Sustineti eutanasierea maidanezilor neadoptati in 30 de zile!

Quoted post


Musafir

#20 Re:

2013-09-16 11:29

#14: -

Eu n-am avut rabdare sa o citsc nici macar pe diagonala. Si sunt unul dintre cei care au semnat petitia. Iti imaginezi ca la CCR o va citi cineva?

Raspunsuri

bla bla bolovanu

#64 Re: Re:

2013-09-17 05:31:56

#20: - Re:

imi place la nebunie cand vad romani care gandesc ca mine, adik real. NU e deloc gresit sa speri si sa insisti dar cand trebuie sa fii indiferent si ti se cere asta o cam faci fara sa iti dai seama - o facem cu totii la munca, o facem in magazine, pe strazi, in trafic pana si in iesirile la "iarba verde" si nu "d-aia de-o fumam". Dar sa fii roman in Romania de 20 ani si sa tot speri la "civilizatie europeana" cand inca spargi seminte pe bancuta, ei bine, zic eu ca nu meritam. Dar nici asa nu vad ca ar fi bine sa inghitim tot si sa acceptam pana si "arvuna" destul de scumpa pe care au dat-o parintii sa isi lase macar unul din cei doi copii pe strada (adevarul doare). Totusi avem cel mai jignitor tupeu si il folosim in familie (dap), cu cei cunoscuti, in strainatate cand ni se pare ca suntem neindreptatiti, la meciurile de fotbal (sunt unii mandri cand sunt luati pe sus de Jandarmerie), si pot sa continui.... dar nu il folosim deloc cand trebuie, nu ne intereseaza. In concluzie nu judecatorii ne conduc, nici parlamentarii ci noi romanii din Romania si intotdeauna, uniti, putem sa facem ce vrem. Vrem sa scapam de maidanezi? Eu zic:

1. NU. Si zic asta de dragul iubitorilor de animale. Implicatii negative asupra celorlalti? Nu ma intereseaza! Cainii fericiti pe strazi? Desigur! Au ce manca? Copii! - gresesc cumva??????

2. DA. Romania=tara europeana. Strazi curate? Da! Copii pe strazi si in parcuri? DA! Eficienta crescuta in dezvoltare? DA! Cheltuieli inutile/primarii? NU!!?!! (asta am scos-o din burta - si nu e tata primar)