Adresare catre Pro TV sau alte posturi

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Adresare catre Pro TV sau alte posturi


Musafir

#1

2015-05-27 07:56

Tresbuie sa fim unii pentru altii!!!!
medic oftalmolog

#2 poate totusi ne dotam propria tara

2015-05-28 20:13

Acum o mica explicatie:
- 36 mii de euro costa tot echipamentul necesar pentru a efectua cele mai sofisticate interventii de transplant de cornee la noi in republica
- pentru a efectua cele mai simple, dar efective, nu costa decit 2-3 mii, si medicii oftalmologi din resursele proprii au adunat si au facut
- transplantologia oftalmologica deja functioneaza de 3 ani in RM, si anul acesta s-a facut si cu scop optic, adica pentru reintoarcerea vederii

Acum intreb:
Pentru ce sa dai zeci de mii pentru 1 singura operatie, cind poti crea si dota un segment intreg medical cu utilaj in propria tara.

Va rog explicati-mi logica....

medic oftalmolog

Eu

#3 Re: poate totusi ne dotam propria tara

2015-05-28 22:01

#2: medic oftalmolog - poate totusi ne dotam propria tara 

 Domule medic oftalmolog, nu as vrea sa va supar, dar haideti sa nu comparam nivelul medicinei din RM cu cel din Germania. si totul nu se bazeaza numai pe echipament, din pacate, de altfel totul chiar ar fi mai simplu. oamenii nu vor si nu pot avea incredere in medicii nostri, mai ales cand e vorba de operatii complicate. Oleg are nevoie de o interventie cat mai rapida, si cat mai CALITATIVA, pentru a-i mari sansele de reintoarcere a vederii. iar mesajul dumneavoastra cred ca ar trebui publicat si adresat altor persoane.

OLEG

#4 raspuns medicului oftalmolog

2015-05-29 19:27

Stimate medic fa rog sa semnati aceasta petitie pentru a participa la caravana de craciun, multumesc de informatie ca aceasta operatie costa 36 mii de euro  , o persoana  a gasit o clinica unde interventia costa 30 mii de euro,dar voi lua acest pret de care ati spus Dvs din motivul ca: eu am avut 20 de operatii la ochi si in cazul meu operatia poate costa si asa , comentariu Dvs il voi posta la mine pe pagina ca sa poata lumea vedea si nunumai ce spun eu dar si altii. Dvs cunoasteti bine boala Hlaucoma miam facut in toate spitalele si republica la aceasta bola interventie insa ea este de la naster. Cind am ajuns la spitalul Republican mie miau zis in felul acesta . ca toti care au facut operatii la aceasta boala ca la amea , ei in loc ca sa faca mai mult o stricat fiindca nu era facut gaurile unde DVs stiti , miau pus diagnostica ( заущенная глаукома) .Moldova noastra ii frumoasa tara , medicina extraordinar de dezvoltata nu doresc sa ma indoiesc in asta , tare o iubesc pe acesta tara dar medici nu doresc sa se apuce de aceasta operatie din motivul : 1 ei am inceput 2 ani in urma sa faca aceste operatii , aceasta se face la BSMP si face cel mai bun oftalmolog Ivanov si pina cind la citi oameni a reusit sa faca din pacate nu se primeste la nimeni si de asta nu doreste sa meargala acest risc. dar alt oftalmolog mia zis " Doamne fereste sa nu ma duc nici in F.Rusa nici intr-o tara care era in CSI ci sa ma duc numai in Germania sau Israel ' . Vedeti si Dvs cum va fi mai bine pt mine. Cu stima Oleg Adrian 


Musafir

#5

2015-05-29 22:48

Pentru ca il sustin pe Adrian....

Musafir

#6

2015-05-30 01:33

oleg, sper sa invingi mafia care ne chinue de zeci de ani!!
OLEG

#7 Pentru Musafir

2015-05-30 09:36

Va multumesc pe toti care ma sustin Pe mine si doresc sa va zic ca sint un pacatos dar care se caieste in fiecare clipa pentru orice fatpa care o fac nu corect . Doresc sa va zic pentru mine sint in lumea aceasta doua feluri de oameni si nu mai multi. 1 oameni care sunt a Domnului , 2 oameni ai deavolului.  Cine este pentru mine mafia!? Aceasta este deavolul pe care eu mereu incerc sa il cistig care nu  zeci de ani ne chinuie pe noi oamenii da cu veacuri si sfirsitul lui este focul vesnic!!! Ramineti cu Domnul , cu stima Oleg Adrian 


Musafir

#8

2015-05-30 10:38

Pentru ca ,acest baietel merita sa faca aceasta operatie.
OLEG

#9 facebook

2015-05-30 12:08

Cine doreste sa ma vina la mine pe pagina de facebook scristi Oleg Adran Valad , si eu va primesc cu mare placere

1

#10

2015-05-31 11:37

Oleg eu am auzit ca totusi in Israel fac cel mai bine!

