Interzicerea non-culturilor *Leo de la Strehaia & CO

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Interzicerea non-culturilor *Leo de la Strehaia & CO


Musafir

#351

2015-09-23 10:21

Opriti aceste nonculturi...guta si leo...neam facut de ris

Musafir

#352

2015-09-23 10:30

Sa dispară incultura, nesimtirea, prostituția de pe micile ecrane ....gata cu promovarea prostiei!!! Deja S-au întrecut toate limitele bunului simt!!!! Nu ne interesează viata privata a analfabeților gen Leo, Guta și a altora... sa nu uitam și de cea a așa numitelor "domnisoare" care se mai perinda pe la tv

Musafir

#353

2015-09-23 10:31

nu ai ce vedea la antena 1 numa destrabalate

Musafir

#354

2015-09-23 10:55

Este oribil ceea ce vedem la cele doua emisiuni de noapte la Antena 1,si Kanal D. Nu vede nimeni oribilitatile ce sw difuzeaza. Doamne ajuta ca aceasta petitie sa fie luata in seama si sa se scoata aceste tampenii de pe posturile TV
consuela

#355

2015-09-23 11:38

este o mizerie de subcultura....


Musafir

#356

2015-09-23 12:17

Vedeți în ce tara trăim, legile sunt respectate numai de prosti. Premier trimis în judecata pentru fapte probate dar cate sunt ascunse de structurii. În pușcărie, Becali a declarat ca a dus-o bine, Borcea etc..... știți cum o duc!??? Uitați-vă la părinți noștri au muncit 40 de ani și ce pensii au, vreți ca și copii noștri sa devină sclavi acestor persoane. Rușine ca suntem încă Romani în asa tara frumoasa și populată.

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2015-09-23 15:00



Musafir

#358

2015-09-23 16:13

Pt ca se promoveaza noncultura si tiganii ...
ana

#359

2015-09-23 18:50

va rog distribuiti cat mai  multor persoane, voturile stagneaza momentan.


Musafir

#360

2015-09-23 20:03

Pentru ca mam saturat sai tot vad la televizor toata seara

Musafir

#361

2015-09-23 20:08

vrem sa scapam de acest indibid

Musafir

#362

2015-09-23 20:11

sa dispara toata tigania ...e inposibil ce se arata in aceasta emisiune de rahat

Musafir

#363

2015-09-23 21:57

Sa le fie rusine la canal d promoveaza tiganii ce sa invete copii nostrii de la asemenea emisiuni rusineeeeeeeeeee canal D

Musafir

#364

2015-09-23 21:58

sa dispara prostia
Esti

#365 Re:

2015-09-24 05:36

#5: -  

 De antena 1 dc nu zice ca si acolo este dezastru??

Stelian Milu

#366

2015-09-24 06:52

Subscriu.
 
"Scrisoare deschisa CNA- ului.

Stimate Consiliu National al Audiovizualului si stimati consilieri, imi cer scuze ca va interpelez astfel insa ieri seara am realizat ca reprezentati inca una din companiile capusa din Romania iar dvs va luati salariul degeaba.
Spun aceste lucruri deoarece aseara am avut placerea sa vizionez doua emisiuni de maxima audienta: Wowbiz moderata de Madalin Ionescu si Un show pacatos moderata de catre Dan Capatos, nu stiu daca ati avut rabdarea sa va uitati pe canalele tv romanesti si la emisiunile difuzate de acestea insa ar trebui sa o faceti. Pina atunci iata ce am retinut: doua "vedete " autohtone impreuna cu ghiveciul numit familie, iubite, amante pe canapelele acestor emisiuni. Cand spun vedete ma refer la cantaretul de manele Nicolae Guta ( Un show pacatos) si Leo de la Strehaia ( Wowbiz). Pina aici nimic gresit, doua personalitati ale acestei tari, nu comentez calitatea, originile si personalitatea acestor oameni. Asta cere piata ( o sa imi explice majoritatea dintre voi ca au audienta) si nu avem ce face. Ce facem insa cu ce promoveaza aceste personaje la tv prin limbaj, actiuni si prezenta? Va raspund tot eu aducandu-va ca si mostre de cultura expresiile invatate din cele doua emisiuni: " Dopul curului, pișato , nebuno din coceni, coțohârlo, esti desteapta ca mama mielului cu o nara ( in traducere esti desteapta ca p...) si multe cuvinte noi gen: "televizu" etc etc toate abundând de "bă, fă, jegoaso, imputito" etc etc. Astea asezonate cu o regie ieftina de batai in platouri si lacrimi amare.
Ma intreb acum eu ca si consumator tv, ce se intampla stimate CNA cu valorile umane, cu mesajele transmise de tv si educatia care ar trebui facuta si de catre televiziune si care sunt actiunile intreprinse de catre institutia dvs pentru a veni in intampinarea unor asemenea manifestari pe tv. Si aici nu ma refer la moderatori, ei isi fac meseria, incearca sa creasca audienta emisiunilor si sa isi castige salariul ci ma refer la calitatea invitatilor si la calitatea subiectelor .
Iar ptr cei care o sa imi raspunda cu : schimba canalul sau urmareste CNN- ul le pot da urmatorul raspuns: sunt roman si imi doresc ca taxele platite de mine sa asigure salariile unor profesionisti cum ar fi acesti consilieri din CNA care ar trebui sa aiba un control asupra acestor emisiuni si pe deasupra imi doresc emisiuni de stiri si divertisment cum vad si pe canalele televiziunilor europene. Dar banuiesc ca acesta va fi doar un semnal de alarma tras de catre un actor."

Ludmila

#367

2015-09-24 07:23

"Cu cât un popor este mai civilizat, mai cult, iar nivelul lui de toleranţă creşte, cu atît el devine mai maleabil şi mai docil, iar identitatea lui începe să pălească.

Cu cât un neam este mai unit în formele lui primitive, „tradiţionale“, de a-şi trăi şi a-şi organiza viaţa, cu atît identitatea e mai puternică, sufocantă, copleşitoare pentru cei din jur.!


Musafir

#368

2015-09-24 07:27

Vrem emisiuni de calitate cu persoane de calitate

Musafir

#369

2015-09-24 09:11

Am dori sa scapam de asa zisele emisiuni de divertisment,in care nu gasesti decat cuvinte vulgare si,batai regizate .Sper sa ne auda cineva!

Musafir

#370

2015-09-24 11:44

E scarbos sa vad aceleasi mizerii zi de zi la televizor. Se infecteaza televizorul de la atata prostie, mitocanie si prostitutie pe fata.

Musafir

#371

2015-09-24 19:04

pentru a mai schimba ceva la ce se arata la tv private numai PORCARII!

Musafir

#372

2015-09-24 20:48

Imi este scarba de aceste posturi de televiziune, care promoveaza toate scursurile societatii !

Musafir

#373

2015-09-24 21:03

...este incredibil ca dureaza o prostie asa de muuult.....

Musafir

#374

2015-09-24 21:09

Am ajuns sa promovam prostia si violenta!Rusine!
Alin

#375 Serios?

2015-09-24 21:31

Luis Lazarus face petitia asta ? Pai el ce face la Antena 1 cu toate zdrentele alea hahaha

pe el il doare de audienta, ca fac astia mai multi cu tiganii decat el...