Parc Street Workout Lipova

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Parc Street Workout Lipova


Musafir

#1

2014-07-07 09:16

asdasdasd

Musafir

#2

2014-07-07 09:32

Nu avem apa curenta ,strazi asfaltate ,canalizare si alte chestii necesare si voi credeti ca cineva va face un parc pt sport in natura ..... Incercati in perioada alegerilor!
Dobos

#3

2014-07-07 09:39

Nu avem ca e birocratie si nu vor decat sa se imbogateasca dar asa investesc in sanatate !

turistul

#4

2014-07-07 09:55

In jurul Lipovei parcurile va asteapta.Nu va costa nimic.incercati in natura.Nu trebuie amenajat nimic.
pokemon

#5

2014-07-07 10:30

Sa faca strazile si sa aranjeze lipova in primu rand si dupa aia chestile astea.. Ca nu mi se pare corect sa amenajeze in park pt voi si lipova sa no aranjeze nimeni si sa ramana asa urata:( parerea mea..fara suparare
adinaciosescu

#6 parc

2014-07-07 11:18

Macar atat...cu o investitie MINIMA macar se promoveaza sanatatea si sportul in aer liber...Eu sunt PRO.

Musafir

#7

2014-07-07 12:03

"Street Workout is a modern name for bodyweight workout in outdoor parks." exercitii in aer liber, spatii publice, parcuri. ce "spatiu special amenajat" vrei? in caz ca nu stiai, exista spatiu special amenajat in Lipova se numeste "Ioji Gym" sau pe colt la subdughene. Gandeste si tu putin inainte sa vorbesti.
hahahah

#8 Subiect

2014-07-07 13:00

da u teai gandit ca poate alti nu au bani de gym ?
voi tre sa va ganditi inainte sa scrieti

Musafir

#9 Re: Subiect

2014-07-07 13:12

#8: hahahah - Subiect

lucrezi, part-time,full-time, zilier, strangi bani, modalitati de a obtine bani sunt multe. Iar dupa modul in care mi te-ai adresat, banuiesc ca esti inca la scoala in clasa doua, ca esti foarte agramat (nu e nicio problema, inveti pe parcurs si sa scrii), deci ai alocatie. Asa ca pruncutule nu te mai baga in discutii de adulti.

Saracii

#10 :)

2014-07-07 14:08

Ai luat BAC-ul? Romana ta e varza....
Budu

#11 #11

2014-07-07 18:44

AAAAAAAAAA
Dobos

#12

2014-07-07 18:44

Pentru aceea persona care nu stie ce vorbeste Street Workout este Fitness urban pe Romaneste care se rezuma la exerciti cu propia greutate intr un mediu deschis ,natura parcuri sau spati anumea amenajate! care nu necesita greutati ca la sala sau chimicale in stimularea corpului in crestere... Totul este natural
La care la sala Forteaza muschii spre ruperea tesutului care necesita timp si si anuminte chimicale pentru regenerarea tesutului rupt care nu poate avea o crestere constata si o buna legatura cu ceilanti muschii ai corpului deoarece ai depus prea mult efort doar pe o parte a corpului in timpul antrenamentului ...
Street Workout sau finess urban se rezuma la tot corpul si la o crestere constanta la care rezultatele sa vad in timp si corpul se fibreaza si cresterea e constana!
Dobos

#13

2014-07-07 20:11

gata acel musafir aici nu se ma exprima gramatical. ?
Saracii

#14 :)

2014-07-07 20:35

Ba, da tu chiar nu ai nicio treaba cu limba romana. Macar nu mai scrie:))

Musafir

#15

2014-07-08 08:35

1. Daca ar fi asa cum spui tu, cei mai mari sportivi ar face street workout, asa ca nu vorbi in necunostinta de cauza.
2. Vorbesti de chimicale de parca toti care practica sportul asta, le folosesc, iar aceste chimicale dauneaza. Pun pariu ca te gandesti la steroizi si din nou nici aici nu ai habar despre ce vorbesti.
3. "corpul se fibreaza" tu chiar vorbesti fara sa ai habar de nimic, corpul isi scade procentajul de grasime, atat. muschiul are grasime, nu exista muschi fibrat sau nefibrat.
4. "cresterea e constanta" din moment ce iti ridici propria greutate, nivelul de grasime scade deci slabesti, adica nu mai ai aceeasi greutate cu care ti-ai obisnuit muschii sa lucreze, cum iti soliciti tu muschiul ca el sa isi poata mari volumul? Sa intelegi mai usor, ma duc la sala, ridic gantere de 20 de kg, iar dupa o luna ridic cu 5 kg, cum mai pot eu creste in masa musculara? Ai un nivel limitat pe care il poti obtine ridicand cu aceeasi greutate, dupa care il poti doar intretine, nimic mai mult din moment ce tu nu iti suprasoliciti muschii.
5.Ti-am spus ce inseamna "street workout" in 7 cuvinte si un extras de pe wikipedia, de ce iti incepi reply-ul spunandu-mi acelasi lucru?
6. In loc sa iti argumentezi de ce ai nevoie de acest spatiu pentru exercitii, tu te pui sa imi explici ce se intampla in incinta unei sali de sport si spui doar aiureli.
7. "gata acel musafir aici nu se ma exprima gramatical. ? " CE?
Toate astea deduse din logica si informatie. Asa ca inainte sa mergi la primarie si sa te faci de ras, pune-te la punct.
PS: invata naibii sa scrii corect, ai trecut printr-o scoala si ai o varsta.
Dobos

#16 Subiect

2014-07-08 23:28

Scuzama. dar e greu sa scrii de pe telefon mai ales cand lucrezi, si nu ma refeream doar la steroizi ...plus poate crezi ca vorbesc aiurea. treaba ta. Ceea ce vreau eu nui pentru mine ,e pentru intreaga comunitate