Nu e vina cainilor ca bunica lui Ionut statea la barfe!

Quoted post

cineva

#5

2013-09-11 13:27

Eu cred ca cine sustine aceasta petitie nu este un om "normal". Sa ne gandim putin care e mai important, viata unui copil sau viata cainilor ? Cu fiecare dintre noi sar putea fi intamplat acasta tragedie. As fi vazut eu ce fac altii in aceasta situatie. Cred ca cei care sustin petitia nu au copii si nu pot realiza ce inseamna pentru familia lui Ionut aceasta intamplare. Ganditiva putin, va rog!

Raspunsuri


Musafir

#9 Re:

2013-09-11 16:39:18

#5: cineva -

in locul acelor caini putea fi o masina,un om-ucigas,o apa in care Ionut putea sfarsi...tot caii ar fi fost pedepsiti?dar ce facea bunica in timp ce Ionut era atacat?cum de nu o intreaba nimenu nimic si nu e trasa la raspundere?pt ca e batrana?daca nu se stia in stare sa aiba grija de ei,nu trebuia sa ii scoata in parc!!!REPET:Ionut putea sfarsi in orice alt fel,bunica e cea  care trebuia sa aiba grija sa nu se intimple asta!!!

 

Db.lorena

#12 Re:

2013-09-11 19:54:07

#5: cineva -

Tu incerci sa spui acum ca viata unui copil nesupravegheat de o bunica imbecila valoreaza mai mult decat vietile a mii de maidanezi care nu au nicio vina?Tu vorbesti serios?"Gandeste-te putin,te rog!"

ADI

#15 Re:

2013-09-12 21:47:56

#5: cineva -  

 PETITIA E INTEMEIATA!

FACI PARTE DIN CATEGORIA PARINTILOR/BUNICILOR IRESPONSABILI?

COPILUL E RESPONSABILITATEA FAMILIEI NU A SOCIETATII!

ASTA SA LE FIE TUTUROR POSESORILOR DE COPII CARE NU SUNT IN STARE DECAT SA-I ADUCA PE LUME!!

DA DUMNEZEU COPII CUI NU TREBUIE!

DE CE NU AU GRIJA DE EI??

DACA ERA O BONA IN LOCUL BUNICII ERA DEJA DUPA GRATII SI INVINOVATITA DE O TARA INTREAGA!

LA 4 ANI DIN PACATE NU ARE DISCERNAMANT, PUTEA FOARTE BINE SA MOARA INECAT, CU SIGURANTA DACA NU ERAU CAINII, MAI MERGEA 2-3 M AJUNGEA LA LAC SI ADIO VIATA!!!

CINE AR FI FOST VINOVAT? PRIMARUL CA NU A SECAT LACUL??

HAI LASA COMENTARIILE DE DUZINA CU "VIATA UNUI COPIL VERSUS VIATA UNUI CAINE""!!

DE CE NU L-A SUPRAVEGHEAT? CUM E POSIBIL SA AJUNGA LA 1KM DE PARC IN TIMP DE DOBITOACA AIA DE BUNICA HABAR NU AVEA CA AU DISPARUT COPIII DE LANGA EA??

AICI MIZA E OBTINEREA DE FOLOASE MATERIALE PT FAMILIA COPILULUI SI LIBERTATEA BUNICII CARE TREBUIA INCHISA DIN ACEA ZI!!