Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!


Musafir

#1001

2012-08-02 11:40

Sa ne respecte votul, Basescu si PDL-ul

Musafir

#1002

2012-08-02 11:47

Pentru ca Romania sa plece din acest marasm instaurat de acest presedinte, care nu respacta nimic si pe nimeni , care nu iubeste nimic{ decat pe sine} si pe nimeni ..poporul iese din discutie,.. care ne cere sa facem ILEGALITATI, maine , poimaine ne poate cere sa tradam..el insusi spune ca trebuie sa mai renuntam la SUVERANITATE...Pentru acestea si multe altele trebuie sa dispara, si semnez...Damian Oancea

Musafir

#1003

2012-08-02 11:57

Democraţie violată şi luată de nevastă. Cu forţa !


Cu un scor de 1,1 la 8,7 ne-am înfrânt !
Peste 7.200.000 de români din maximum 12.000.000 de
votanţi permanenţi, se simt tot mai străini în propria ţară.
Decăderea morală a atins cote de neimaginat.
Să susţii surâzător că ai câştigat o competiţie fără să joci
în teren este de un tupeism fără margini. Tipic dâmboviţean.
Cred că şi în condiţiile realizării cvorumului, artificial fixat prin
ignorarea recomandărilor Comisiei U.E. de la Veneţia,
“şeful de stat” tot nu ar fi plecat capul.
După ce s-au înfrânt victorioşi, pedeleiii au început, din nou, să schelălăie !
Problema e că mulţi cred că a fost vorba doar
de înlocuirea unui individ cu un alt individ.
Alţii îl consideră pe actualul providenţial, faţă de cel care era fluturat ca
fiind viitorul providenţial.
O bună parte nu se bagă, declarând ritos “eu nu fac politică”,
deşi clevetesc ca babele de pe margini, la care se adaugă o bună parte, care nu înţelege nimic. Nu numai din politică.
În realitate, sunt convins, s-ar fi deschis o breşă prin care să-i înlăturăm pe toţi. Democratic. Fără urlete. Prin vot.
Aşa am mai ratat o ocazie de a înlocui actuala clasă politică
sau măcar de o împrospăta masiv.
Cine îşi mai aminteşte de bătrânul candidat care rostea calm "Cine vrea politică à la Moscova să-l voteze pe dl Iliescu, cine vrea Londra se poate baza pe mine." ?
Din păcate, ca şi în Duminica Orbului din mai 1990, România a mai ratat o şansă. Oricum, suntem pe buza prăpastiei. Vorba lui Barosso !
Întâmplător sau nu pe 29 iulie a fost ziua imnului naţional.
În condiţiile date, sărbătorirea imnului DEŞTEAPTĂ-TE ROMÂNE se amână ! Sine die.
Ungurii au făcut, din nou, jocurile în România !
O complicitate între un român bişniţar, care şi-a încălcat jurământul depus,
şi un ungur pragmatic.
De aceea, binemerită Transilvania !
Gurul Brucan a greşit. L-am dezavuat atunci. O fac şi acum.
Bunicul meu împuşcat la canal de bestii râzătoare ca Băsescu,
fără scrupule şi pic de onoare, nu cred că îmi poate reproşa ceva.
Măcar am încercat.
Noi, cei neînregimentaţi, rămânem voci singulare pentru că nu comunicăm şi nu urmărim obiective comune.
Doar javrele merg în haită şi latră pe toate vocile. De aceea m-am implicat.
În parte am reuşit, dar drumul este lung. Mă simt oarecum obosit.
Ăsta e poporul meu şi nu mă dezic de el.
Asta vrea, asta are !
Mulţi români se complac cu viaţa de târâtoare clevetitoare.
La calităţile mele de ciumpalac, nevrotic, revoluţionar-ciolonar, golan, inept, jidan împuţit, mason, derbedeu ş.a.m.d. nu mai contează o caracterizare în plus. Chiar mă menţin în formă !
O să ne revenim şi din duşul ăsta.
Europa are multe de învăţat în materie de democraţie.
Un precedent extrem de periculos a fost creat, care se va întoarce împotriva tuturor. Inclusiv a celor din Uniunea Europeană.
Orice alegere poate fi câştigată de acum de cel care invocă că susţinătorii lui au stat acasă !
Singura soluţie este un nou referendum.
Pot dona o sumă pentru organizare unei runde corecte.
Cu toţi actorii şi susţinătorii în teren.
Fără şmecherii de tip alba-neagra. Cu bărbaţi care au onoare.
Până atunci să se stabilească câţi cetăţeni români cu drept de vot mai sunt pe Terra. Este jenant să defilăm cu tot felul de cifre şi să fie în listele electorale mai mulţi alegători decât toţi românii !?!
Ca să nu mai existe tot felul de interpretări, alegătorii să se înscrie singuri pe aceste liste.
Dansul miresei continuă sau mai mergem odată la altar ?!?
Pentru că n-au venit toţi nuntaşii.


