Adresare catre Pro TV sau alte posturi

OLEG

/ #20

2015-07-15 12:25

Eu Oleg Adrian va propun sa atrageti atentia la oamenii care scriu despre mine porcarii si daca ve-ti ateage atenția ,ve-ti vedea ca sunt de pe saituri anonime , daca acesti oamenii ar fi sinceri ,ei nu s-ar fi ascuns,căci daca eu as dori ,as putea sa-i găsesc ,pur si simplu nu suta cointeresat sa-i caut ,deoarece stiu pres stiu ca fac parte din grupirovka care mi-au luat banii , ei considera ca astfel se vor autoapăra,dar parerea mea este ca ei ar fi bine sa taca,căci de alt fel va fi evidentă toata murdaria pe au facut-o ,care apare in comentariile lor Canal 2 si in alte retele de socializare ,cu toate acestea ei fac ca oamenii sa gindeasca ce sa intimplat totusi cu acesti bani , si dece oleg Adrian sa dezis de ei ,atunci cand deja a fost strinsa toata suma . Eu Oleg Adrian Va anunt ca nu s-a strins toata suma ci doar 8500 euro si cind am inceput sa ne adresam la CLINICI , mediicii au zis ca aceasta operatie costa 20000 euro sau maximum 30000 euro . Insasi eu la urma am aflat ca ma va costa 36000 euro , din acest motiv nu putem zice ca sa strins toata suma , in privinta programarii la clinica eu am zis si iarasi zic , nici un document nu am dat la oamenii ceea care au zis ca mau programat la clinica, dar fara documente nu ar putea fi programat, nu exclud ca poate Alina Rotaru a vorbit cu medicii de acolo ca sa pot da fiu primit la consultatie pe 30.10.2014 cum zicea ea . Dar banii nu au fost achitati pentru consultatia aceasta ,însă ea mi-a spus ca a fost acoperită aceata cheltuiala .Dar este știut si in Moldova la cinici private nu primesc bani pina nu vine persoana in cauza ,in special in Europa. Ca asa ar putea mii de oameni sa dea bani si ce era sa faca medicii,s-ar fi dus in eroare.Va aduc un exemplu : sinteti programat pe 05.07 ,Dvs ati achitat in avans ,dar Dvs nu veniti pe 5 ci pe 20.07 deja suma este achiatasi,astfel ieșise o încurcătura totala cu plata , ca sa nu se întâmple astfel de situații,clinicile iau banii cind vine pacientul in persoana .Eu consider ca acei oameni care o sustin pe Alina Rotaru si pe toata grupirovca lor ar trebui sa taca ,fiindca eu voi fi nevoit din nou sa zic lumii ca banii ceea eu nu i-am primit , si ca acesti oamenii imi sunau de pe numere ascunse pentru a nu fi găsiți , acesti oamenii au inchis pagina Help Oleg See the sun rise pentru ca lumea sa nu poata da intrebari si mai mult secat atât ,au asteptat ca lumea sa uite istoria aceasta pentru ca sa inchida pagina. Ascundeti va rog rușinea aceasta si nu scoateti murdaria din canalizatie , trebuie de uitat acesta istorie si ALina Rotaru si Marcel Botnaru si Jane trebuie sa imi dea pace mie si sa nu scrie murdarii despre mine si altii oamen care ii sustin ,trebuie sa se opreasca ,si alți care susțin aceata grupirovka ,consider ca nu ar trebui sa provoace lumea si sa ma murdărească pe mine ,cu aceata voi nu susțineți pe ei ,dar ma provocat pe mine sa scriu adevarul. cavi oricum vreti nu vreti dreptatea e de partea mea ,eu de banii care sau strin nu mam folosit , nu am furat bani de la nimeni, si cum nu am vazut asa si nu vad si cu munca mea proprie imi cistig banul pentru a trai si poate incet imi voi stringe auma necesară pentru operatie daca voi reuși,si doar Domnul stie ce va fi mai departe , terminati cu jocul acesta , nu trebuie sa aratam altora ce s-a facut la noi in Moldova. Sper ca Ati inteles Mesajul meu si sper sa nu mai gasesc in retelele de socializare murdarie despre mine ,asa cum eu despre voi urat nu Vorbesc. Eu nu v-am numit afiristi si cu diferite timpenii , eu doar ma aparam de la tampeniile care le ziceau MArcel ,Alina si Jane. cine a inteles e bine ,cine nu , nu le faceti mai rau lui Alina ,si daca ati pbservat la Canal 2 ,dar ei au fost primii care începuse sa scrie comentarii la Canal 2 si alte retele unde îndemnau oamenii sa nu ma mai ajute .Cone a înțeles mesajul meu ,e foarte bine ,dar cine nu a inteles si continua sa scrie aceste nebunii cu acopul de a-i susține pe acești trei ,nu cred ca vori atinge mare succes! Cu STIMA OLEG ADRIAN

