IL SPRIJINIM SI II MULTUMIM LUI TRAIAN BASESCU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția IL SPRIJINIM SI II MULTUMIM LUI TRAIAN BASESCU


Musafir

#251

2012-07-09 07:27

Succes, domnule președinte!

Musafir

#252

2012-07-09 10:05

Subsemnatul, Dinu Cernescu, regizor de teatru, nu am adresa de email, deci nu utilizez internetul. Profit de amabilitatea prietenei mele, Constantinescu Marilena, pentru a va transmite sprijinul meu de la adresa ei de email: marilena_florescu@yahoo.com.

Musafir

#253

2012-07-09 12:11

nu demiterii Presedintelui Romaniei D-nul Traian Basescu

Musafir

#254 Re: Re:

2012-07-09 15:03

Vorbesc in numele milioanelor de cetateni din tara asta,"calcati in picioare" de Traian Basescu impreuna cu clica lui portocalie-corupta,aroganta,cameleonica,etc.
In numele lor vorbesc si vom vedea cat de multi sunt, la referendumul din 29 iulie.
In niciun caz nu vorbesc in numele propagandistilor basisti,despre care imi este greu sa cred ca nu sunt platiti(direct sau indirect)din bani publici,pentru "serviciile" pe care le presteaza in favoarea "idolului" lor.

Musafir

#255

2012-07-09 23:37

In vremuri tulburi putin viteji au fost si inca sunt.
Felicitari d-le presedinte Basescu pentru tot ce ati facut pentru Romania.

Musafir

#256

2012-07-10 03:36

Apropo de "presedinte-conflictual"... - cand vrei sa starpesti golanii din cartier nu iesi cu codul bunelor maniere in spatele blocului...! Cred ca nu isi inchipuie cineva ca daca aveam un presedinte supra-cizelat si extra-fin, alianta Grivco ar fi fost incantata sa il aiba la Cotroceni, si-ar fi donat averile si s-ar fi cerut de buna voie la Rahova...

Musafir

#257

2012-07-10 09:57

Din pacate prea putini dintre noi ,dar cu siguranta istoria(daca n-o vor confisca comunistii si pe asta)ii vom recunoaste iscusinta ca om de stat.
Andreea Ionescu
Autorul acestei petitii

#258 Re:

2012-07-10 12:45

#180: -

textul urmeaza atributiile Presedintelui din Constitutia Romaniei. Daca aveti o alta propunere reeditez petitia.


Musafir

#259 cristina

2012-07-10 14:14

Domnule Traian Basescu ,cu respect ma aplec in fata dumneavoastra ,pentru mine sunteti un erou al Romaniei,o sa va sustin in continuare pentru ca am incredere in dumneavoastra!!Va multumesc ca sunteti presedintele meu.


Musafir

#260

2012-07-10 14:15

Nu sunt de acord cu demiterea Presedintelui Basescu, deoarece a fost ales in mod democratic.

Musafir

#261

2012-07-10 14:40

jos cu USL, in loc sa se ocupe de problemele tarii, ei au chef de mascareala


Musafir

#262

2012-07-10 14:54

Da, Domnule Presedinte al ROMANIEI,va sprijin ,va sustin,si de aceasta data,din toata inima,pentru ca romanii,atat cat si eu nu mai putem indura asemmenea comportamente,iresponsabile,din partea acestor,asa zisi politicieni care ,si-au revarsat URA si DISPRETUL,fata de Dumneavoastra ca persoana,si e lesne de inteles de ce va urasc,fata de INSTITUTIILE STATULUI,fata de noi POPORUL ROMAN.IN aceste zile de Haos,de deruta ,de disperare,de rusine ,pe care le traverseaza taranoastra,inima-mi este franta de durere,si cu lacrimi,strig catre MARETUL si ATOTPUTERNICUL DUMNEZEU,sa se indure de noi,de tara noastra ,si sa ne elibereze,de acesti oameni,daca-i mai pot numi ,oameni,facand DREPTATE,DUMNEZEU nu iubeste FARADELEGEA,ei acesti USL-isti au calcat in picioare ,LEGILE STATULUI de DREPT,in 3,4 zile au dat cea mai teribila si odioasa LOVITURA de STAT,fara pic de rusine fara scrupule,ba mai mult cu o Aroganta josnica ,isi permit,tot ei sa meninte,sa minta cu nerusinare.Cred ca Dumnezeu este de partea D-stra,EL va va sustine,pentru ca EL,a hotarat sa fiti ceea ce sunteti-PRESEDINTELE tuturor ROMANILOR.Asa sa ne ajute BUNUL DUMNEZEU

Musafir

#263 Nu sunteti normali

2012-07-10 15:04

Adica cum dom'le? Acum cateva luni era muma si ciuma si acum il idolatrizati? Nu zic ca USL-ul e solutia tarii...poate o noua dreapta sa apara din oameni integri, dar Basescu clar nu mai este dorit de nimeni. Deci petitia voastra o vor vota doar cei care au votat si inainte PDL-ul care ne-a bagat in rahatul in care suntem acum
Livia

