IL SPRIJINIM SI II MULTUMIM LUI TRAIAN BASESCU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția IL SPRIJINIM SI II MULTUMIM LUI TRAIAN BASESCU

LA LOC CU VERDEATZA SA VA DUCETI CU TOTII!!

#376 Re:

2012-07-31 10:49

#1: -  

 

VasileB

#377 Lovitura de stat

2012-07-31 23:07

statul de drept a fost sabotat de catre basescu
dreptul la vot liber, neingradit si nedirijat a fost obtinut prin sacrificiul tinerilor din decembrie 1989 - acest drept a fost confiscat de basescu si de alcolitii sai care aue pierdut ciolanul.
Aceasta este adevarata lovitura de stat
Pana si mortii au fost confiscati de basescu - pentru ca din cei vii doar pe cei spalati la creer de labeunu si cei ca ei a mai reusit sa ii foloseasca in lovitura de stat
basescu la Cotroceni=statul de drept a murit

Musafir

#378 Re: Gaga

2012-07-31 23:16

#32: Jadmgat - Gaga

intreaba-l pe Nastaseeeeeeeeeeee,el a fost prim ministru in perioada aceea!!!

 


Musafir

#379

2012-07-31 23:20

Felicitari Domnule Presedinte si mult curaj Doamna Monica Macovei,sa ramaneti la fel de hotarata si de neinduplecat ca si pana acum,in arestarea termitelor!Multa bafta in continuare!!!
VasileB

#380 Re:

2012-08-01 00:57

combinatia traznet - un nomenclaturist comunist si o procuroare stanilista, halal

Ruxandra

#381 Multumim din inima...

2012-08-01 15:09

Multumim din inima partidului si preaiubitului conducator, analfabet si sarlatan!!!
Ruxandra

#382 Re:

2012-08-01 15:12

#358: -

Pana a cere solutii hitleriste, staliniste, basiste, mai mergi pe la scoala sa te analfabetizezi un pic: "Impusca-i". Corect era: "Impusca-te!"


Musafir

#383

2012-08-01 16:45

Suntem si vom fi impreuna cu familia mea alaturi de presedintele romaniei Traian Basescu pana nu va mai ramane picior de corupt in sistemul Iliescian si in Palamentul romaniei.Rugam mult de tot ca justitia sa fie cat mai puternica,justa si independenta pentru a starpii acesti viermi rusofili care dauneaza grav Romaniei.

Musafir

#384

2012-08-01 18:12

BASESCU s ramana pana la sfarsitul mandatului -2014- in functia de presedinte al ROMANIEI !!!

Musafir

#385

2012-08-01 21:11

SA VA DEA DUMNEZEU SANATATE SI NOI VOM FII ALATURI DE DUMNEAVOASTRA
Lucian Gavrileteanu

#386 Re: Lovitura de stat

2012-08-02 08:09

#377: VasileB - Lovitura de stat

Da, domnule VasileB, statul de drept a murit, ca si cetatenii care nu au votat la referendum. Bravo, democratie! Bravo, Antonescu! Bravo, liberali din Romania! Cred ca se zvarcolesc in morminte inaintasii vostri. Ma doare sufletul cand vad ca aproape nimeni din acest partid cu traditie nu se opune unor indivizi care l-au vandut comunistilor.

Lucian Gavrileteanu

#387 Re: Multumim din inima...

2012-08-02 08:18

#381: Ruxandra - Multumim din inima...

Asta cu „multumim din inima partidului“ e marca inregistrata FSN-PDSR-PSD (toate foste PCR). E bine ca altii au doctorate plagiate, masterate inventate, sunt mai scoliti si mai „sinceri“. Ce pot sa va spun cu certitudine este ca, daca Basescu, cel pe care multi il urasc si il hulesc, nu-si risca popularitatea prin impunerea unor masuri de criza, Romania ar fi fost acum mai rau decat Grecia. Si, ca sa facem un exercitiu democratic, incercati sa iesiti in Piata Universitatii si sa-i strigati lui Antonescu „iesi afara, javra ordinara!“ Sa vedem daca va mai intoarceti acasa…


Musafir

#388

2012-08-02 09:46

Multumim Domnule Presedinte !Sa va dea Dumnezeu intelepciune si sa va lumineze calea ce o aveti de urmat.Dreptatea si adevarul sa triumfe, sa va fie incununat de succese viitorul glorios al Romaniei.Suntem un popor simplu dar cu oameni credinciosi si capabili. Meritam tot ce este mai bun de la viata!

