Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!


Musafir

#951

2012-08-01 18:36

Daca Curtea nu valideaza acest referendum eu nu mai ies niciodata la vot. Sa voteze Curtea de acum pentru noi !!!
Vlad Tepes

#952 Re: Re: Pentru SLAYER

2012-08-01 18:40

#943: SLAYER - Re:

Slayer rimeaza cumva cu fraier??? Gandesti cu capul tau sau al lui Basescu??? Cum poti vorbi in numele a milioane de romani, tu , un SLAYER? Stii ce este democratia? Votul exprimat!!! In rest este poveste...Daca esti printre cei 11% care au spus "Nu", ai un cuvant in fata democratiei si trebuie sa te supui majoritatii. Daca nu ai fost la vot, pentru ca ai sfidat democratia, stai in banca ta si nu te da sarlatan smecher. Ori vreti sa traim ca in Europa, ori organizati-va undeva, in afara civilizatiei, o structura tribala, puneti-l pe Basescu sef de trib( are toate calitatile in acest sens!) si lasati in pace Romania , pe care o denigrati cu nerusinare!!!


Musafir

#953

2012-08-01 18:41

Imi pare tare rau pentru ardeleni, ca au mentalitate de sluga. Se intorc stamosii lor in mormant, ca dupa nici 100 de ani, le dicteaza din nou Budapesta.

Musafir

#954

2012-08-01 18:41

JOS TICALOSUL...VINZATOR DE TARA

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-08-01 18:44



Musafir

#956

2012-08-01 18:48

Alegator onest !!! ASTEPT VALIDAREA REFERENDUMULUI !!!!

Musafir

#957

2012-08-01 18:50

DDEEMMIISSIIAA BOICOTUL NU E DEMOCRATIC..NU AI DEMNITATE ESTI LIPSIT DE BUN SIMT BASESCULE ,NU MA REPREZINTIIIII NU TE VREAUUUUUUUUUUU,,VIAAAAAAAAAAAAAAAAA
Vlad Tepes

#958 Re: Re:

2012-08-01 18:50

#950: - Re:

Bai, Musafirule #950, stii macar, in umila ta prostie, ce inseamna majoritate??? Majoritatea se stabileste intr-o confruntare reala, palpabila , numarabila!!! 11% versus 87 si ceva% inseamna, in capul tau devalidat de neuroni, majoritate!!! Doamne, cum v-a spalat creierul acest securist perfid, mincinos si diversionist!


Musafir

#959

2012-08-01 18:50

Am 6 ani decand am plecat de acasa pentru a reusi sa traiesc decent intr-o tara civilizata,asa cum imi doresc sa fie a mea,si asta se datoreaza lui Base ca are grija de tanara generatie si stie sa ne tina acasa!!!Datorita lui multi ca mine cu facultate si,mai rau,licentiati in drept,cum stiu eu personal pe cineva,ajung sa le para rau de anii de invatat si de banii parintilor investiti in studiile lor in speranta ca ei vor avea un viitor mai bun decat al lor,cum spuneam datorita lui ne-am luat lumea in cap,iar licentiata mea in drept cu o nota ff mare a ajuns sa lucreze prin Anglia la o spalatorie a unui complkex hotelier!!!Am sperat ca macar in al 12-lea ceas romanii se vor destepta,dar pana la urma ne meritam soarta!!Stim sa comentam ce vedem la televizor,dar nu invatam nimic!Spre exemplu grecilor cand nu le-a convenit ceva s-au unit si si-au facut vocea auzita chiar daca au incercat guvernantii sa-i reduca la tacere cu forta!!Concluzia mea este de fapt un strigat de ajutor:VREAU SA MA INTORC ACASA,deci ROMANIA,TREZESTE-TE!!!

Musafir

#960

2012-08-01 19:11

paaaaaaaaaaaaaaa

Musafir

#961

2012-08-01 19:19

legea elementara a bunului simt zice ca minoritatea se supune majoritatii; se pare ca nu este valabila in cazul securistilor, paranoicilor, calomniatorilor, marinarilor...

Musafir

#962

2012-08-01 19:44

SA PLECE

Musafir

#963

2012-08-01 21:09

Ajunge D-lui Basescu perioada in care si-a manufacturat voturi ireale pe seama si in randurile diasporei romanesti!!!!