La supermarket
- De ce v-aţi călcat în picioare ca să cumpăraţi detergent la super ofertă ?
- Ne-a împins necuratul !
- De ce nu v-aţi dus la vot ?

Se pare că unii sunt mai europeni ca noi
Oda bucuriei http://www.youtube.com/embed/paH0V6JLxSI,

Toate bune !

Musafir

#1004

2012-08-02 12:20

Jos tiranu de Basescu ...care nea adus ca o tara din lumea a 3...vrem sa fim respectari in tara noastra...nu sa isi bata joc de noi cine vrea...noi suntem poporul si il vrem JOS PE BASESCU

Musafir

#1005

2012-08-02 12:21

Dupa toata nebunia care se intampla, consider ca este nedrept ca cei care au stat acasa sa ne hotarasca noua soarta. Nu este nici democratic si nici corect. Daca lor nu le-a pasat de ce se intampla cu tara asta nu trebuie sa platim noi.

Musafir

#1006

2012-08-02 12:22

Marinarul trebuie sa plece pe mare, sa ne lase sa traim.

Musafir

#1007

2012-08-02 12:22

presedintele e si las...
mioara

#1008 Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia demisului Trai

2012-08-02 12:47

Pentru referendumul de data trecuta, cand am votat reducerea numarului de parlamentari si o singura camera, s-a facut vreo Petitie? As vrea sa se respecte intai aceea: votul meu trebuie respectat !!

Musafir

#1009

2012-08-02 12:57

7,5 miloane de romani iti spun ca NU te mai vor(de fapt nu te-am vrut niciodata).DEMISIA!
name

#1010 Re:

2012-08-02 13:14

#27: -

De fapt de doar 37%


Musafir

#1011

2012-08-02 13:30

fomistilor ce tot mai comentati acum?ati votat pt un covrig,daca nu l-ati primit faceti plangere pontalaului.mergeti la munca lesuitilor....cersetorilor.. .analfabetilor....

Musafir

#1012 Re:

2012-08-02 13:55

#2: -

Dragi prieteni cu cetăţenie română, dar şi cu suflet românesc, toţi cei care v-aţi prezentat să votaţi la referendumul din 29 iulie 2012, aveţi ocazia să faceţi un ultim efort pentru a încerca validarea voturilor noastre prin validarea referendumului de către Curtea Constituţională a României!!!

Cine doreşte, poate să trimită Curţii Constituţionale, mesaj la adresa de e-mail, ccr@ccr.ro şi/sau Avocatului Poporului, mesaj prin e-mail, la adresa avp@avp.ro. Să-mi trimiteţi mesaj privat şi să-mi spuneţi dacă vreţi să vă trimit petiţia pe e-mail.

Chiar dacă CCR nu are posibilitatea legală să ia în considerare asemenea petiţii, nu poate să ignore amploarea unui demers susţinut de către sute de cetăţeni care s-au mobilizat să-şi exprime voinţa prin vot şi care încearcă să facă tot ce este posibil pentru a le fi recunoscute şi valorificate voturile, pentru a evita luptele de stradă ce s-ar putea declanşa dacă referendumul nu va fi validat.

În spaţiul destinat pentru titlul mesajului, să scrieţi: ARGUMENTE ADUSE ÎN FAVOAREA VALIDĂRII REFERENDUMULUI DIN 29 IULIE 2012.

- PETIŢIE PENTRU Curtea Constituţională a României (CCR):

http://www.facebook.com/notes/mona-np/pt-ccr-argumente-în-favoarea-validării-referendumului/514799385203393

- PETIŢIE PENTRU AVOCATUL POPORULUI:

http://www.facebook.com/notes/mona-np/argumente-în-favoarea-validării-referendumului-din-29-iulie-2012/514792608537404

Să ne ajute Dumnezeu!!!

