Spune NU taxelor lui Simionescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune NU taxelor lui Simionescu


Musafir

#1

2014-01-15 11:20

Nu

Musafir

#2

2014-01-15 12:37

Mai bn ar face ceva util ptr braila dl Simionescu,ca de taxe suntem satui

Musafir

#3

2014-01-15 12:54

Boierilor de ce nu ne puneti taxe pe aerul respirat? Dar bolnavi respira mai mult si uni sant conectati la aparate cum ii socotiti pe aceia?

Musafir

#4

2014-01-15 14:20

Banii brailenilor sa fie folositi in servicii , nu pentru profit , prime si bonuri de masa ,...Salubritatea a facut anul trecut profit , in loc sa faca curatenie in oras,...

Musafir

#5

2014-01-15 14:50

Sa vedem daca va plati taranul care are o pensie modesta,i se i-a si dreptul de-a mai avea o pasare in curte ,un cal cu care trudeste pamantul ,o vaca care ii este painea zilnica, o oaie de care se bucura pana si copii ca naste mieluseii zburdalnici,sal vedem pe imbecilul de Simionescu cum il asteapta o duzina de tarani cu furcile la usa ,atunci sa-si de-a seama ca face o mare prostie cand a aprobat ceste taxe mai bine zis birurui ca un om cu criza care este nu isi poate intretine o familie ,porcul(EL) are salariul o gramamda de bani ii convine sa puna astfel de taxe.Dar un biet taran cu o pensie de 500 lei,asta in cazuri cele mai fericite, trebuie sa-si plateasca taxele iar pe deasupra trebuie intretinuta si familia.Nu va facea bine Ceausescu va trimitea pe toti cu cururile la munca patriotica nu sa stati pe spatele contribuabililor tolaniti in fotolii si cand va bese mintea cu cate o prostie iesiti in evidenta la rampa ca sa va da-ti aere ca faceti ceva pentrul orasul Braila ,insa va veni momentul in care nu o sa mai fiti la putere si atunci in loc sa primiti aprecieri o sa primiti injuri si blesteme ,dati seama Simionescu cat inca nu e prea tarziu ceea ce faci ca va iesi rau pentru tine cand nu o s amai fi in functie aceasta.Seamnat un brailean care doreste binele comunitati.

Musafir

#6

2014-01-15 16:53

Bine domnilor,dar as dori sa vad lista consilierilor si votul lor?
Braileanul

#7 Braileanul

2014-01-15 23:05

mai bine ar concedia militienii corupti care nu fac nimic, primesc mita, abuzeaza de functie si bate oamenii nevinovati

Musafir

#8

2014-01-18 05:06

Incep a se inventa taxe aberante
gogu

#9 taxe

2014-01-20 08:21

oi care a-ti taiat salariile,pensdiile mai vorbiti?credeti ca se uita asa usor? si apropo de pliante nu am vaca am un bou si e la pdl trebuie sa platesc?
Costinelu

#10 gogu

2014-01-23 09:27

,, nu am vaca am un bou si e la pdl trebuie sa platesc?''
Raspuns: Nu trebuie sa platiti,persoanele handicapate sunt scutite!

Musafir

#11

2014-01-24 07:18

procedura asta cu confirmarea intirzie treaba.sunt putini cei care deschid mail dupa fb ca sa confirme.poate gasiti alta procedura mai rapida

Musafir

#12

2014-02-23 11:23

la adunat bani de pe taxe si impozite se pricep dar sa adune caini vagabonzi din cartiere nu se pricep.rusine sa le fie.

Musafir

#13

2014-02-23 11:25

faceti curatenie in oras nesimtitilor ca de-aceea va ales cetatenii,adunati caini vagabonzi din cartiere.