in primarie sa ne faca noua zile fripte.Toata ziua le vezi ca niste babe cum stau la soare in ograda primariei, cu cafelele in mana de zici ca e carciuma nu primarie. Am ajuns de rasul curcilor. Stau cateodata si ma gandesc oare maine mai am bani de bilet sa ajung la munca sau o ard la pas pana la Han?
Pacala

#3 Re: ....

2014-04-30 21:05

#2: Anonim - ....

Bou am mai fost cand l-am sustinut pe Popa si Cazacu! Doi primari dupa Victor Chirila si nici unul nu a stiut sa ii calce pe urme. Nu s-a vazut nimic nici la unul nici la altul. Amandoi au carpit pe ici pe colo ce era deja facut si in rest au dat din umeri. Din bou am devenit vaca, ca acum de vro 2 zile tot o ard la pas pana la Han. Mergind asa ca prostu pe jos, mi-am adus aminti ca pe vremea lui astia de la maxi taxi nu schimbau preturile cum vroiau ei. De gura lui au introdus si abonamentele pentru elevi. Ca Pacala, vorbeam singur pe drum : "Daca nu era Chirila sa imi toarne asfalt ma scufundam in glod pana la sosea". Mi-am adus aminte de vremurile lu Impuscatu, numai atunci m-ai mergeam la munca pe jos. Ce zile am ajuns, la 52 de ani sa merg pe jos pana la Han si sa imi blestem zilele ca am votat pentru mai bine si nu m-am ales decat cu regretul ca poate era mai bine pe vremea lui Chirila.

anonim

#4

2014-05-08 21:09

cel mai bine ar fi daca am inceta cu totii sa mai mergem macar 2 zile cu maxi-taxi...poate s-ar vedea vreo schimbare

Musafir

#5

2014-10-12 08:24

Bafta.

Ortografie

#6 Re: Bataie*

2015-12-20 06:53

#1: -  

 


Musafir

#7

2016-03-02 13:45

Parerea mea ca ar trebui schimbata aceasta firma de maxi-taxi , in primul rand pretul la bilet foarte mare si in al doilea rand au un program de cacat...nici nu stii cand sa mergi in statie! Trebuia lasat programul vechi..din jumate in jumate de ora nu ca acu!! x((((

Musafir

#8

2016-10-14 04:45

pentru ca stai f f mult ,pentru ca intre 8 si 9 au pauza dar este mai lunga Am stat de la 9 si zece pana la 10 si douzeci sa vina un autobuz.Soferii nu dau bilete decat unul singur.Iar autobuzele in afara de cele nemtesti sunt dezastru sunt vechi au scaune putine,nu au aer ,poti sa mori usor.