OLEG

#11

2015-05-31 11:58

Stiu de asta sI eu , daca voi avea bani voi merge

 

si acolo


Musafir

#12

2015-06-03 18:10

Toti oamenii au dreptul la o viata decenta si sanatoasa

Musafir

#13

2015-06-07 16:53

vreau sal ajut pe oleg
Ion

#14 Curaj

2015-06-16 12:23

Sa dee domnul sa ti se implineasca visul!!


Musafir

#15

2015-06-16 13:26

Sa va ajute Domnul.

Musafir

#16

2015-06-16 17:42

Hai fă treabă... Bravo

Musafir

#17

2015-06-17 01:14

Vreau sa il ajut pe Oleg Adrian.
OLEG

#18

2015-06-27 19:53

Eu OLEG Adrian mam intlniit azi cu o doamna.care sa prezentat ca Doamna ELENA. EA mia zis ca cunoaste bine regulile de la caravana de craciun si a mai zis ca acolo in acea campanie intra copii cu parinti. dar pur si siplu oameni maturi nu pot participa, si nu puteam sa nu am in credere in cea ce zice fiindca zicea clar si mult… am primit informatia aceasta si doresc sa zic ca compania ProTv nu este obligata
sa ma includa in Actul de Caritate si nici nu doresc sa fiu inclus fortat . deoarece ma voi simti incomod. dar din partea mea multumesc toata lumea care ma sustin si mau sustinut pentru ca sa pot rezolva intrebarilr mele. daca compania aceasta ajuta la copii lasa sa ii ajute si ei sa fie sanatosi asta e cel mai important.Eu nu am lasat miinile jos dar am respectat regulile si drepturile companiei acestetai fiindca nu numai doamna Elena mia zis acest lucru . va multumesc mult ! cu stima Oleg-Adrian Vlad

Jana

#19 Re: raspuns medicului oftalmolog

2015-06-30 15:10

#4: OLEG - raspuns medicului oftalmolog 

 Debilul asta de Oleg inca mai maninca la cacat? Suferi de vedetism mai baiete? Nu te-ai linistit?
Il vad prin centru cum umbla cu minciunile si cu baladele lui prostesti.
Linisteste-te si tine gura plisc pentru ca vai si amar de poponeata ta.
Nu numai ca ai devenit enervant dar deschizi gura mare si urita.
Ti-au strins lumea bani, dar daca au vazut ca esti un nenorocit de afirist, minciunos si umbli aiurea cu minciunile - pai deodata te-au pus la punct si ti-au taiat accesul la donatii. Sa fi fost un om cumsecade, sincer si fara intentii dubioase, poate donatorii te mai credeau... dar ma rog, fiecare isi merita soarta.

