IL SPRIJINIM SI II MULTUMIM LUI TRAIAN BASESCU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția IL SPRIJINIM SI II MULTUMIM LUI TRAIAN BASESCU


Musafir

#301

2012-07-12 19:35

WHAT THE FUCK??
Nicolae, Chisinau
Musafir

#302

2012-07-12 19:50

Actiunile USL sunt trase la Xerox cu cele din 2007, la fel seamana cu actiunile tontalaiilor de la noi Cioronin, Dodon&K*. Sunt actiuni provocatoare, de destabilizare a situatiei in Romania, care vor avea urmari grave pentru noi toti! Astea actioneaza ca niste pUSLamale bolsevice, scule conduse de la kremlin.

Deaceea il sustinem si sprijinim pe Presedintele Traian Basescu !


Musafir

#303

2012-07-12 22:05

Va multumesc pt tot ceea ce faceti ,sunt alaturi de dumneavoastra domnule presedinte Traian Basescu!

Musafir

#304

2012-07-12 23:37

Este omul de care avem nevoie in tara asta. Fara el suntem pierduti. Dumnezeu sa-l ajute. Si pe noi la fel.

Musafir

#305

2012-07-13 12:35

Sunt convinsa ca impreuna, uniti, vom reusi sa iesim din "gheara" comunista a USL !
Sprijin total domnului presedinte Basescu
Natalia Bikis
Sibiu

#306 Pacat ...

2012-07-13 13:50

ca sunt prea putini oameni cinstiti, informati si pe care ii intereseaza si altceva decat  banul , mancarea si somnul .. Il sustin pe domnul presedinte Basescu ..dar NECINSTEA la toate nivelurile, presa , instutii, oameni simpli este prea mare pentru a mai putea indrepta ceva . 2012 este anul in care ROMANIA s-a intors de unde a plecat ..IN NOROI.
Pacat ca ne vom obisnui si acolo ...


Musafir

#307

2012-07-13 15:07

Guvernul trebuie sa guverneze la zi, nu la seral, nu la fara frecventa!
Guvernul trebuie sa guverneze in Romania, nu la Bruxelles!
Guvernul trebuie sa guverneze romani nu partide politice! Guvernul este al romanilor nu al partidelor politice.

Au jurat cu mana pe Biblie si pe Constitutie (conform art. 82 din Constitutie), citez:
„Jur să-mi dăruiesc toată puterea şi priceperea pentru propăşirea spirituală şi materială a poporului român, să respect Constituţia şi legile ţării, să apăr democraţia,drepturile şi libertăţile fundamentale ale cetăţenilor, suveranitatea, independenţa, unitatea şi integritatea teritorială a României. Aşa să-mi ajute Dumnezeu”.

Cine-i plateste pe guvernanti? Poporul sau partidele politice?

Problema este ca nu trebuie sa ne intereseze cine este la putere. Trebuie sa ne intereseze ce face puterea pentru noi!

Trebuie sa ne intereseze viata noastra de zi cu zi: existenta locurilor de munca, locurile de munca sa fie cat mai bine platite, puterea de cumparare a leului sa fie cat mai mare, ce facem cu copiii nostri (unde invata, ce invata, unde lucreaza, unde locuiesc?).

Pentru acest lucru trebuie sa amintim puterii ca trebuie sa faca tot ceea ce a promis si, pentru ca strigatul nostru sa se auda, semnati “APELUL PENTRU INDEXAREA VENITURILOR POPULATIEI (SALARII, PENSII, ALOCATII DE STAT PENTRU COPII, INDEMNIZAŢIE PENTRU CREŞTERE COPIL) SI PENTRU CRESTEREA SALARIULUI MINIM PE ECONOMIE!” :http://www.petitieonline.com/apel_pentru_indexarea_veniturilor_populatiei_salarii_pensii_al

Musafir

#308

2012-07-14 01:06

Suntem alaturi de presedintele nostru.

Musafir

#309

2012-07-14 10:49

SUNT MEREU ALATURI DE PRESEDINTELE MEU, PE CARE L-AM VOTAT PENTRU 10 ANI SI, PENTRU CARE VOI VOTA LA REFERENDUM , TREBUIE SA CONTINUIE ,LA CONDUCEREA TARII , PINA LA INCHEIEREA MANDATULUI PE CARE L-A PRIMIT PRIN VOT POPULAR . ESTE SINGURUL CARE A RIDICAT STANDARDUL ROMANIEI , PE PLAN INTERNATIONAL !!! A LUPTAT S I N G U R SI A REUSIT !!! DE ACEEA VOR SA-L ELIMINE ,PRINTR-UN SIMULACRU DE REFERENDUM , CEI CARE AU FOST INCAPABILI SA-L INVINGA IN ALEGERI !!! S U C C E S D O M N U L E P R E S E D I N T E !!! VETI AVEA , SUNTEM MULTI ALATURI DE DUMNEAVOASTRA SI VA SUSTINEM !
Laurentiu

#310 Re:

2012-07-14 16:30

#2: meletia -

vreti sa spuneti: " aveti sprijinul anumitor romani...nu vorbiti in numele tuturor romanilor"...majoritatea nu-l mai doreste pe Basescu...dar nici USL-ul nu se mai dovedeste o solutie viabila...


