Stop internarii copiilor in spital fara parinti!

Quoted post


Musafir

#1

2016-04-27 11:13

Nu se poate sa iti lasi copilul mic internat in spital singur

Raspunsuri

Paulina

#130 Re:

2016-04-28 12:10:15

#1: -  

 Sunt de părere ca trebuie internați copii cu mamele lor in spital,deoarece eu l-am avut doar 2 zile la infecțioase si l-am scos traumatizat,se trezea noaptea si plângea,dădea din mâini si din picioare de plângeam de mila lui, mi-a prescris pediatra lui sirop de linistire deoarece a suferit copilul un şoc


Musafir

#157 Re:

2016-04-28 15:34:01

#1: -  

 

#2

#168 Re:

2016-04-28 17:47:33

#1: -  

 

Nicoleta Marcu

#177 Re:

2016-04-28 18:25:16

#1: -  

 Este inuman sa desparți copilul suferind de părinte. Ar trebui sa amenajam saloane în care copilul sa poată sta alături de ambii părinti; în schimb, dăm în continuare dovadă de primitivism si chinuim copiii. 


Musafir

#229 Re:

2016-04-28 22:00:28

#1: -  

 Am avut fetita internata la doar doi anisori, ce-i drept au vindecat-o, dar o luna am tras dupa ( se trezea noaptea urland nu cateva minute, ore intregi) nu ma lasa sa o iau in brate nimic. A fost tare greu si pe deasupra nu-mi iesise o analiza la sange si cand am sunat peste cateva zile o  doamna asistent, daca o pot numi asa mi-a vorbit pe un ton execrabil... ma gandesc ca daca cu mine si-a permis asta...  sigur o facea si cu copilasii. In fine sper din tot sufletul sa se rezolve si sa ne ajute Dumnezeu sa fin sanatosi!


Musafir

#240 Re:

2016-04-29 04:51:19

#1: -  

 Sunt de acord


Musafir

#243 Re:

2016-04-29 05:14:11

#1: -  

 Inadmisibil!


Musafir

#349 Re: sunt de acord

2016-04-29 17:21:40

#1: -  

 


Musafir

#395 Re:

2016-04-29 21:58:05

#1: -  

 

Smile

#418 Re:

2016-04-30 09:27:09

#1: -  

 Nu imi vine sa cred , nu am copii dar pot intelege reactia mamei pentru ca in romania traim oarecum cu frica , dar nu trebuie sa avem frica ii mai bine sa luptam pentru apararea cazurilor noastre decat sa lasam nesimtitii sistemului sa bage frica in noi , adevarul e ca daca mie imi dau copilul oparit , eu evit sa il las din nou pe mana  acelui medic, asistenta , spital si ma fac responsabila ca toata lumea sa afle cum mior tratat copilul si din fata spitalului nu ma misc pana nu vine televiziunea ziarele si redurile sociale  . Si imi caut viata de alta forma .

Dar reaponsabilii merita pedepsiti .

Si din nou vreau sa va spun ca , CU FRICA NU AJUNGEM NICAIERI  , SI CE CAUZA MAI DREAPTA DE CAT LUPTA PENTRU VIATA SI VIITORUL COPIILOR NOSTRI??  


Musafir

#477 Re:

2016-05-02 15:35:16

#1: -  

 


Musafir

#480 Re: Drepturile copilului si ale omului sunt incalcate

2016-05-02 21:35:14

#1: -  

 In 2016 e inexplicabil cum astfel de situatii sunt posibile. Lipsa de empatie a angajatilor e de neconceput si astfel de situatii ar trebui interzise. 


Musafir

#508 Re:

2016-05-05 11:12:52

#1: -  

 Eu am fost cu fetita în februarie anul acesta internata în spitalul de boli infecțioase....spital infectat cu un personal care ne pune copii cu buna Știința la traume și infecțiile existente acolo....am trăit o trauma acolo ..personalul intra dintr-un salon în altul fără sa se spele pe mâini. Fără sa poarte mănuși. Iau pus Branula fetitei pt perfuzie mau scos afara am văzut tot ce sa intamplat pe geamul de la usa ...doua asistente una care plecase acasa din tura de zi sa întors ca o chemarea cea din tura de noapte ca nu văzuse ca i se înfundate Branula veche a fetitei ...amândouă nici una nu sa spălat pe mâini innainte aia care venise de acasă îmbrăcată în hainele de pe strada .fără mănuși iau scăpat vena erau pline de sânge pe mâini .au lăsat acul pe pat copilul urla cat îl ținea gura cu același ac vroiau sai prindă o alta vena .am intrat peste ele ...au fost foarte enervante ca leam oprit ..și miau cerut sa semnez ca nu vreau sai mai pună Branula  ..doctorița de garda a venit ft nervoasa ca mai bine asi lasă copilul acolo și sa plec acasă...ceea ce nu am făcut...iau prins o alta vena cu aceleași mâini infecte ...când leam cerut explicații la nenorocirea pe care au făcut-o sub ochii mei s-o ca miau pus copilul în pericol să-l infecteze ...miau răspuns ca doar nu se infectează cu sângele ei....am ieșit pe semnatura ca nu mai vroiau să-mi dea drumul....erau copii cu hepatite .ecoli și ele nu se spălau niciodată pe mâini....tulburător am ieșit traumatizata de acolo ...eu nu am avut voie cu nimic la mine ..nici tel 3 zile nu am putut lua legătura cu familia...telefonul și toate lucrurile mele erau nesterile ...iar tot personalul avea telefoane vb la tel la mine în rezerva ...și bijuterii pe mâini...a lor erau sterile....nu va mai spun cum urlau copii noaptea acolo.....ziceai ca ești în jungla....Feteasca Dumnezeu cum se comporta asistentele și dr la fel se cred Dumnezeu....și ft multe alte nenorociri în 3 zile ...îngrijitoare avea un mod dezgustător într-o mana și cu alta mia adus mâncarea...nu ma lăsat cu nimic la mine trebuia sai dau copilului nenorocirile lor sa manance...pe cada din rezerva unde ar trebui sa speli copilul avea pete de sânge....leam zis sa o dezinfectează...miau răspuns cas plina de figuri și ele nu au timp de figurile mele ..nu-ș la hotel....când îmi aduc aminte ma apuca plânsul...ești la mana lor acolo și nu ai ce fc....dacă aveam telefon probabil ar fi știut tot universul ce se întâmplă acolo ...de asta nu lasă mămicile cu copii și mai ales cu lucruri pers pt a nu avea dovezi împotriva lor...am făcut plângere la DSP și ce credeți ca miau răspuns....ne cerem scuze pt neplăceri....