OLEG

#20

2015-07-15 12:25

Eu Oleg Adrian va propun sa atrageti atentia la oamenii care scriu despre mine porcarii si daca ve-ti ateage atenția ,ve-ti vedea ca sunt de pe saituri anonime , daca acesti oamenii ar fi sinceri ,ei nu s-ar fi ascuns,căci daca eu as dori ,as putea sa-i găsesc ,pur si simplu nu suta cointeresat sa-i caut ,deoarece stiu pres stiu ca fac parte din grupirovka care mi-au luat banii , ei considera ca astfel se vor autoapăra,dar parerea mea este ca ei ar fi bine sa taca,căci de alt fel va fi evidentă toata murdaria pe au facut-o ,care apare in comentariile lor Canal 2 si in alte retele de socializare ,cu toate acestea ei fac ca oamenii sa gindeasca ce sa intimplat totusi cu acesti bani , si dece oleg Adrian sa dezis de ei ,atunci cand deja a fost strinsa toata suma . Eu Oleg Adrian Va anunt ca nu s-a strins toata suma ci doar 8500 euro si cind am inceput sa ne adresam la CLINICI , mediicii au zis ca aceasta operatie costa 20000 euro sau maximum 30000 euro . Insasi eu la urma am aflat ca ma va costa 36000 euro , din acest motiv nu putem zice ca sa strins toata suma , in privinta programarii la clinica eu am zis si iarasi zic , nici un document nu am dat la oamenii ceea care au zis ca mau programat la clinica, dar fara documente nu ar putea fi programat, nu exclud ca poate Alina Rotaru a vorbit cu medicii de acolo ca sa pot da fiu primit la consultatie pe 30.10.2014 cum zicea ea . Dar banii nu au fost achitati pentru consultatia aceasta ,însă ea mi-a spus ca a fost acoperită aceata cheltuiala .Dar este știut si in Moldova la cinici private nu primesc bani pina nu vine persoana in cauza ,in special in Europa. Ca asa ar putea mii de oameni sa dea bani si ce era sa faca medicii,s-ar fi dus in eroare.Va aduc un exemplu : sinteti programat pe 05.07 ,Dvs ati achitat in avans ,dar Dvs nu veniti pe 5 ci pe 20.07 deja suma este achiatasi,astfel ieșise o încurcătura totala cu plata , ca sa nu se întâmple astfel de situații,clinicile iau banii cind vine pacientul in persoana .Eu consider ca acei oameni care o sustin pe Alina Rotaru si pe toata grupirovca lor ar trebui sa taca ,fiindca eu voi fi nevoit din nou sa zic lumii ca banii ceea eu nu i-am primit , si ca acesti oamenii imi sunau de pe numere ascunse pentru a nu fi găsiți , acesti oamenii au inchis pagina Help Oleg See the sun rise pentru ca lumea sa nu poata da intrebari si mai mult secat atât ,au asteptat ca lumea sa uite istoria aceasta pentru ca sa inchida pagina. Ascundeti va rog rușinea aceasta si nu scoateti murdaria din canalizatie , trebuie de uitat acesta istorie si ALina Rotaru si Marcel Botnaru si Jane trebuie sa imi dea pace mie si sa nu scrie murdarii despre mine si altii oamen care ii sustin ,trebuie sa se opreasca ,si alți care susțin aceata grupirovka ,consider ca nu ar trebui sa provoace lumea si sa ma murdărească pe mine ,cu aceata voi nu susțineți pe ei ,dar ma provocat pe mine sa scriu adevarul. cavi oricum vreti nu vreti dreptatea e de partea mea ,eu de banii care sau strin nu mam folosit , nu am furat bani de la nimeni, si cum nu am vazut asa si nu vad si cu munca mea proprie imi cistig banul pentru a trai si poate incet imi voi stringe auma necesară pentru operatie daca voi reuși,si doar Domnul stie ce va fi mai departe , terminati cu jocul acesta , nu trebuie sa aratam altora ce s-a facut la noi in Moldova. Sper ca Ati inteles Mesajul meu si sper sa nu mai gasesc in retelele de socializare murdarie despre mine ,asa cum eu despre voi urat nu Vorbesc. Eu nu v-am numit afiristi si cu diferite timpenii , eu doar ma aparam de la tampeniile care le ziceau MArcel ,Alina si Jane. cine a inteles e bine ,cine nu , nu le faceti mai rau lui Alina ,si daca ati pbservat la Canal 2 ,dar ei au fost primii care începuse sa scrie comentarii la Canal 2 si alte retele unde îndemnau oamenii sa nu ma mai ajute .Cone a înțeles mesajul meu ,e foarte bine ,dar cine nu a inteles si continua sa scrie aceste nebunii cu acopul de a-i susține pe acești trei ,nu cred ca vori atinge mare succes! Cu STIMA OLEG ADRIAN

 

