ROMÂNII NU ACCEPTA AMESTECUL ALTOR STATE ÎN TREBURILE ROMÂNIEI


Musafir

#51 Re:

2016-06-05 04:19

#47: -  

 Perfect adevarat. De acord


Musafir

#52

2016-06-05 16:32

Am semnat pentru că nu vreau să fiu sluga nimănui .Nu vreau să ca România să execute ordinele altor state.România este stat independent.

Musafir

#53

2016-06-05 16:35

Pentru ca nu doresc amestecul altor tări în treburile interne ale României Nu vreau ordine de la altii.Altii sa dicteze la ei ăn tara.

Musafir

#54

2016-06-06 20:34

Fac parte dintre persoanele care vorbesc, arar sau niciodata, despre activitatea lor, preferand faptele in locul vorbelor. Subiectul petitiei initiata de dumneavoastra m-a impresionat in mod deosebit pentru ca...am reprezentat Romania ca ambasador si am asteptat o reactie publica a institutiilor statului roman, dar si a cetatenilor sai, fata de interventii publice care nu au nimic comun cu misiunea unui ambasador exercitata cu buna-credinta, intr-o tara si fata de un popor pe care le respecti, nu numai pentru ca ti-o cer tratatele internationale. Ma refer, deci, la credinta in Dumnezeu si buna-credinta in exercitarea unei misiuni, pe de o parte, si la afirmarea demnitatii unui popor, pe de alta. Eu am cunoscut un astfel de popor demn, pe care il respect si astazi, in primul rand pentru aceasta, si imi doresc acelasi lucru si pentru poporul meu, si de aceea semnez petitia dumneavoastra. Florica Ionea

Musafir

#55

2016-06-07 10:40

Noi, adica reprezentantii statului roman, nu recomanda niciunui stat ce sa faca si cum sa faca , NOI de ce acceptam ? Este de datoria noastra sa le aratam ca ne pasa, da, ne pasa, ne pasa ce se intampla in tara noastra si va rugam respectati-ne !
Monica Petruţ
Autorul acestei petitii

#56 Re:

2016-06-07 11:00

#54: -  

 Nu ştiu dacă aţi văzut textul petiţiei pe care o s-o trimit la MAE, ca să solicit să -l declare pe ambasadorul Klemm persona non grata. Chiar dacă nu o să o facă, măcar să trag un semnal de alarmă.

Îmi pare rău că s-au adunat puţine semnături la petiţie, fiindcă lista de semnături o să o anexez fiecărei petiţii pe care o s-o trimit personal pe această temă.

La acest link găsiţi petiţia pentru MAE şi plângerea penală făcută de către o judecătoare împotriva lui Zgonea şi a ambasadorului Klemm, chiar dacă nu va avea efecte acea plângere, fiindcă ambasadorii altor state nu pot fi cercetaţi penal în România:

http://www.petitieonline.com/a/145575

gabri
Musafir

#57

2016-06-11 06:20

Am crescut auzindu-l pe Ceausescu, care sublinia cu orice ocazie neamestecul altor state in treburile noastre interne.Avea dreptate si la Procesul lui spunea ca sunt agenturi...si ni se confirma acum de dl. Filip Teodorescu care mentiona prezenta a 29.000 agenti KGB in tara in perioada "Revolutiei" care doreau dezmembrarea tarii si nu le pasa de drepturile omului sau lipsa de conditii umane.Problema ramane actuala si trebuie sa fim patrioti ,ca nu e rusine sa ne sustinem produsele romanesti asa cum o fac Scandinavi  , Englezii sa iesim la ziua Nationala cu mandrie si la vot la fel..indiferent cat suntem de dezamagiti.Trebuie sa incetam sa credem ca strainii ne sunt superiori intelectual si sa stam in genunchi, sa incetam sa inchidem ochi cand Multinationalele sunt favorizate si firmele cu capital romanesc sunt distruse, ca sa le faca lor loc...Americanii nu ajuta niciodata o tara fara sa aibe un interes...nu le pasa cine si cum e omorat..daca nu iese ceva din afacere, nu merg acolo..fie el NATO ..etc Cand moare un israelian sau american...stirile curg disperate pe ecranul TV breaking news, cand mor copii in Angola, Siria...se face acelasi zgomot ? Trebuie noi sa avem respect fata de noi si vor invata si ceilalti sa ne respecte. Lucrez in turism si stiu cu ce prejudecati vin turistii si pleaca incantati..nu gasesc nici criminalitatea de care au auzit acasa nici oameni care nu stiu ce e o furculita. Australienii cred ca est europeni au probleme serioase...handicapati mental si nu le vina sa creada cand firme e specialitate organizeaza evenimente mai bine decat ar face-o ei acasa.

Pacat ca nu avem un Ataturk care sa ne faca respectati in lume si sa inspire sentimente patriotice..