#264 semnatura

2012-07-10 16:29

Nu semnati de 2 ori, sau de mai multe ori, daca nu sunteti 2 in unul!! Sa fim corecti. Eu am semnat. Sunt pentru democratie, pt comunicare, pt rabdare, dar impotriva furtului, a nesimtirii, etc..
Livia

#265 Re: Re: Re:

2012-07-10 16:33

#254: - Re: Re:

Pe mine nu m-a platit si nici nu am nevoie sa fiu platita ca sa-l sustin pe Presedinte, si stiu sigur ca sunt milioane de Romani de aceeasi parere. Stiu ca nu a facut numai bine ci ca a si gresit, dar a facut foarte multe lucruri bune pe care PSD/PNL nu le-ar fi facut, si detest modul in care USL-ul incearca sa puna mana pe putere. Nu suntem in jungla. D-l Basescu a fost ales de 3 ori de romani. Sa speram ca va mai fi ales si a 4-a oara. O zi senina!

Crin Antonescu

#266 Re: Re: Re:

2012-07-10 17:23

#254: - Re: Re: Cu ce sa fie platiti? Toate kg de zahar si ulei pt spaga au fost cumparate de USL zilele astea...

 


Musafir

#267

2012-07-10 18:08

Pentru ce sa dea USL-ul spaga zilele astea?Pe 29 iulie romanii nu vor avea de ales intre USL si Traian Basescu.Pe 29 iulie romanii vor fi chemati sa "spuna" daca il mai vor sau nu pe Traian Basescu.El e trebuie sa dea socoteala in fata romanilor acum.USL-ul va da socoteala la momentul potrivit.Iar romanii vor judeca si USL-ul folosind acelasi mijloc ca si in cazul lui Traian Basescu:VOTUL LIBER EXPRIMAT.Ce poate fi mai democratic decat asta?
Eu nu-l mai vreau pe Traian Basescu.Eu vreau un presedinte care sa nu aiba dosare penale,asa cum are Traian Basescu.
Sa-l lasam pe Traian Basescu sa-si dovedeasca nevinovatia.Caci el sustine ca e nevinovat.S-a ascuns suficient in spatele imunitatii conferite de functia pe care o detine de 8 ani.

Musafir

#268

2012-07-10 23:03

Presedintele este un om curajos si va primi sprijinul pentru semnalele care le-a dat populatiei mature in democratie.Respect

Musafir

#269

2012-07-10 23:06

a innebunit Becali ,este pe rtv , rasu-plansu....trist, teribil de trist de ce ne este dat sa vedem la tv, trist ca se intampla asa ceva in tara...

Musafir

#270

2012-07-10 23:22

Il sustin pe presedintele nostru TRAIAN BASESCU PANA LA MOARTE!

Musafir

#271

2012-07-11 01:28

Este aberant sa ne intoarcem la comunism asa cum doreste USL. Chiar am uitat cum a fost? Voi vota NU demiterii Presedintelui Traian Basescu asa cum imi dicteaza constiinta si sufletul meu democrat.

Musafir

#272

2012-07-11 11:04

sa-i vedem pe cei care ii sustin pe usl-isti cand vor vrea sa plece in strainatate sa lucreze si vor gasi granitele inchise. atunci vreau sa-i vaaaaaaaaaaaaaaad!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
in rest, tot respectul pentru cel mai vertical si puternic om pe care l-am cunoscut. TRAIAN BASESCU!

Musafir

#273

2012-07-11 11:06

Chiar daca n-as fi fost un suporter al d-lui Basescu din 2004, aceste mizerii intreprinse in ultimele doua saptamani si aceasta incrancenare de a elimina un Presedinte, oricare ar fi fost acela, fara motiv constitutional, prin manipulari grosolane, prin lobotomizarea asigurata de antene-romania tv si mai ales prin batjocorirea tuturor institutiilor si distrugerea statului de drept, as fi trecut alaturi de acest om pentru a incerca sa mai salvam ceva din minimul respect european si fragila stabilitate cu greu dobandita.
Asa sa ne ajute Dumnezeu! Sa reusim sa-l ajutam pe
d-l Basescu sa-si duca la bun sfarsit mandatul si sa lasam timp Dreptei sa se cristalizeze!

Musafir

#274

2012-07-11 12:10

DUMNEZEU SA BINECUVINTEZE ROMANIA SI AL SAU PRESEDITE TRAIAN BASESCU !!!!! FITI PUTERNIC DOMNULE PRESEDINTE ASA CUM ATI FOST PINA ACUM...........DIN CLUJ TOATA FAMILIA MEA VA SUSTINE..

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-07-11 13:11