Organizarea Unui Referendum RO-EXIT !

telespectatorul fidel
Musafir

/ #4 Romania, SA PLECE DIN ue, ue ne-a urat totdeauna ! Traim in Europa, de cand nestim !

2016-06-25 08:41

Ne-am satuuuuuurat de saracie si de bogatzia celor care ne-au promis / fluturat tot timpul, ca vom fi si noi bogatzi odata, dar poporul nostru a saracit continuuuuuuuu ! Cand, nu am fost in ue, eram mult mai bine ! Ne am saturat " de jandarmi lumii ", cum or fi trait dacii, strabunii nostri, fara : ue, nato, fmi, bm......... ?! Daca Marea Britanie, tzara bogata, s-a saturat de ue, ce sa mai zicem, noi, romanii care traim, intr-o tzara bogata, dar cu poporul sarac, saracit de conducatorii locali si straini, avizi de putere, imbogatzire si lipsitzi de iubirea de DUMNEZEU si de popor / popoare ( de aproapele ) ?! Noi am intrat in ue si nato, dar ei, ne urasc cu desavarsire, pentru ca suntem crestini, ne planifica : catzi sa mai ramanem pe pamant si catzi trebuie sa ajungem sub pamant : ne panifica disparitzia pentru ca suntem crestini ; ne planifica : casatoriile, cand sa facem sex si cu cine ? Sa ne lase-n pacea noastra cu Dumnezeu, ca Dumnezeu, ne-a creat, ei, ratacitziii de la credintza crestina, se substituie Creatorului omenirii ! Iarta-i, Doamne, ca nu stiu ce fac !? Doamne, ajuta-ne si ne scoate din robia pacatelor noastre, adica din : ue, nato, fmi, bm......... !!!