IL SPRIJINIM SI II MULTUMIM LUI TRAIAN BASESCU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția IL SPRIJINIM SI II MULTUMIM LUI TRAIAN BASESCU


Musafir

#351

2012-07-21 20:50

Opozitia vrea sa-l scoata din functie, cu orice pret, ca sa poata continua coruptia fara scrupule.

Musafir

#352

2012-07-21 21:53

Pe 29 iulie sa reveniti in fruntea tarii unde va este locul! Succes!

Musafir

#353

2012-07-22 08:40

Nu sunt de acord cu demiterea lui Traian Basescu este cel mai bun presedinte la ora actuala,desigur la vot am sa spun un NU HOTARAT!!!!!

Musafir

#354

2012-07-22 15:53

"DA" la referendum!
Basescu sa plece!

Musafir

#355

2012-07-23 02:35

Cu Presedintele Basescu, Ponta degeaba devenise premier, doasarele la justitie erau pe rol. Cazul Nastase i-a scos din minti pe Usl-isti. Asa ca Ciuma Usl a trecut la lovitura de stat, ptr a pune mana pe justitie cat mai repde, deoarece dosarele erau finalizate.... multe dintre ele. Dar cum spuneam, functia de premier nu era suficienta, trebuia dat jos Basescu ptr a putea opri arestarile si a deturna totul impotriva Pdl. Acesta este rolul lui Crin Puturosul, Doar acesta: sa opreasca justitia din treaba si sa puna justitia pe scormonit si ce nu exista la Pdl-isti. Obsesiile lui Voiculescu, Ponta si clica sunt Pdl-istii Atat nimic mai mult. Este singurul mod de-a scapa USL atacand cu justitia in buzunar, Pdl.
Ordinul lui Ponta dat lui Antonescu a fost unul singur: "faci pe dracul in patru si in scurt timp pui justitia pe PDL-isti. In rest lasi pe seama mea totul.

Musafir

#356

2012-07-23 03:00

in fata unei diversiuni care a dus la referendum suntem obligati moral sa ne sustinem presedinte bun sau rau, frumos sau urat sau indiferent ce nume ar avea.


Musafir

#357

2012-07-23 11:55

eu sint convinsa ca si-a facut datoria de sef al statului si a condus Romania spre occident ,cu sacrificii,dar a facut-o. nu sint de acord cu Ponta si Antonescu sint niste specii de hiene pentru a acapara puterea nu ii intereseaza statul Roman si bunastarea lui.

Musafir

#358

2012-07-23 21:05

BASE, IMPUSCAI/

Musafir

#359

2012-07-24 09:53

Ma rog pentru sanatatea dvs !!! Si ptr. democratie!!
anonim

#360 Re: Dacă ar fi fost dl. Băsescu președinte în România vreo câțiva ani...

2012-07-24 10:25

#334: Un român adevărat - Dacă ar fi fost dl. Băsescu președinte în România vreo câțiva ani...

Pai dl Basescu a fost presedinte multi ani si n-a facut nicio ordine. V-a spalat creierele, analfabetilor. Nici nu stiti sa scrieti corect. Marinarilor!!!! UAAAA!!!

Valentin

#361 BOICOT TOTAL LA REFERENDUM - singura optiune

2012-07-24 11:39

BOICOT TOTAL adica nici un partizan al presedintelui BASESCU sa
NU se prezinte la vot!
De ce NU iesim la referendulul USL? In fiecare sectie de votare vor fi 5 sau 6 reprezentanti USL. Presedintele Basescu NU are pe nimeni care sa-l reprezinte! In unele sectii va fi un singur reprezentant din partea PDL..UNUL singur!!! Omul asta este si el OM are necesitati trebuie sa iasa pentru un timp din sectie…USL-ul a marit programul de la ora 7 la 23. Aproape 16 ore cat va trebui sa stea acolo este foarte dificil si in perioada cand omul iese pentru necesitati gata pachetele USL in urna. Si mai este un aspect! Omul este om si el. Daca-i baga USL sub nas musuroiul de euroi nu stim daca mai este asa de vertical si nu se-ndoaie si se face ca nu vede ce se intampla! Semneaza procesul verbal si-a luat banul si-a scapat de saracie! Asa ca mai bine NU iesim deloc la VOT!
Speram ca presedintele sa-nteleaga si sa ne ierte…Dar noi ii cunoastem de-aici de-acasa pe TOTI talharii USL! Astia sunt pe viata si pe moarte.. Tara, democratia, statul de drept, poporul, nimic nu mai conteaza pentru ei! Ori fura ca sa le-ajunga ORI scapam de ei pentru totdeauna! Altfel NIMENI nu ne mai scapa de saracie! Iar USL + PSD la locale au primit (cu indulgenta) la primari 5 milioane de voturi platind un pret mare pentru cumpararea de voturi! Va rugam sa ne iertati domnule presedinte dar eu, familia mea si multi dintre prieteni cu familiile aferente nu ne vom prezenta la acest simulacru de vot!
andrei

#362 sanatate

2012-07-24 12:54

am nevoie sa va ocupati numai de familia dvs.
andrei

#363 Subiect

2012-07-24 13:01

unde sunt pdl-istii care au stat la alegeri in sectile de votare?brusc au disparut... pai de ce sa se prezinte pdl-istii la vot? ca sa se faca 50%+1 si sa piarda tatal pe care nu l-au avut?curat murdar stimabile!sa va ierte domnu' presedinte,ca oricum nu sunteti in stare si nu meritati!
basescu reales!