Musafir

#964

2012-08-01 21:21

AM VOTAT PENTRU DEMITERE .

Musafir

#965

2012-08-01 21:34

oricum degeaba am votat noi da ca tot chioru a iesit


Musafir

#966

2012-08-01 21:42

sa te duci draq basescule cu tot neamu tau

Musafir

#967

2012-08-01 21:43

Individul nu are calitate pentru acest post.
Minte in permanenta,are in vedere exclusiv interesul propriu,este nerusinat,nerecunoscator,needucat si mai ales lacom.A facut la fel de mult rau tarii ca si Iliescu.Efectiv o RUSINE pentru rasa umana.

Musafir

#968 LISTA CELOR CARE TREBUIE SA ISI DEA DEMISIA

2012-08-01 21:43

Hai sa-l punem pe primil loc pe ...
BASESCU - pentru ca nu mai are sustinere in cadrul poporului
apoi cred ca ar trebui sa urmeze, dar nu stiu care ar fi ordinea ...
PONTA pentru ca:
- a fost un PUBER POLITIC si s-a grabit cu demiterea lui Basescu incalcand sau ocolind legile
- a PLAGIAT
- a nominalizt ministrul de interne care nu a actualizat LISTELE ELECTORALE
- v-a las pe voi sa continuati lista ...
ANTONESCU
- un alt PUBER POLITIC si NU a mai avut rabdare sa devina PRESEDINTE
- ASA A PROMIS

Cine credeti ca poate fi adaugat la aceasta lista?

Musafir

#969

2012-08-01 22:59

Basescu sa demisioneze si sa ne lase ca ne-am saturat de scandaluri si minciuni. Vrem sa ne conduca oameni seriosi care sa ne respecte si sa nu ne minta.

nik

#970

2012-08-01 23:01

s-a vazut cine a votat,asistatii social,pensionarii,in general oamenii cu studii medii sau sub,care vreti sa fiti reprezentati de 2 neica nimeni

Musafir

#971

2012-08-01 23:22

diferenta de la 46% la necesarul validari, chiar daca ar fi pro basescu si tot ar pierde in fata celor 87 %
Hai, Romania!

#972 Re: LISTA CELOR CARE TREBUIE SA ISI DEA DEMISIA

2012-08-01 23:46

#968: - LISTA CELOR CARE TREBUIE SA ISI DEA DEMISIA

Probabil, TU! Esti asa de modest, incat ai uitat de propria persoana. Succes!!!

Paleologu

#973 Nedumerire

2012-08-01 23:48

De ce se agata omul asta, cu atata inversunare, de functia prezidentiala??? Ne este rusine, ca romani, sa avem un asemenea presedinte. In ultimul timp, si-a manifestat o personalitate total pervertita. Stiam cu totii ca minte permanent, ca organizeaza, cu o voluptate inimaginabila, tot felul de diversiuni, ca este ahtiat dupa putere,ca are o labilitate psihica pronuntata, dar, in ultimele zile, s-a comportat incalificabil!!! Putem spune ca, in unele momente, friza dementza: manifestarea grotesca din noaptea Referendumului, cand, numai ce auzise ca are peste 7 milioane de romani impotriva sa, iar el afisa o bucurie apocaliptica, afirmand ca este mai puternic decat oricand. Apoi amenintarile satrapice, apoi chemarile la conciliere etc. Categoric acest om are nevoie de ajutor psihiatric. Nu aceasta este personalitatea unui adevarat presedinte. Nu ne reprezinta, oricare ar fi decizia CCR: dreapta sau nedreapta. Solutia: DEMISIA!

Musafir

#974

2012-08-02 00:10

Cel care participă la un referendum, la o acţiune civică de interes general merită să fie numit cetăţean. Cel care se sustrage acestei solicitări este doar o fiinţă, nicidecum un cetăţean. Din punct de vedere electoral poate fi numit, oximoronic, cadavru-viu.

Musafir

#975

2012-08-02 00:40

Desi dezamagita de intarzierea raspunsului,consider ca la baza deciziei finale vor sta o serie de argumente legale bazate pe articole din Constitutie care vor trebui in actul constitutional sa VALIDEZE referendumul si primul argument in sustinerea acestei idei este legiferarea SUVERANITATII POPORULUI ROMAN