ROMÂNII NU ACCEPTA AMESTECUL ALTOR STATE ÎN TREBURILE ROMÂNIEI

valeria
Musafir

#1

2016-05-16 04:45

Pt ca nu- mi convine ca unii ambasadori sa dea ordine la noi in tara. Nicaieri in lume nu se intampla asa ceva. Doar nu suntem colonie ???


Musafir

#2

2016-05-17 04:28

În ultima perioadă ,ambasadorul SUA Hanss Cllem,intervine brutal in politica internă a României,ce a ce este de neacceptat pentru mine.O altă problemă și mai gravă, este susținere și nominalizarea președinților și a primului ministru, după care,atât el,cât și alți înalți funcționari din administrația SUA,fac ,loby" pentru a pune mâna pe bogățiile subsolului nostru, fără ca politicienii nostrii să fi avut în programul lor vânzarea acestor bogății, cu alte cuvinte,nu au avut permisiunea poporului român, pentru înstrăinarea bogățiilor subsolului și a terenurilor agricole și forestiere. Așa încât, să nu vă mire, dacă un nou partid va ajunge la putere, va naționaliza toate aceste bogății. Terenurile agricole și forestiere, nu se vând. Străini, indiferent de nația lor,pot lucra pământul având calitatea de arendași.

Musafir

#3

2016-05-18 17:55

Numai poporul - unit si in strada - mai poate rezolva ceva in Romania. Clasa politica e corupta, institutiile statului sunt de forma. Ne conduc strainii!

Musafir

#4

2016-05-18 23:44

Trebuia sa luam mai demult atitudine fata de astfel de practici. Sa fim mai demni si sa nu mai acceptam sa fim tratati cu superioritate , cu dispret !


Musafir

#5

2016-05-19 04:15

vrem sa decidem noi romanii!
americanii sa-si vada de problemele lor !

Musafir

#6

2016-05-19 06:03

SPER CA ACEASTA PETITIE SA FIE CU UN REZULTAT POZITIV! AMBASADORII AMERICII ISI CAM FAC DE CAP!
TREBUIE CURMAT ACEST OBICEI!

Musafir

#7

2016-05-19 07:59

Sunt de acord cu aceasta petitie .Nu  este normal sa fie folosita influenta a unui ambasador,indiferent din ce tara este in politica interna a tari noastre


Musafir

#8

2016-05-19 12:57

Fiecare cetatean sa-si vada de problemele tarilor carora apartin!Avem suficienta minte si intelepciune pt. a ne rezolva singuri tot ce tine de problematica tarii noastre.

Musafir

#9

2016-05-20 04:22

Sper ca aceasta petitie sa fie cu un rezultat pozitiv. Fiecare cetatean sa-si vada de problemele tarilor carora apartin!Avem suficienta minte si intelepciune pt. a ne rezolva singuri tot ce tine de problematica tarii noastre. Sper sa se trezeasca romanii. EU ma consider stramosul Lui Stefan cel Mare si al dacilor si nu al lingailor. Doamne Ajuta!


Musafir

#10

2016-05-20 06:37

Am semnat pentru că Vreau o Justiție Independentă în România fără dl. Livia Stanciu ,Codruța Keoveși ,Daniel Morar și dl .Zegrean la Pușcărie .

Musafir

#11

2016-05-20 08:00

Este de neacceptat ca intr-un stat suveran si independent sa-si permita ambasadori ca cei ai Olandei, SUA si altii sa intervina in politica interna a Romaniei. Ambasadorii romani tot asa fac in tarile lor? Sa stim ca daca este reciprocitate s-ar putea sa acceptam, dar daca nu, NU....

Musafir

#12

2016-05-20 09:27

Daca nu putem sa-i spunem in fata acestui "intrigant" ca nu trebuie si nu are voie sa-si bage nasul in treburile noastre ,macar cu aceasta petitie sa -i atragem atentia...Insa cel mai rau si mai urat lucru este ca acesat asa zis presedinte de doi bani "iohanis"..,urmas demn al lui basescu ,se ocupa de orice :vizite ,barfe,...etc si ni de pastrarea AVUTIEI SI A UNEI INDEPENDENTE TOTALE A ACESTEI MINUNATE TARI...!!!
R U S I N E .....!!!!!!!

Musafir

#13

2016-05-20 16:26

Ma simt jignită de fiecare data cind oficiali ai tarii mele se lasa condusi de ambasadorul SUA.

Musafir

#14

2016-05-20 19:21

Nici noi nu le dám indrumári , nimánui, nici unui stat din lume, Cu cine sá tráiascá, pe cine sá primeascá in tará, De ce ar avea alt stat indiferent , (cát de mare sá fie,) dreptul sá ne impuná sá-i primim pe musulmani, sau orice alt popor in tará? Cine-i iubeste sá-i ducá acasá. Pt cá nu are dreptul nimeni, sá ne ceará sá facem , ce nouá, ne creiazá probleme, si necazuri.

Musafir

#15

2016-05-21 09:47

Consider ca e cazul sa se trezeasca la realitate si cei din MAE si sa-si indeplineasca sarcinle pe care le au de reprezentanti ai statului si a poporului roman

Musafir

#16

2016-05-21 10:39

Am semnata petitia pentru ca vreau si sper ca ceva sa se schimbe in Romania. Sa fim intr-adevar STAT SUVERAN. Sa incetam sa ne ploconim in fata Americii, Germaniei, Frantei. Doresc ca intr-un viitor, poporul roman sa fie cel care decide ce se intampla in Romaia si nu o cloaca de zombi somnambuli, care dorm in timpul sedintelor si se trezesc doar cand se vorbeste despre o lege care-i intereseaza personal. Sper ca Romania sa-si pastreze bogatiile, asa putine cate au mai ramas si sa nu mai fie "vanduta" (a se citit PRADATA) de straini. Iesirile in strada pot fi furate (a se vedea ultima iesire) si transformate. Petitiile sunt CLARE!!! Tania Varga Deva-Geneva

Musafir

#17 Re:

2016-05-21 10:40

#13: -  

 Perfect de acord!!! In plus, eu ma simt furioasa!


Musafir

#18

2016-05-21 10:52

Art 1 (1) din Constitutie-"România este stat naţional, suveran şi independent, unitar şi indivizibil."

Musafir

#19

2016-05-21 12:29

Pentru ca imi iubesc tara si poporul si ma doare durerea tuturor romanilor.

Musafir

#20

2016-05-22 07:01

pentru ca sunt Roman si nu accept ca un diplomat sa se amestece in tara mea

Musafir

#21

2016-05-22 07:26

pentru ca exprima in totalitatr si ceea ce crd sieu.....!!!

Musafir

#22

2016-05-22 07:36

ptr ca sint un om care nu permit nimanui sa-si bage nasul in treburile noastre interne,indiferent de intelegerile interstatale


Musafir

#23

2016-05-22 09:40

Am fost indignat de pozitia ambasadorului.

Musafir

#24

2016-05-22 16:56

Consider, ca este imoral si neproductiv, sa fim considerati colonie si cobai pentru diverse experimente. Creste numarul celor total nemultumiti de aderarea la UE si de modul cum suntem priviti si tratati ca popor....

Musafir

#25

2016-05-22 17:59

Sunt ROMAN si vreau ca si conducatorii mei sa aiba coloana vertebrala, nu sa fie niste anelide. Pot lua exemplu de la Ceausescu.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...