#364

2012-07-24 14:28

1. A minţit când a spus, de mai multe ori, că nu e nevoie să taie salariile şi pensiile şi nici să crească TVA-ul.

2. A minţit referitor la destinaţia banilor pe care România i-a folosit de la FMI.

3. A minţit cînd a spus că nu sunt bani pentru reîntregirea salariilor şi că nu sunt bani pentru a da pensionarilor înapoi ceea ce li s-a luat în mod neconstituţional.

4. A minţit când i-a spus lui Merkel că nu există o procedură de suspendare în Constituţia României.

5. A minţit când a spus că în 5 minute îşi dă demisia dacă e suspendat.

6. A minţit recent când a spus că dacă majoritatea românilor votează împotriva sa, pleacă acasă. După aceasta afirmatie a comunicat, prin purtătorii săi de mesaj, că şi dacă vor fi 90% din cei care votează pentru demiterea lui, el se întoarce la Cotroceni dacă nu vor fi prezenti 9.200.000 de participanţi la vot.

7. A minţit spunând că e interzisă utilizarea ordonanţelor de urgenţă în ceea ce priveşte legislaţia referendumului.

8. Minte în continuare în legătură cu dosarele lui: casa din Mihăileanu, spălarea de bani, protecţia acordată lui Blejnar… După 29 iulie, justiţia va putea să-şi urmeze cursul, dacă Băsescu va pierde imunitatea.

9. A minţit când a spus că dă înapoi casa din Mihăileanu.

10. A minţit spunând că face lobby pentru afacerea privată – Roşia Montană – pentru că rezervele BNR nu mai există. Oficialii BNR au dezminţit.

11. A mintit cand a spus ca in Romania nu este criza.

12........................ s a m d

Musafir

#365

2012-07-24 19:29

sunteti penali, nu am semnat nimic, dimpotriva sunt foarte de acoed cu demiterea lui basescu !

Musafir

#366

2012-07-24 20:01

Cat ar fi gresit presedintele cu PDL,USL-isti o fac de oaie cu noi,lucreaza fara nerusinare,ca si cum tara au primit-o cadou si este un bun personal spunand"fac ce vreau".

Musafir

#367

2012-07-24 22:45

Astept sa va intoarceti la COTROCENI sa " CIURUITI","PAIATA"-ANTONESCU,"PLAGIATORUL"-PONTA, pe toti"PENALII" din "PARLAMENT" si bineanteles nu in ultimul rand pe "MOTANUL FELIX"-VOICULESCU.

LUMINITA TINCEA

Musafir

#368

2012-07-26 09:29

Dragi romani va rog nu mergeti duminica la vot, este o mascarada si un puci facut de turnatorul felix impreuna cu lacheii lui. USL este ce-a mai mare mizerie acesti sacali penibili si penali au distrus democratia noastra a celor care gindim si nu dormim.DUMNEZEU FIE CU NOI.

Musafir

#369

2012-07-28 06:00

D-le Cdt, putina ordine pe punte, Luni 30 Iulie, nu ar strica navei Romania!


Musafir

#370

2012-07-28 21:12

suntem dati pe mana rusilor...moldova a fost data...dovada saracie chioara si moarte multa!
o sa luptam pe pamantul nostru impotriva a tot ce este rusesc! vom duce o lupta de gherila cum n--ti mai stiut voi...ori noi ori voi!
Româncă

#371

2012-07-28 22:48

Mă uit înspăimântată că există o astfel de petiție. Domnul Traian și-a pus slugile să-l slăvească. Dar asta e, din două rele ce poți alege? Domnul Băsescu e sub orice critică în acest sens, nu i-a mai rămas niciun pic de demnitate umană...să se gândească puțin ce răspuns îi va da lui Dumnezeu atunci când va trebui să dea socoteală pentru trădarea neamului.
un roman

#372

2012-07-30 16:13

mai bine cu basescu decat cu usl ...
Indignat

#373 Sa dea Dumnezeu

2012-07-30 17:46

Sa traiti toti cei care il sustineti, la fel de bine cu traiesc eu si familia mea.
Asta va doresc
Viorela

#374 Re:

2012-07-31 10:05

#6: -

Care demers??? Poate vrei sa spui diversiune!!! Oricat de multe postari pro basiste ar fi, venite cu sutele de pe acelasi IT, nu pot anula disperarea a milioane de romani. Un presedinte incult, mincinos, diversionist, incapabil de iubire, cu o personalitate afectata iremediabil din cauza labilitatii psihice si a setei de putere, trebuie sa se retraga. Nu ne mai reprezinta!!!!

Elena

#375 Re:

2012-07-31 10:13

#371: Româncă -

Bravo, Romanco!!! Acest bolnav psihic si-a pus, intr-adevar, echipa de lingai, platita din banii nostri, sa posteze pe Net toate aberatiile. Se vede de la o posta ca, in general, sunt agramati, cameleonici, fara personalitate. Ei vor fi primii care "se vor lepada de satana", cand nu vor mai fi lovelele grase luate din buzunarele noastre. Da, si eu m-am oripilat cand am vazut o asemenea petitie.