Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!
Musafir |
/ #1012 Re:2012-08-02 13:55Dragi prieteni cu cetăţenie română, dar şi cu suflet românesc, toţi cei care v-aţi prezentat să votaţi la referendumul din 29 iulie 2012, aveţi ocazia să faceţi un ultim efort pentru a încerca validarea voturilor noastre prin validarea referendumului de către Curtea Constituţională a României!!! Cine doreşte, poate să trimită Curţii Constituţionale, mesaj la adresa de e-mail, ccr@ccr.ro şi/sau Avocatului Poporului, mesaj prin e-mail, la adresa avp@avp.ro. Să-mi trimiteţi mesaj privat şi să-mi spuneţi dacă vreţi să vă trimit petiţia pe e-mail. Chiar dacă CCR nu are posibilitatea legală să ia în considerare asemenea petiţii, nu poate să ignore amploarea unui demers susţinut de către sute de cetăţeni care s-au mobilizat să-şi exprime voinţa prin vot şi care încearcă să facă tot ce este posibil pentru a le fi recunoscute şi valorificate voturile, pentru a evita luptele de stradă ce s-ar putea declanşa dacă referendumul nu va fi validat. În spaţiul destinat pentru titlul mesajului, să scrieţi: ARGUMENTE ADUSE ÎN FAVOAREA VALIDĂRII REFERENDUMULUI DIN 29 IULIE 2012. - PETIŢIE PENTRU Curtea Constituţională a României (CCR): - PETIŢIE PENTRU AVOCATUL POPORULUI: Să ne ajute Dumnezeu!!!
|
|
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
APEL „Salvați Sala CUB”, Teatrul Național Iași
Cerem arestarea lui George Simion pentru instigare la violență și scoaterea în afara legii a partidului AUR
Cerem investigarea suspiciunilor de fraudare a alegerilor și renumărarea voturilor – respectați democrația!
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
SUNT FEMEIE ȘI AM DEMNITATE, SUSȚIN DIANA GUDIMA!
Cerem sancționarea influenceriței Marilu care a lovit o pisică – STOP cruzimii față de animale!
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
Anularea cetateniei Române persoanelor din Republica Moldova
Integrarea medicinilor traditionale si de stil de viata, in ingrijirile medicale
Spune STOP eutanasierii câinilor sănătoși din adăposturile publice din Timiș!
Susținem desemnarea lui Ilie Bolojan ca Prim-Ministru al României
LIBERTATEA de EXPRIMARE
Salvăm Casa Dinu Lipatti
Doriți să schimbați ceva?
Schimbarea nu se întâmplă dacă tăceți. Autorul acestei petiții a luat atitudine și a acționat. Veți face la fel? Porniți o mișcare socială creând o petiție.
Creeați propria dumneavoastră petițieAlte petiții care v-ar putea interesa
GRATIERE 2025
22310 Creat: 2025-02-03
Vrem o legislație pro-europeană a artificiilor care să respecte drepturile românilor la fel ca și drepturile celorlalți cetățeni europeni.
3752 Creat: 2025-06-14
Păstrarea a 2 ore în trunchiul comun al limbii moderne 2 la toate filierele
6253 Creat: 2025-02-06
Semnam pentru a ne alege prin vot democratic Avocatul Poporului si cei 9 Judecatori ai Curtii Constitutionale!
16261 Creat: 2025-05-26
Sprijin din partea statului pentru beneficiarii programului „Prima Casă (+/1/2/3/4)”.
730 Creat: 2025-06-23
Propunere oficială pentru introducerea studierii scriitoarelor românce în programa liceală
519 Creat: 2025-06-19
Nu depreciați limba și literatura română! Nu descalificați materna!
2122 Creat: 2025-02-25
Noi romanii vrem pace! Respect față de toate statele, conform Constituției Romaniei Art 10
5431 Creat: 2025-06-03
Declararea Târnăveniului și comunelor afectate ca zonă calamitată
305 Creat: 2025-06-23
PETIȚIE PUBLICĂ – Albaiulienii nu sunt turiști! Nu triplați abonamentele pentru cetățeni!
290 Creat: 2025-06-18
Stabilirea răspunderii în cazul poluării apei Târnava Mică / Felelősség megállapítása a Kis-Küküllő vízszennyezésének ügyében
559 Creat: 2025-06-12
ROMÂNII ÎȘI IAU ȚARA ÎNAPOI
555 Creat: 2025-05-27
Referendumul pentru demiterea Preşedintelui României Nicusor Dan
12236 Creat: 2025-06-04
Cerem măsuri urgente și responsabile pentru protejarea oamenilor și a comunităților afectate de suprapopularea cu urși!
170 Creat: 2025-06-18
Scoaterea vitiligo din baremul medical pentru candidații la Ministerul Afacerilor Interne (MAI)
166 Creat: 2025-06-24
Diploma de Bac 2025 NU trebuie să ascundă o ilegalitate!
139 Creat: 2025-06-16
Săli de așteptare NON-CONTAGIOASE spitale
116 Creat: 2025-06-18
Oradea spune: NU paradă Pride
5420 Creat: 2025-06-10
STOP angajării în Administrația Publică, a persoanelor care cumulează pensia cu un salariu din bugetul de stat
213 Creat: 2025-06-08
Împotriva alegerii și menținerii în funcție a unei persoane implicate în lipsirea de viață a unei persoane!
14049 Creat: 2025-06-03