Siguranta elevilor din scoala Ita Wegman

Claudia Pamfil

/ #5 rog mentionati si demersurile anterioare

2012-11-19 11:03

Se pare ca aceasta responsabilitate este a Primariei Generale a Municipiului Bucuresti (PMB)- Administratia Strazilor.

Din cate am fost informati la sedinta de la inceputul anului scolar, directiunea scolii a facut numeroase cereri (si reveniri) in acest sens, inca din timpul vacantei de vara. Am propus sa ne adresam si noi, parintii, direct PMB. Personal am facut o petitie prin site-ul pmb.ro cu numarul de inregistrare 1113060/2012-10-16, apoi, la initiativa unui alt parinte din clasa I B, am adresat si un email direct catre Administratia Strazilor (admstrpmb@yahoo.com)in data de 18.10.2012. In ambele cereri/petitii am solicitatat presemnalizarea verticala si orizontala cu "elevi" si "scoala" a trecerilor de pietoni existente, precum si infiintarea unei treceri de pietoni (de asemenea presemnalizata) la strada Scoala herastrau si am atasat si vederea aeriana cu zona si intersectiile respective.
Rog asadar ca si prezenta petitie sa ajunga si la PMB-Administratia Strazilor sau chiar la Primarul General.
Si rog informarea semnatarilor cu privire la progres- este bine sa stim cand si unde ajunge acesta petitie, ca sa stim ce sa facem in continuare in cazul in care si acesta initiativa ramane fara rezultat.
Multumim,
Claudia Pamfil