Noi TOTI pentru Teatrul Muzical - Sustine cultura !!!!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Noi TOTI pentru Teatrul Muzical - Sustine cultura !!!!


Musafir

#1

2015-12-01 08:47

DA culturii, NU mizeriei, prostiei și disprețului!

Musafir

#2

2015-12-01 13:09

Teatrul Muzical este o parte importanta din viata orasului Galati!!!!!!

Musafir

#3

2015-12-01 15:18

Viitorul culturii gălățene este în prag de dispariție,trebuie să facem ceva !
Mihai (Bucuresti)
Musafir

#4

2015-12-01 16:58

CULTURA SI EDUCATIA SUNT ARMELE UNUI POPOR !!! FARA ACESTEA APAR CARII IN IDEOLOGIA SI IN MANIFESTUL NATIONAL, STATAL, SUVERANITATE, UNITARITATE SI INDEPENDENTA!!!  Daca acestea nu exista in arsenalul poporului ACESTA POATE FI MANIPULAT MULT MAI USOR PANA LA DISTRUGEREA SA. Eu unul nu doresc asa ceva si sunt de parere ca nici voi! Semnati petitia daca doriti ca noi, romanii, sa fim din nou respectati, sa fim mai inteligenti sa luam decizii care sa fie in interesul natiunii !


Musafir

#5

2015-12-01 17:01

Dragii mei,
Sunt uluită de ce se întâmplă în orașul în care am absolvit liceul. Nu pot să cred că vreți să terminați și Teatrul Muzical, teatrul în care mergeam să ne desăvârșim educația muzicală atunci când eram elevă. Am văzut toate spectacolele de revistă și de operetă montate aici. Dar, nu le este jenă celor care vor să desființeze teatrul ce poartă numele prințului operetei din toate timpurile - Nicolae Leonard!! Nu mai avem nimic frumos și sfânt în noi??!! Unde vrem să ajungem, cinematograf nu aveți de atâția ani (se pare că s-a găsit o soluție cu Casa Sindicatelor), dar nu se poate din atâtea săli de cinema câte existau să nu poată fi făcută funcțională măcar una. Am citit că deja ați rezolvat restructurarea Teatrului Muzical prin reorientarea angajaților către alte locuri de cultură!! Care sunt acelea?? De ce trebuie risipiți oamenii din colectivele unde au muncit atâția ani!! Acum sunt în București, dar și aici au unit Teatrul de Operetă cu Opera și s-a ales praful. Au sediu, dar degeaba!! Nu reușesc să văd un repertoriu care să se joace după un program bine stabilit. De ce oare?? Chiar toți au plecat în străinătate și nu mai avem oameni care să se implice??!! Vă rog să-mi scuzați tonul cam nepoliticos, dar sunt furioasă că nu reușim să păstrăm ce avem frumos și care să ne înfrumusețeze viața!! Vă doresc să aveți cap limpede pentru a lua cea mai bună hotărâre. Cu respect, Magda Călinescu

Musafir

#6

2015-12-01 17:12

Este inadmisibil!!! Acest Teatru a fost si este O OAZA DE CULTURA intr-un oras aflat acum, in cadere libera...In comunism "evadam", pur si simplu, din realitatea aia nenorocita mergand la teatru, atat la T.Muzical cat si la T.Dramatic si asteptam ca dupa 1990 activitatea culturala a orasului nostru sa infloreasca..Nu a fost deloc asa..noroc cu artistii acestei institutii care, muncind pe salarii de mizerie, au pus Pasiunea pe primul loc..RESPECT pentru ei!! NU PUTEM ACCEPTA ASA CEVA!!! NU SUNTEM UN ORAS DE IDIOTI! Teatrul Muzical Nae Leonard este o parte din blazonul Galatiului si o alta parte din inima noastra!

Musafir

#7

2015-12-01 17:46

Avem nevoie de cultura ca de aer, Galatiul trebuie sa-si apere valorile și așa prea puține pentru un oraș așa de mare.

Musafir

#8

2015-12-01 19:16

Prima mea scena profesionista a fost scena Teatrului Muzical N. Leonard din Galati. In anul 1987 eram un foarte tanar regizor de opera care a intalnit un colectiv valoros. Am fost prtimita cu multa caldura. Am realizat impreuna spectacole importante care au incantat publicul galatean ani de zile. Galatiul are nevoie de spectacole muzicale! Tinerii artisti au nevoie de scena Teatrului Muzical N. Leonard. Numele marelui artist Leonard trebuie cinstit de galateni!

Musafir

#9

2015-12-01 19:42

Am semnat,deoarece sunt contra incultilor ce vor sa sece un izvor de cultura! Si nu in ultimul rand,datorita faptului ca imi place tot ceea ce este frumos!

Musafir

#10

2015-12-01 20:03

Pt ca muncesc la teatrul muzical si stiu bine ce se intampla.nu exista un teatru in tara asta unde se intampla asa ceva .noi nu vremca teatrul sa moara .orasul va fi mai urat fara teatru si noi toti galatenii vom fi mai saraci!!

Musafir

#11

2015-12-01 22:25

Stiu ca iarna nu-i ca vara, dar daca vreti sa reusiti pichetati primaria plina cu imbuibati escroci si inculti, 24 de ore din 24 de ore, si veti reusi ! Curaj si credinta in Dumnezeu !

Musafir

#12

2015-12-02 06:38

Pentru ca viața mea înseamnă scena !

Musafir

#13

2015-12-02 07:00

Va rog sa corectati titlul. Nu poti vorbi despre cultura daca nu stii sa scrii romaneste. Am semnat petitia cu DA.
musafir

#14

2015-12-02 10:58

Dezinformare totala.

Nu s-a facut decat punerea in aplicare a unei Hotarari Judecatoresti. Aceasta organigrama a fost Aprobata in 2010, in urma Ordonatei BOC. Teatrul Functioneaza....


Musafir

#15 Re:

2015-12-02 11:14

#1: -  

 


Musafir

#16

2015-12-02 12:08

Sunt locuitor al orasului, am crescut, am fost educata de scoala si teatru si nu pot concepe cultura in orasul meu fara teatru. Avem nevoie si de teatru, avem nevoie si de muzica, avem nevoie de cultura ca sa mergem , generatie după generatie, mai departe. Teatrul face parte din viata noastra si asa trebuie sa ramina!

Musafir

#17

2015-12-02 14:49

Teatrul Muzical trebuie sa existe pentru ca este un stalp important al culturii galatene.

Musafir

#18

2015-12-02 17:59


Am semnat pentruca am apreciat activitatea Teatrului Muzical Galati de la infiintare pina astazi. Orasul Galati, ar fi saracit de cultura in domeniul muzicii clasice daca aceasta unitate ar
disparea.

Musafir

#19

2015-12-03 16:44

În ultimii 2 ani am fost la mai multe spectacole la teatrul muzical. Nu vad cum ar fi putut fi realizate cu 37 de persoane

Musafir

#20

2015-12-06 05:52

Sunt pentru reîntregirea colectivului acestui teatru,unde generatiile trecute au lasat numeroase semnaturi prin actul artistic.aceasta institutie de cultura nu trebuie sa dispara,unde vor merge tinerii liceului de. murzică dupa terminarea studiilor,ce rost ar mai avea acest liceu si universitatea.totul se leaga.haideti sa luptam ptr păstrarea acestei mosteniri culturale,tocmai ptr a ne simti mai stapăni in propria tara,mai romani.