 

Iata sint unii oameni care zic si compun minciuni ca sicum eu mam dezis de bani, aici este tot scris de mine motivele de ce mam dezis de la oameni in care deja nu aveam incredere si din motivul caruia a trebuit sa ma dezic de bani ...
Уважаемые доноры! Я вам безмерно благодарен за то, что вы решили откликнуться на эту компанию, которую провели Алина и Марчел!
Я буду краток: после всех моих разговоров с Алиной и после того, как мне прочитали как она их перевернула и преподнесла вам здесь в Facebook, я ещё раз убедился, что я был прав! Я сказал, что я буду краток! ЛЮДИ ДОБРЫЕ, пишущие в комментариях что вы начинаете жалеть что вы помогли мне - это даже перед Богом выглядит несправедливо, чтобы вы так думали! Я эти деньги себе на счёт не просил, я Алину и Марчела не оскорблял, а то что Алина умышленно исказила все наши разговоры - Бог ей судья и пусть это останется на ее совести! Я не хотел и не хочу наживаться на собранных деньгах, теперь мне они ни в какой форме не нужны! Алина и Марчел, я вас прошу: не ищите со мной никаких связей потому что я вам не отвечу!!! Оставьте меня в покое, чтобы я сам с помощью Бога и простых людей жил как и жил раньше, и так же самостоятельно выпутывался бы из всех жизненных ситуаций, как это и происходило всю мою жизнь! Не продолжайте далее эту кампанию по сбору денег, и не используйте моё имя в этих целях! Я не нуждаюсь в этих деньгах! Заявляю это однозначно! А если бы у меня были корыстные цели, то я бы наоборот их преследовал, пытаясь к этим деньгам получить доступ любой ценой! Я всегда себя считал сильным, но эта история уже не даёт мне спокойно спать по ночам! Люди добрые! НЕ СОБИРАЙТЕ НИКАКИЕ ДЕНЬГИ, НИ НА КАКИЕ СЧЕТА! Потому что я ни одним центом и ни одним евро не воспользуюсь! Не обзывайте меня зря ослом и всякими другими словами! Я не хапуга, я из этой ситуации никогда не искал добиваться своего! Не пишите оскорбления в мой адрес, потому что хоть я и незрячий, но у меня есть моё человеческое достоинство, которое всю жизнь многие пытались затоптать в ногах, но я сумел его сохранить!
Да! У меня есть много друзей, которые в нужный момент оказали мне огромную материальную помощь, у которых я жил и по 2 года.
Но эти люди не смели никогда даже задумываться о тех вещах, которые здесь писались! Никто на меня не давит и ничего от меня не хочет заполучить! Не очерняйте моих друзей и всех которые сделали мне добро, также как и я не говорю ничего плохого о всех вас, кто был отзывчивым и помог мне, пожертвовал может быть самое дорогое и последнее от себя для меня!
А пишу я на русском, потому что я вырос и воспитывался в русской среде, а румынскому я научился самостоятельно! Я патриот своей страны, безмерно люблю её, и её народ, я не участвовал, не участвую и не буду участвовать в политике, ни под чьим партийным флагом! Потому что я верю в Бога! И если мне помогли по жизни люди партийные, как недавно Ренат Усатый, так это потому что они откликнулись на моё бедственное положение, и на моё нищенское существование, в котором я нахожусь, за что я им очень благодарен!
Я больше не буду полемизировать и дискутировать на страницах Facebook, и никакие интервью никому больше не хочу давать, потому что эти переживания только обостряют мои проблемы со здоровьем! Не переводите деньги, не продолжайте никакие кампании, и не затрагивайте больше нигде моё имя! А Алине я скажу, что если и другим людям ты собираешься оказать такую "помощь", как и мне, то лучше не занимайся этим.
Чтобы это моё обращении никто не отредактировал и не удалил я его посылаю в несколько средств массовой инфромации!