 


Musafir

#1013 ARGUMENTE ADUSE ÎN FAVOAREA VALIDĂRII REFERENDUMULUI DIN 29 IULIE 2012

2012-08-02 13:57

Dragi prieteni cu cetăţenie română, dar şi cu suflet românesc, toţi cei care v-aţi prezentat să votaţi la referendumul din 29 iulie 2012, aveţi ocazia să faceţi un ultim efort pentru a încerca validarea voturilor noastre prin validarea referendumului de către Curtea Constituţională a României!!!
Cine doreşte, poate să trimită Curţii Constituţionale, mesaj la adresa de e-mail, ccr@ccr.ro şi/sau Avocatului Poporului, mesaj prin e-mail, la adresa avp@avp.ro. Să-mi trimiteţi mesaj privat şi să-mi spuneţi dacă vreţi să vă trimit petiţia pe e-mail.
Chiar dacă CCR nu are posibilitatea legală să ia în considerare asemenea petiţii, nu poate să ignore amploarea unui demers susţinut de către sute de cetăţeni care s-au mobilizat să-şi exprime voinţa prin vot şi care încearcă să facă tot ce este posibil pentru a le fi recunoscute şi valorificate voturile, pentru a evita luptele de stradă ce s-ar putea declanşa dacă referendumul nu va fi validat.
În spaţiul destinat pentru titlul mesajului, să scrieţi: ARGUMENTE ADUSE ÎN FAVOAREA VALIDĂRII REFERENDUMULUI DIN 29 IULIE 2012.
- PETIŢIE PENTRU Curtea Constituţională a României (CCR):
http://www.facebook.com/notes/mona-np/pt-ccr-argumente-în-favoarea-validării-referendumului/514799385203393
- PETIŢIE PENTRU AVOCATUL POPORULUI:
http://www.facebook.com/notes/mona-np/argumente-în-favoarea-validării-referendumului-din-29-iulie-2012/514792608537404
Să ne ajute Dumnezeu!!!

Musafir

#1014

2012-08-02 14:03

Dorim sa nu fim mortii care au votat pentru ramanerea Presedintelui suspendat.Cata vreme nu-si merita votul personal,despre ce decizie vorbim?Din respect pt popor,putea merge la VOT.Oricat de multi(si sunt muuulti)ar trebuii sa plece,sa se ia de manuta asa cum de manuta ne-au mintit si sa-si dea demisia.TOTI!Sa-si spele rufele murdare,sa-si scoata ochii,sa-si inchita limbile mincinoase dar sa lase milioane de oameni sa-si recladeasca tara.Stresul,minciuna si ura ucide!Curand vom spune:Votati voi morti,ca vii sunt prea putini!!!

Musafir

#1015 Re:

2012-08-02 14:07

#953: -Cei care nu s-au prezentat la vot , din Ardeal, sunt secui, care nici nu prea ştiu româneşte şi urmăresc doar programele tv ungureşti. Oricum ce-a făcut premierul ungar, e incalificabil. Am auzit că şi unii preoţi le-au recomandat celor care au mers la biserică, să nu se implice, cică... Sunt impresionată de judeţele în care au ieşit la vot chiar 70% dintre alegători, iar dacă listele electorale sunt greşite, poate cei care au iesit acolo la vot, or fi chiar vreo 80% :).

Dragi prieteni cu cetăţenie română, dar şi cu suflet românesc, toţi cei care v-aţi prezentat să votaţi la referendumul din 29 iulie 2012, aveţi ocazia să faceţi un ultim efort pentru a încerca validarea voturilor noastre prin validarea referendumului de către Curtea Constituţională a României!!!

Cine doreşte, poate să trimită Curţii Constituţionale, mesaj la adresa de e-mail, ccr@ccr.ro şi/sau Avocatului Poporului, mesaj prin e-mail, la adresa avp@avp.ro. Să-mi trimiteţi mesaj privat şi să-mi spuneţi dacă vreţi să vă trimit petiţia pe e-mail.

Chiar dacă CCR nu are posibilitatea legală să ia în considerare asemenea petiţii, nu poate să ignore amploarea unui demers susţinut de către sute de cetăţeni care s-au mobilizat să-şi exprime voinţa prin vot şi care încearcă să facă tot ce este posibil pentru a le fi recunoscute şi valorificate voturile, pentru a evita luptele de stradă ce s-ar putea declanşa dacă referendumul nu va fi validat.

În spaţiul destinat pentru titlul mesajului, să scrieţi: ARGUMENTE ADUSE ÎN FAVOAREA VALIDĂRII REFERENDUMULUI DIN 29 IULIE 2012.