Musafir

#389

2012-08-02 13:09

Multi spuneau d-lui Silviu Brucan ca nu are dreptate. Si eu la fel, dar cu diferenta ca eu am considerat ca ne sunt necesari 50 de ani. Au trecut 22 de ani.
Pentru prima data, dupa foarte multi ani, ajung sa vad, inca o data, o "luminita" in marea de intuneric.
Sper sa nu fie "bricheta" vecinului sau farul unui tren ce se indreapta spre noi.


Musafir

#390

2012-08-02 14:01

Voi fi alaturi de Presedintele ales Traian Basescu!

Musafir

#391

2012-08-02 14:17

Ha-ha-ha-ha! Ce gluma proasta , petitia asta! Pai daca a fost comunist si securist merita sa-i spunem: "Multumim din inima, iubite conducator de nava, dar nu de tara!" Demisia!

Musafir

#392

2012-08-03 02:25

basescu,mai bunn decat tradatorii iliescu ,regele mihai,constantinescu !ceausescu ramane ca cel mai bun conducator de stat !

Musafir

#393

2012-08-03 11:01

intrebam pe Victor Ponta si pe dl.Rus daca la referendum votau 50 +1 se mai cerea verificarea listelor permanente si in aceasta situatie ce se
intimpla cu primarii si consilierii care au fost alesi in baza listelor cu 18 mil de votanti?

Musafir

#394 dreptul la vot liber

2012-08-03 12:44

Vasile B, in '89 am castigat dreptul de A ALEGE CE VREM SA FACEM, daca vrem sa votam votam, daca nu vrem , nu votam.Pana in '89 eram obligati sa votam si nu asa cum am fi vrut noi, ci asa cum voiau tovarasii!


Musafir

#395

2012-08-03 14:46

Il sustin pe Traian Basescu pentru ca:

- a cerut parlamentului modificarea constitutiei, iar parlamentarii care au votat suspendarea s-au opus
- a chemat partidele la consultari iar PSD,PNL,PC au refuzat participarea
- S-a adrest parlamentul in nenumarate randuri iar parlamentarii PSD, PNL, PC au parasit incinta sau au facut galagie ca sa nu auda multimea ce spune presedinterle;
- Guvernul Boc sa fost permanent sabotat in parlament de catre aceiasi parlamentari culminind cu asa zisa greva parlamentara. Pe timpul acestei greve ei au incasat drepturi banesti pentru nemunca, dar au umblat prin tara innoculand in populatie o ura nemaiintalnita intre oameni si intre o partea a acestora fata de presedinte.
- Guvernul USL a semnat cu Col. Dogaru un program care vizeaza desfiintarea tocmai a acelor institutii care au menirea de a descoperi coruptii si/sau de a veghea la respectarea constitutiei de catre toti cetatenii inclusiv de catre parlamentari.

- USL si cei 256 parlamentari (desi unii dintre ei au beneficiat de avantajele guvernarii BOC) astazi arunca toate neimplinirrile numai in carca presedintelui, cu toate ca in decursul timpului sabotat toate actiunile guvernului care aveau menirea de a mentine tara intr-o stabilitate economica.
- Nu accept presedintelr Romaniei sa fie eliminat prin puci ordinar identic ca cel din Rusia cand a venit Eltin la putere. Asemanearea este izbitoare