 


Musafir

#58

2016-06-12 13:25

Am semnat de faft pentru intrarea in normalitate

Musafir

#59

2016-06-16 07:23

Romania,trezeste-te!!!

Musafir

#60

2016-06-16 12:00

Ba, daca tot va bagati, mai bine ne incorporati!!!

Musafir

#61

2016-06-16 17:04

din cauza faptului ca prea multi ambasadori i-si vira nasul unde nu trebuie ....cum face acest khazar ....ca este american cum sint eu papa !!!!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2016-06-16 22:09



Musafir

#63

2016-09-14 14:24

Pentru că m-am săturat să cânte străinii în ograda noastră.

Musafir

#64

2016-09-14 15:09

Ani la rand au intervenit ,,,rezultatul ,,,avem politicieni corupti ,fara Dumnezeu ,fara mama ,fara tata ..., Astazi suntem injositi ,batjocoriti ,,suntem pleava Europei ,,la nivel de perceptie ,,,cei capabili sa ridice acest neam ,sunt trecuti prin DNA ,,,Plangem noi cei de varsta a 3-a pentru copiii nostri ,,,pentru viitorul lor ,,,

Musafir

#65

2016-09-14 17:00

După "gafa'' amasadorului SUA în Republica Moldova, asistăm acum stupefiați și revoltați peste măsură la acest afront adus de domnul ambasador Hans Klemm, care susține fățiș un curent segregaționist din țara noastră. Opinia mea este că de fapt aceasta este politica statului pe care dumnealor îl reprezintă, aceea de destrămare a statului unitar român și de obstrucționare a democrației și a aspirațiilor firești ale poporului român, încălcând astfel dreptul nostru la suveranitate și independență. Dacă aș sta în București aș protesta zilnic în fața Ambasadei SUA în România, până ce reprezentantul acestui stat în țara noastră ar cere scuze pentru afrontul adus. Precizez că explicațiile pe care le-a prezentat dumnealui în presă sfidează bunul simț și inteligența umană, în general, inclusiv cea americană.

Musafir

#66 Re:

2016-09-14 19:02

#2: -  

 Asteptati mult si bine sa ajunga la putere un partid care sa faca nationalizarea.NU EXISTA si NU VA EXISTA,admiteti! E utopie ceea ce dvs. avansati cu aplomb.Tot ce este acum in opozitie si se vrea a fi de factura nationala este sponsorizat de catre Soros.


Musafir

#67

2016-09-15 08:42

Rusine sa va fie ! aveti un singur aliat fidel in toata Europa de Est si bateti palma cu cea mai terorista organizatie anti Romaneasca !

Aveau dreptate Polonezii, America nu este aliat, este lup in blana de oaie...

 

Rusine


Musafir

#68

2016-09-15 12:58

Afront si dispret total al imperialismului american... Sa plece la ei acasa cu tot cu trupe si ambasadori!

Musafir

#69

2016-09-15 13:42

pentru ca sunt de acord cu textul ei si am fost indignat si de modul in care a fost tratat drapelul romaniei la inogurarea de la deveselu unde invitatii au stat cu fundul la el in timp ce drapelul american era singurul ridicat!

Musafir

#70

2016-09-15 14:29

Valeeaaaaaaaaaaaaaaaa din tara noastra, KLEMM!
Mars in America si nu ne da noua lectii: Ungaria a fost, este si va fi DUSMANUL TERITORIAL NUMARUL 1 ptr Romania...
KLEMM, ESTI O OROARE MONDIALA!

Musafir

#71

2016-09-15 17:11

De ce am semnat aceasta petitie?
De scarba!

Musafir

#72

2016-09-15 17:27

pentru ca simt ca nu mai suntem stapani in tara noastra si pe viata noastra. vreau un viitor mai corect pentru copii mei .

Musafir

#73

2016-09-15 18:10

Pentru ca asa am vrut

Musafir

#74

2016-09-16 08:29

Am semnat aceasta petitie deoarece am o prorietate linga Fagaras in satul Berivoi si cunosc comportamentul antiromanesc ce-l afisaza cei caKelemen Hunor.Exista totusi un termen de comparative:DELTA DUNARIIex;orasul TULCEA ca si imprejurimile unde nu vei auzi IA NEZNAIU PO RUMUNSKY nici macar copii de 2 ani.CE S-AR FI INTIMPLAT CU ROMANII DACA UNGARIA AR FI AVUT PUTEREA ECONOMICO/MILITARA CU A RUSIEI?

Musafir

#75

2016-09-19 13:15

Pt ca statul roman si poporul roman au drept de proprietate asupra teritoriului tarii , a resurselor si a tot ce este romanesc . NIMENI altcineva nu are dreptul sa se amestece in treburile interne ale tarii !!!



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...