Spune "NU" comercializării animalelor în petshop-uri!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Spune "NU" comercializării animalelor în petshop-uri!


Musafir

#1

2015-08-21 09:56

Este nedrept sa profite omul si de pe urma patrupedelor de rasa ! Sunt atatea animalute care au dreptul la un trai mai bun , la o familie!Eu sunt pentru sterilizare si stoparea inmultirii animalelor de rasa , macar pana nu vor mai exista caini si pisici ai nimanui .

Musafir

#2

2015-08-22 07:33

Iubesc animalele. Sunt ovo-lacto -vegetarian.

Musafir

#3

2015-08-22 20:41

Asa cum nu ar trebui sa existe gradini zoologice, animale in circuri, animale si pasari exotice ( crocodili, maimute, serpi, paianjeni,.. ) ca animale de companie - asa nu au ce cauta spre comercializare niciun fel de animal. Animalele, pasarile nu sunt LUCRURI pe care ai voie sa le vinzi si sa le cumperi. fiecare suflet trebuie sa ramana sa creasca si sa moara inlocul de bastina langa familia lui in regnul sau. Nu ai voie sa stramuti de nicaieri inalta parte niciun suflet,nici copaci. Nu au ce cauta animale inmagazine pentru a fi vandute. Civilizatia consta in evolutie spirituala nu materiala.
OC

#4 Re:

2015-08-22 21:14

#3: -  

 Ai mare dreptate! Problema animalelor din gradini zoologice si din circuri este infinit mai grava decat problema animalelor puse in vanzare. E urgent sa acctionam si in aceasta privinta si sa ajutam cumva la remedierea problemelor, si cred ca petiliile ar fi un inceput. Ca sa nu mai vorbim de animalele folosite in laboratoare pentru diferite experimente si cele abuzate, maltratate si jupuite de vii in ferme...E foarte tragic!


Musafir

#5

2015-08-23 04:22

Toate aceste lucruri sunt grave, fiecare in felul lui...si trebuie sa ne mobilizam .


Musafir

#6

2015-08-28 19:31

Acum 2 zile am vazut un catelus in pet shop-ul din complexul comercial Orhideea. Cumplit, statea intr-un spatiu foarte mic, nici nu stiu daca avea aer suficient, cert este ca se zbatea, sarea pe geam si plangea de iti rupea sufletul. Desi erau 3 tinere vanzatoare in magazin catelul era ignorat. Ce inima au aceste vanzatoare si cei vare au dat catelul spre comercializare chinuindu-l astfel??

Musafir

#7

2015-08-28 21:17

Sunt impotriva cruzimii fata de animale si comercializarea lor in pet shopuri consider ca este cruzime deoarce conditiile in care sunt tinute sunt oribile.

Musafir

#8

2015-09-15 12:23

Pentru desființarea refugiilor de tramvai din București înguste lipsite de garduri de protecție nu se găsește nimeni să facă petiție????


Musafir

#9 Re:

2016-05-25 13:49

#8: -  

 Începe tu o petiție! Cu siguranță sunt și alții care iți împărtășesc suferința! ;)