Ursul brun din Carpati a fost condamnat la disparitie!

Quoted post


Musafir

#7

2016-10-07 02:31

Am semnat aceasta petitie deoarece este de neconceput faptul ca niste incompetenti de ONG-isti care habar nu au de vanatoare si gestionarea unui fond de vanatoare( in special la munte) ajung sa influenteze soarta unor specii de interes cinegetic, in mod negativ. Pentru ca daca pana acum ursii lupii pisicile salbatice si rasii au fost vanati controlat, acum vor fi vanati prin toate metodele posibile datorita problemelor ce le vor cauza. Suntem de rasul curcilor, ne lasam condusi si influemtati de niste incompetenti, care tot mai arunca cate o pastila ca poate poate le mai da cineva niste bani. Eu zic sa despagubeasca ei oamenii care vor avea pagube in randul recoltelor si al animalelor, pagube cauzate de asa zisele specii periclitate. Sa vedem, si atunci o sa mai fie asa mari iubitori de animale? Cand vine ciobanul cu parul la usa lor, ca lupii sau ursii i'au decimat turma? Sau recoltele.si asa mai departe. Sa vada si ei cu ce se confrunta mult blamatii gestionari de fonduri de vanatoare. Sa vedem atunci ce petitii o sa mai scoata? "Salvati ONG-istii de furia taranului/ciobanului/fermierului"? Asta as vrea sa o vad si eu.

Raspunsuri

Gluck

#23 Re:

2016-10-07 11:08:14

#7: -  

 Vedeți  că  s-a deschis sezonul de vânătoare în Siria și Iraq. Problema  este  ca  animalele alea de la ISIS au arme....de asemenea fac pagube mari. Va băgați,  domnilor vânători burtoși?