Musafir

#396

2012-08-03 16:49

Chiar nu exista nici o modalitate de aparare impotriva acuzatiilor si actiunilor unor parlamentari pucisti, umflati din Bugetul statului ca sa faca numai rau de 8 ani incoace acestui popor si acestei tari?
Nu pot intelege cum de 22 de ani natiunea aceasta a ales aceiasi corupti si "iluminati somnorosi" si ia postat in Parlament, pe salarii, pensii si alte facilitati materiale, la care un om obisnuit cu studii superioare nici nu poate sa viseze muncind cinstit cu transpiratie 12 ore pe zi??? Care ar fi posibila aparare a cinstei, demnitatii si dreptatii?
Aude cineva vocea acestei natiuni sugrumate saracite si cumparate politic cu pachete cu ulei zahar, orez, faina si macaroane de 20 de lei pe luna?
Are vreo importanta sprijinul si multumirea mea adresate Presedintelui Ales al acestei tari, daca este batjocorit si huiduit si legat de maini sa nu poata face nimic, si sa nu poata nici macar sa se apere sau sa fie aparat???!!!
Domnule Basescu, chiar asa de strambe si labile sunt legile, institutiile,regulamentele si atat de purtata la dv. "Constitutie" facuta de Iliescu, incat nu putem decat sa va multumim si sa asistam neputinciosi la indepartarea Dv.???!!!si la batjocorirea tarii noastre???!!! 266 de oameni pot anula intr-o zi tot ce au sperat acei care v-au ales pentru progrmul cu care au sperat ca il veti indeplini cu Romania???
"Parlamentul" acesta de cine ar trebui sa fie pus la punct, sau tras la raspundere pentru ceea ce face?
Cu Stima D Z

Musafir

#397

2012-08-03 17:35

Domnule Preşedinte!

Vreau să vă mulţumesc pentru efortul pe care l-aţi depus, timp de 8 ani, pentru această ţară! Din păcate, din nou, ne paşte "restauraţia"! De data asta nu ştiu dacă mai scăpăm de ea! Ori într-un fel ori în altul, consider că nu ar trebui să părăsiţi scena politică, chiar dacă nu veţi mai fi preşedinte!
Domnule Băsescu, rugămintea mea este să nu le daţi satisfacţie lui Ponta şi Antonescu, să nu le daţi posibilitatea să se bată cu pumnii în piept că au reuşit să vă îndepărteze! Nu lăsaţi ţara pe mâna lor! Chiar dacă vă vor şti în parlament, nu vor dormi foarte liniştiţi! Nu le faceţi hatârul ăsta!
Părerea mea este că, în viitor, aţi putea conduce chiar un guvern! Nu-i lăsaţi să facă ce vor! Vă propun să vă gândiţi la faptul că şi acei români care azi au spus da la referendum, ascultă cu atenţie ceea ce aveţi de spus!
Vă doresc mult succes!
Preot Sebastian Bob

Musafir

#398

2012-08-04 01:49

L-am sustinut si il voi sustine in continuare pe Traian Basescu intrucit chiar cred ca este singurul care vrea sa faca ceva ptr a putea ajunge si noi in lumea civilizata;el va ramine oricum in istorie.

Musafir

#399

2012-08-04 12:30

il voi sprijini in continuare pe domnul presedinte Traian Basescu
Justitziarul

#400 Re: Re: Multumim din inima...

2012-08-04 22:20

#387: Lucian Gavrileteanu - Re: Multumim din inima...

Care Grecie, Domnule?? Se vede ca ai creierul spalat. Stii ce salariu are un profesor acolo? Stii ce pensie are un fost salariat la stat?? In comparatie cu bietii nostri batrani, care mergeau sa viziteze vila Dante incaltati cu slapi de cauciuc si cu plasele in care aveau 2-3 cartofi cumparati din piata???Ori nu esti informat, ori esti din tabara imbuibatilor, care vor sa-si pastreze avantajele si , eventual, sa scape de catuse( Tot le flutura liderul vostru pe la nasul infometatilor!). Cu un asa salariu, cu o asa pensie, mi-as trimite si eu parintii si bunicii acolo, ca sa-i scap de un dement ca Basescu si de mizeria in care acesta i-a aruncat...