Musafir

#311

2012-07-14 21:33

Ne-am saturat de incompetenta,minciuna si santaj comunist!Vrem o tara libera si prospera!

Musafir

#312

2012-07-15 21:34

Dumnezeu sa ne ajute,sa ne deschida mintea!

Musafir

#313

2012-07-16 09:07

Vrei sa traiesti intr-o Romanie normala, in care legea sa fie lege, in care romanii sa nu mai fie victimele taierilor injuste, a asa-numitelor politici de austeritate si a sfidarilor proferate de un presedinte care nu se bucura de sustinerea populatiei? Vrei o Romanie in care hotia, ura, dihonia si scandalurile politice perpetuate 8 ani de zile de Basescu sa nu mai existe? Atunci hai la referendum! 29 iulie este Ziua Judecatii, este sansa sa-ti faci dreptate si sa-ti iei tara inapoi! Spune un DA hotarat si DEMITE-L pe Basescu!

Musafir

#314

2012-07-16 10:26

Bineinteles ca voi merge la referendum pe 29 iulie,cand poporul roman va da sentinta finala.Pana atunci continua procesul de judecare a cetateanului Traian Basescu care,in lasitatea ce-l caracterizeaza,evita sa raspunda unor intrebari esentiale pentru finalitatea acestui proces.Iata cateva:
-De ce a modificat abuziv Codul Muncii,fara dezbatere,folosind politica "pumnului in gura"?
-De ce a fost necesara triplarea perioadei de proba?
-De ce i-a fost anulat dreptul angajatului de a putea dovedi existenta raporturilor de munca folosind orice mijloc de proba,in cazul in care angajatorul nu incheie in forma scrisa CIM-ul?
-De ce sunt obligate persoanele fara venituri sa plateasca CASS,ca si cum ar castiga totusi salariul minim pe economie?
Pe 29 iulie voi merge sigur la referendum.
Ciprian

#315

2012-07-17 17:35

Jos ciuma portocalie!
Monarhia salveaza Romania!

Musafir

#316

2012-07-17 17:37

Tara te vrea mort tovarase Basescu


Musafir

#317

2012-07-17 18:07

Asa cum a recunoscut si dansul a facut greseli. Dar ceeace inearca acum USL sa faca din statul de drept am mai spus ma inspaimanta, am trait vremuri grele , cand n-am avut voie nici sa calatorim.
USL a mintit mai mult si minte nu numai in tara ci si la forurile Uniunii Europene. Sper sa ramana presedinte si ambele parti sa invete sa se inteleaga in numele poporului.Furia cu care vor sa-l dea jos si modul cum au procedat ma determina sa spun NU demiterii.

Musafir

#318

2012-07-17 19:39

Radiografia intelectualului plaiului mioritic de tipul lui Horia Roman Patapievici, Andrei Plesu, Mircea Cartarescu, Vladimir Tismaneanu sau Gabriel Liiceanu este cea a fecalei: o umbra fara schelet, o inima ca un fund/cur, fara sira spinarii. Toata istoria, ulterioara lui Traian Basescu, va urina atat pe mojicia prezidentiala a magarului din Carpati dar mai ales pe acesti intelectuali sau academicieni care au girat si gireaza la conducerea tarii noaste pe neamul prost al Europei, cu un comportament care frizează patologicul! Politica lui „ba pe-a ma-tii" a facut din cocalar Basescu si P.D.-L. un mare bordel. Traim in tara in care stoarfele au ajuns doamne sau ministru iar cocalarii domni sau presedintele tarii! Intelectualii si academicienii shaormei unde erau cand Basescu si-a promovat valorile de tip EBA (proasta satului) sau de tipul Ciociolinei ca Nuty Udrea, Roberta Anastase, Monica Iacob Ridzi sau Cristina Traiala(ANRMAP)?

Musafir

#319

2012-07-17 20:16

Va multumesc si sper sa aduceti tara standardul meritat.

Sustin judecarea acelor politicieni care au dovedit intentii si actiuni de inalta tradare a poporului Roman si Romaniei.

Desteapta-te Romane!

Musafir

#320

2012-07-17 22:51

voi vota NU la referendum din 29.07.2012. pentru statul de drept si democratie.
,,alo,alo,322 ati uitat de noi???
Laura

#321

2012-07-17 23:37

Si eu ami sustin Presedintele an care cred cu tot sufletul.

Musafir

#322

2012-07-18 00:31

Cel mai bun presedinte pentru momentele grele prin care a trecut tara noastra in ultimii ani. Nu imi imaginez pe altcineva sa ne scoata din aceasta situatie asa cum a facut-o el. Ar trebui sa mai ramana alaturi de noi, altfel ne ducem in jos. D-le Presedinte, nu ne lasati, Romania are inca nevoie de Dvs!

Musafir

#323

2012-07-18 11:16

Il sustin pe Traian Basescu pentru a redevini Presedintele Romaniei
http

#324 noi cerem

2012-07-18 12:07

- dar cum ne implicam in aceasta lupta cu politicieni corupti,tradatori si profitori? Cerem unui om sa ne scape de corupti si noi stam si ne uitam la tv. Cred ca locul nostru este in strada si atunci putem cere presedintelui sa ne scape de mafioti.

Musafir

#325

2012-07-18 14:05

Daca am mai semnat, scuze!