Iata sint unii oameni care zic si compun minciuni ca sicum eu mam dezis de bani, aici este tot scris de mine motivele de ce mam dezis de la oameni in care deja nu aveam incredere si din motivul caruia a trebuit sa ma dezic de bani ...
Уважаемые доноры! Я вам безмерно благодарен за то, что вы решили откликнуться на эту компанию, которую провели Алина и Марчел!
Я буду краток: после всех моих разговоров с Алиной и после того, как мне прочитали как она их перевернула и преподнесла вам здесь в Facebook, я ещё раз убедился, что я был прав! Я сказал, что я буду краток! ЛЮДИ ДОБРЫЕ, пишущие в комментариях что вы начинаете жалеть что вы помогли мне - это даже перед Богом выглядит несправедливо, чтобы вы так думали! Я эти деньги себе на счёт не просил, я Алину и Марчела не оскорблял, а то что Алина умышленно исказила все наши разговоры - Бог ей судья и пусть это останется на ее совести! Я не хотел и не хочу наживаться на собранных деньгах, теперь мне они ни в какой форме не нужны! Алина и Марчел, я вас прошу: не ищите со мной никаких связей потому что я вам не отвечу!!! Оставьте меня в покое, чтобы я сам с помощью Бога и простых людей жил как и жил раньше, и так же самостоятельно выпутывался бы из всех жизненных ситуаций, как это и происходило всю мою жизнь! Не продолжайте далее эту кампанию по сбору денег, и не используйте моё имя в этих целях! Я не нуждаюсь в этих деньгах! Заявляю это однозначно! А если бы у меня были корыстные цели, то я бы наоборот их преследовал, пытаясь к этим деньгам получить доступ любой ценой! Я всегда себя считал сильным, но эта история уже не даёт мне спокойно спать по ночам! Люди добрые! НЕ СОБИРАЙТЕ НИКАКИЕ ДЕНЬГИ, НИ НА КАКИЕ СЧЕТА! Потому что я ни одним центом и ни одним евро не воспользуюсь! Не обзывайте меня зря ослом и всякими другими словами! Я не хапуга, я из этой ситуации никогда не искал добиваться своего! Не пишите оскорбления в мой адрес, потому что хоть я и незрячий, но у меня есть моё человеческое достоинство, которое всю жизнь многие пытались затоптать в ногах, но я сумел его сохранить!
Да! У меня есть много друзей, которые в нужный момент оказали мне огромную материальную помощь, у которых я жил и по 2 года.
Но эти люди не смели никогда даже задумываться о тех вещах, которые здесь писались! Никто на меня не давит и ничего от меня не хочет заполучить! Не очерняйте моих друзей и всех которые сделали мне добро, также как и я не говорю ничего плохого о всех вас, кто был отзывчивым и помог мне, пожертвовал может быть самое дорогое и последнее от себя для меня!
А пишу я на русском, потому что я вырос и воспитывался в русской среде, а румынскому я научился самостоятельно! Я патриот своей страны, безмерно люблю её, и её народ, я не участвовал, не участвую и не буду участвовать в политике, ни под чьим партийным флагом! Потому что я верю в Бога! И если мне помогли по жизни люди партийные, как недавно Ренат Усатый, так это потому что они откликнулись на моё бедственное положение, и на моё нищенское существование, в котором я нахожусь, за что я им очень благодарен!
Я больше не буду полемизировать и дискутировать на страницах Facebook, и никакие интервью никому больше не хочу давать, потому что эти переживания только обостряют мои проблемы со здоровьем! Не переводите деньги, не продолжайте никакие кампании, и не затрагивайте больше нигде моё имя! А Алине я скажу, что если и другим людям ты собираешься оказать такую "помощь", как и мне, то лучше не занимайся этим.
Чтобы это моё обращении никто не отредактировал и не удалил я его посылаю в несколько средств массовой инфромации!

OLEG

#21

2015-07-15 12:40

Astazi am vorbit cu secretara de la ProTV si am intrebato direct daca compia de caritate este doar pentru copii , insusi ea mia zis ca aceasta companie este pentru toate virstele de aasta rog pe toti sa prelungeascasa distribuie aceast petitie pentru a se semna totii doritarii de a ma ajuta. si nuva uitati la oameni care sint cointeresati sa toarne murdarie pe mine, motivul lor este a ascunde pe mine ca sa nu pot arata la lume dreptatea de care ei se tem.Insusi eu nu reactionez la asta si prelungesc mai departe posibilitate sa imi recapat vederea, eu nu am zis de banii care sau strins si nu iam vazut insusi acesti oameni se vor descoperi cu gindul ca ma murdaresc pe mine,se va primi ca ei vor a rata la lume ca eu sint drept si nu am lua nici un leu de la dinsii,dar ei sint acei care sint, deatit va multuesc mult .Cu Stima Oleg Oleg-Adrian Vlad

http://curaj.tv/vocea-strazii/cintare-pentru-vrajmasii-mei-oleg-adrian-vlad/

Olivia Sacali
Musafir

#22

2015-09-14 21:47

Cunosc acest băiat și știu că are nevoie de ajutor, de aceea aș dori și eu enorm de mult să-l ajutați. Eu l-am ajutat în măsura în care mi-a fost posibilă, dar de una singură nu pot face multe. Vă rog să dați multă atenție acestui caz pentru că merită! Domnul să vă binecuvinteze pentru lucrările pe care le faceți! Te salut cu drag Oleg. Olivia.


Musafir

#24

2015-09-26 15:18

Merita e o persoana speciala
OLEG

#25

2015-09-30 17:19

http://curaj.tv/reportaj/social/oleg-si-adrian-cinta-linga-pro-tv-chisinau/

Eu Oleg-Adrian Vlad impreuna cu cu prietenul meu Adrian cu mare nerabdare sicu mare credinta ne rugam Domnului ca craciunul acesta sa il ajute pe Adrian si sa ii schimbe soartalui ! Asteptam marea si bogata indurare de la Dumnezeu si tare ne rugam ca persoanele care stau in comisia la ProTv si hotarasc care caz va fi aratat , sa nu uite de noi. Va dorim la toata lumea Craciun fericit fiindca pentru noi fiecare zi care ne apropie de sarbatoarea aceasta este asemanatoare cu ziua Craciunului, fiindca noi credem ca comisia de la ProTv ne va aluta sirezolva intrebarea noastra. La anul si la Multi ani!