- PETIŢIE PENTRU Curtea Constituţională a României (CCR):

http://www.facebook.com/notes/mona-np/pt-ccr-argumente-în-favoarea-validării-referendumului/514799385203393

- PETIŢIE PENTRU AVOCATUL POPORULUI:

http://www.facebook.com/notes/mona-np/argumente-în-favoarea-validării-referendumului-din-29-iulie-2012/514792608537404

Să ne ajute Dumnezeu!!!

 

 


Musafir

#1016

2012-08-02 14:12

Am votat pentru demisia lui Basescu deci astept sa mi se dea raspuns Nu vreau sa-l mai vad Sint de nationalitate maghiara dar cetatean Roman!!!!!

Musafir

#1017 Re:

2012-08-02 14:19

#1003: - mda..asa-i, din păcate... tragicomedie? deznodământ fericit? Dacă nu dau azi hotărârea, poate îi mai bombardăm cu nişte petiţii, măcar...

Dragi prieteni cu cetăţenie română, dar şi cu suflet românesc, toţi cei care v-aţi prezentat să votaţi la referendumul din 29 iulie 2012, aveţi ocazia să faceţi un ultim efort pentru a încerca validarea voturilor noastre prin validarea referendumului de către Curtea Constituţională a României!!!

Cine doreşte, poate să trimită Curţii Constituţionale, mesaj la adresa de e-mail, ccr@ccr.ro şi/sau Avocatului Poporului, mesaj prin e-mail, la adresa avp@avp.ro. Să-mi trimiteţi mesaj privat şi să-mi spuneţi dacă vreţi să vă trimit petiţia pe e-mail.

Chiar dacă CCR nu are posibilitatea legală să ia în considerare asemenea petiţii, nu poate să ignore amploarea unui demers susţinut de către sute de cetăţeni care s-au mobilizat să-şi exprime voinţa prin vot şi care încearcă să facă tot ce este posibil pentru a le fi recunoscute şi valorificate voturile, pentru a evita luptele de stradă ce s-ar putea declanşa dacă referendumul nu va fi validat.

În spaţiul destinat pentru titlul mesajului, să scrieţi: ARGUMENTE ADUSE ÎN FAVOAREA VALIDĂRII REFERENDUMULUI DIN 29 IULIE 2012.

- PETIŢIE PENTRU Curtea Constituţională a României (CCR):

http://www.facebook.com/notes/mona-np/pt-ccr-argumente-în-favoarea-validării-referendumului/514799385203393

- PETIŢIE PENTRU AVOCATUL POPORULUI:

http://www.facebook.com/notes/mona-np/argumente-în-favoarea-validării-referendumului-din-29-iulie-2012/514792608537404

Să ne ajute Dumnezeu!!!

 

 

 


Musafir

#1018

2012-08-02 15:06

omul asta azapacit un continent intreg,la streang cu el,JOS DICTATORUL si DICTATURA

Musafir

#1019 Serios

2012-08-02 15:14

Da astia cu "jos basescu ca eu am votat impotriva"... Au fost la vot 46% din romani, 80% au zis Da ceea ce rezulta ca vre'o 35% din romani il vor jos... de unde stiti voi ca restu 65% nu il vor la putere? Abtineti-va din comentari de toata jena. Uite eu votez ca vreau sa taci din gura, o faci?

Musafir

#1020

2012-08-02 15:19

Semnaţi cât mai mulţi !!!
Larissa

#1021 Petiţia

2012-08-02 15:20

Semnaţi cât mai mulţi !!!


Musafir

#1022

2012-08-02 18:41

SUNT CETATEAN LIBER IN ROMANIA DEMOCRATA !!!
traian basescu NU E PRESEDINTELE MEU !!! CINE VREA SA TRAIASCA CUM MERITA AICI , IN ROMANIA , SA ISI SPUNA OPINIA , SA IA ATITUDINE !
basescu TREBUIE SA DEMISIONEZE !
























Musafir

#1023

2012-08-02 18:51

Guvernul care a organizat dezastros si parlamentul care a generat acest referendum LA PUSCARIE!

Musafir

#1024

2012-08-02 19:00

SA PLECE MAI REPEDE BASESCU!!!

Musafir

#1025

2012-08-02 19:10

jos javra ordinara ca ne lasa sa traim dintro pensie de handicap de 234 lei