Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Quoted post


Musafir

#1021 Re: Re:

2014-11-19 11:26

#1014: - Re:  

 Dereglata e ma-ta, spalatule pe creier!

Religia e de domeniul trecutului..cand oamenii nu aveau acces la educatie si ii prostea popa. Faci ce vrei cu ai tai copii, dar nu le impui copiilor mei un rahat the religie fanatica. Dragoste cu forta se cheama viol. Cred ca scrie clar in biblie ca dumnezeu nu obliga pe nimeni si ca tu ca om nu ai dreptul sa judeci pe aproapele tau. Asta e. Eu ca ateu am citit de mai multe ori biblia ca voi, credinciosii fanatici. Am citit pentru ca aveam intrebari. Sintagma crede si nu cerceta mi se pare inutila in timpurile noastre. 12 ani am fost obligat, fortat sa spun rugaciuni si sa pup icoane. Ce spune asta despre religie si modul in care e predata? Dragoste cu de-a sila. 

Educatia sexuala e importanta. Nu veni cu studii de caz d 2 lei. E vorba de sanatatea fiilor si fiicelor noastre. Multi dintre crestini, mai ales cei de la tara habar nu au de contraceptie si nu au ce explica copiilor. Si nu e vorba numai de asta. Tinerii trebuie sa inteleaga transformarile prin care trece zigotul pana devine embrion si mai apoi bebelus. Sunt niste chestii stiintifice. trebuie sa inteleaga pubertatea si ce implica acest proces. 

Ma bucur enorm ca in sfarsit se scoate religia si ca se fac demersuri catre educatia sexuala care e mai mult decat necesara avand in vedere ca cei religiosi nu sunt suficient educati( majoritatea sunt oameni fara studii, oameni care in loc sa mearga la medic se roaga la dumnezeu, oameni care cred in povesti).

Raspunsuri

Dan

#1033 Re: Re: Re:

2014-11-19 13:36:50

#1021: - Re: Re:  

 Daca tu afirmi ca in Biblie scrie "crede si nu cerceta" atunci este limpede de cate ori ai citit Biblia: NICIODATA.... s-au probabil nu stii sa citesti bine .... s-au nu pricepi ceea ce citesti. Oricum este destul de limpede totul dupa felul cum te exprimi....


Musafir

#1044 Re: Re: Re:

2014-11-19 14:58:47

#1021: - Re: Re:  

 dereglat esti tu nebunule, tu nu vezi ca nu poti sa te exprimi decent? frustratule!!!

In rest vorbesti din carti ateiste si propaganda de de lei. Bai ateule, voi sunteti 0.2% in tara asta asa ca du-te si lasa-ne pe noi, atata timp cat noi suntem 87% ortodocsi si 98% crestini in tara asta si tot noi platim 98% taxe noi avem dreptul.

educatia sexuala e o mizerie. in toate tarile in care s-a bagat educatia sexuala au loc cele mai multe nasteri precoce, sex de la varste de 12 ani etc etc. Papagalule.

Educatia sexuala o dai copilului acasa.

Plodul tau nu e obligat sa faca religie daca nu vrei. Semneaza si nu face. E simplu. Dar nu ne obligi tu stricatule la cap sa facem cereri.

Poveste este creierul tau miniscul care n-a fost pe la biserica. Intr-o tara ortodoxa in care se intampla miracole tu vorbesti de povesti. Esti drogat si spalat pe creier,sau esti cumva membru ASUR? Propagandistule spalat pe creier.

Educatia ta este 0, in fapt este ironic sa vorbesti de educatie cand tu injuri de mama....Ateii sunt niste indoctrinati fanatici frustrati si o dovedesti.

 

Marea Britanie, tara cu atei multi si educatie sexuala din anii 70 domina topurile la nasteri timpurii inca de la 14 ani

 

www.dailymail.co.uk /news/article-28860/UK-tops-league-teenage-pregnancy.html

 

Britain still has the highest rate of teenage pregnancy in Western Europe despite being one of the world's biggest users of contraceptives.

The figures, which emerged yesterday in a large- scale international study, appeared to explode claims by the sex education lobby that the UK's sky-high teenage birth rate is down to ignorance.

It showed that four out of five females between the ages of 15 and 44 in Britain - 80 per cent -use some form of contraception.

This compares to 76 per cent in the U.S., 75 per cent in France and 59 per cent in Japan.

Britain, nevertheless, has a sky-high level of teenage pregnancies, with 2.9 out of every 100 girls aged between 15 and 19 giving birth every year.

In France, where there is less contraceptive use, only 0.9 of every 100 girls aged 15 to 19 have babies, according to the survey.

ACUM DU-TE SI taie-ti venele ateule stricat la cap.